Razem samotni

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Razem samotni
Empire 22: Alone Together
Scenariusz: Welles Hartley
Ilustracje: Adriana Melo
Kolory: Michael Atiyeh
Litery: Michael David Thomas
Redakcja: Randy Stradley
Ilustracja na okładce: David Michael Beck
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
14 lipca 2004
Wydanie polskie: Egmont Polska
17 października 2013
(w Star Wars Komiks 5/2013)
Przekład: Zbigniew Grzędowicz
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Imperium
Zeszyt/Tom: 22 z 40
Poprzedni: Kawałek domu, część 2
Następny: Między młotem a kowadłem
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 0 BBY


Razem samotni (Empire 22: Alone Together) to dwudziesty drugi numer serii komiksowej Imperium wydany przez Dark Horse Comics 14 lipca 2004 roku. W Polsce został wydany w Star Wars Komiks 5/2013 17 października 2013 roku przez Egmont Polska.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
The fear of Imperial discovery sends the ships of the Rebel fleet scrambling for the far corners of the galaxy. Han, Chewie, Leia, and a young soldier named Deena Shan, on board the Millennium Falcon, end up near a dark jungle moon from which they receive a distress call. Investigating, they discover the remains of a tragedy dating from the Clone Wars, and a still-living threat that could claim them all!

Fighting alongside the Heroes of Yavin, Shan learns that the Rebellion, and even survival, mean so much more than she imagined when put in the context of friendship and sacrifice.(Dark Horse Comics, 2004)

Wydanie polskie
Bohaterką i narratorką tej historii, rozgrywającej się niedługo po bitwie o Yavin, jest Deena Shan. Widzimy tu sam początek jej bogatej kariery w Sojuszu Rebeliantów, gdzie Deena została później bardzo ważną postacią. Polscy czytelnicy mieli okazje poznać ją później dzięki komiksom Drobne zwycięstwa ("Star Wars Komiks Wydanie Specjalne" nr 4/2010) oraz Rebelia: Wektor (album Wektor - tom 2).(Egmont Polska, 2013)

Streszczenie

W roku 0 BBY, trzy miesiące po bitwie o Yavin, Deena Shan po przyłączeniu się do Rebelii pracuje jako osoba zajmująca się dokującymi statkami na pokładzie Kalla's Stanchion. Pewnego poranka zostaje przydzielona do statku Millennium Falcon. Widząc kapitana Hana Solo pierwszy raz na żywo, zakochuje się w nim. Stara się wywrzeć na nim dobre wrażenie, lecz po chwili zjawia się księżniczka Leia Organa, która informuje go, że leci na Aguarl 3, w celu rozmowy z tamtejszymi władcami. Widząc ochotę Hana do eskortowania Leii, czuje niepokój. Po chwili jednak zjawia się Luke Skywalker, z którym księżniczka zaczyna rozmawiać. Deena postanawia to wykorzystać i kontynuuje dyskusję z Hanem. Ten natomiast, zapatrzony uderza głową w słup. W tym samym momencie na statku włącza się alarm. Solo z początku myśli, że to dźwięk jedynie w jego głowie, na skutek uderzenia, lecz gdy orientuje się, że jest to poważny komunikat, on i Chewbacca wciągają Leię i Dennę na Falcona, po czym zgodnie z procedurą awaryjną, wylatują z hangaru i udają się w nadprzestrzeń w stronę losowego punktu. Po wyłączeniu hipernapędu, odbierają oni sygnał z wezwaniem o pomoc. Nie ignorują go i lądują na pobliskiej planecie. Solo nakazuje dziewczynom zostać na statku, podczas gdy wraz z Chewie'em idą za źródłem sygnału. Odnajdują rozbite awizo dyplomatyczne, do którego wchodzą. Odnajdują tam szkielet kapitana statku, który jak się okazuje wysłał wiadomość. Odczytują nagrane wcześniej wiadomości. W tym samym czasie Leia i Deena prowadzą długa i przyjacielską rozmowę. Rozmawiają o tym jak dołączyły do Sojuszu. Po dłuższej dyskusji zaprzyjaźniają się. Hen i Chewbacca z nagrań dowiadują się, że cała załoga oprócz kapitana została zabita przez jakiegoś potwora, po czym nadawca wiadomości umarł z braku wody i jedzenia. Nagle coś owija się w okół ich nóg i próbuje ich zaatakować. Leia i Deena słysząc strzały z blastera ruszają im na pomoc. Widzą gigantycznego potwora, podobnego wyglądem do rośliny. Chewbacce udaje się wyplątać z macek bestii, po czym wraz z dziewczynami ostrzeliwują dziwne stworzenie. Han w końcu się uwalnia, po czym zabijają potwora i już jako przyjaciele wracają razem na statek. Deena widząc jak odważna była Leia, zdaje sobie sprawę, że księżniczka zasługuje na miłość Hana.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Modele droidów

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Różne

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2004, 14 lipca USA --- Dark Horse Comics 32 stron Druk (miękka) 2,99 USD
2005, 27 kwietnia
(w Empire: The Heart of the Rebellion)
USA 9781593073084 Dark Horse Comics 152 strony Druk (miękka) 17,95 USD
2013, 17 października
(w Star Wars Komiks 5/2013)
Polska 9771899488538 Egmont Polska --- stron Druk (miękka) 6,99 PLN
2017, 23 maja
(Legends Epic Collection: The Rebellion 2)
USA 9780785195467 Marvel Comics --- stron Druk (miękka) 34,99 USD
2019, 10 kwietnia
(Imperium 3)
Polska 9788833421025 DeAgostini --- stron Druk (twarda) 39,99 PLN

Recenzje


Imperium
[Pokaż/Ukryj]