Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Lekarz Palpatine'a

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Tytuł jest jedynie określeniem lub przydomkiem, gdyż właściwa nazwa nie została jeszcze nadana przez autorów.
Jeśli pojawi się oficjalna nazwa, poproś o przeniesienie tego artykułu i wypowiedz się w dyskusji.

Lekarz.jpg
Lekarz Palpatine'a
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Czarne
Przynależność:
Osobisty lekarz Palpatine'a towarzyszył jego sklonowanym ciałom podczas kampanii mającej na celu przejęcie galaktyki.

Biografia

W 10 ABY został on przekupiony pieniędzmi i obietnicami przez Carnora Jaxa, Imperialnego Gwardzistę, by, jako osoba o licznych wpływach wokół Imperatora, uszkodził maszynę klonującą, z której Jax spodziewał się, że po porażce na księżycu Da Soocha V powróci w nowym ciele Palpatine. Przewidywania zdrajcy się sprawdziły. Lord Sithów powrócił w uszkodzonym, starzejącym się kilkadziesiąt razy szybciej wcieleniu. I niczego nie podejrzewał.

Kiedy w końcu Imperator zrozumiał, jak bardzo niewiele zostało mu czasu, starał się dostosowywać do rad swojego nadwornego medyka i wszędzie, nawet na niebezpieczne misje, zabierał go ze sobą. Jedną z nich była wyprawa na Korriban, gdzie Palpatine poszukiwał odpowiedzi na pytanie, gdzie znajdzie dla siebie idealne ciało. Cały czas lekarz udawał, że bardzo troszczy się o zdrowie swojego pana, podczas gdy faktycznie pilnował, by ten nigdy nie dowiedział się, że jego dolegliwość nie była chorobą. I udało się.

Śmierć Palpatine'a przyszła jednak przedwcześnie, na Onderonie, z rąk Rycerza Jedi Empatojayosa Branda i Hana Solo. Razem z nim zginął jego przyboczny Mroczny Jedi. Stary i słaby lekarz oczywiście nie stawiał oporu i wkrótce potem został przesłuchany przez agentów Nowej Republiki. To właśnie wtedy wyjawił wszystkie szczegóły zdrady Carnora Jaxa. Rozmowę tą podsłuchał jednak jeden z lojalnych Imperatorowi Gwardzistów, który natychmiast doniósł o niej swoim kolegom.

Po przesłuchaniu trafił do republikańskiego więzienia. Nieznane są jego dalsze losy, ale można być prawie pewnym, że jego nazwisko znalazło się na liście zdrajców do eliminacji Kira Kanosa.

Ciekawostki

  • Według wielu fanów lekarz Palpatine'a to Sigit Ranth, nadzorca laboratorium klonującego, jednak ta informacja nie została nigdy potwierdzona przez oficjalne źródło.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!