Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Empatojayos Brand

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Empatojayos Brand.jpg
Empatojayos Brand
Data i miejsce śmierci: 11 ABY, Onderon
Kolor włosów: Czarne
Przynależność:
Empatojayos Brand był uczniem mistrzyni Yaddle, przyjacielem Bultar Swan i generałem w czasie wojen klonów.

Biografia

Choć z początku agresywny i próżny, zdołał poskromić swe negatywne strony i osobiste żądze, stając się uzdolnionym rycerzem Jedi. Udało mu się przetrwać Wielką Czystkę Jedi, lecz podczas orbitalnej bitwy został zestrzelony przez Dartha Vadera. W wyniku katastrofy swojego statku ledwie uszedł z życiem, a jego ciało było poważnie okaleczone. Przetrwał jednak na tyle długo by zostać zauważonym przez zwiadowcę rasy Ganathan. Ganathanie umieścili jego tors wewnątrz kulistego, metalowego pancerza, który poruszał się na repulsorach. Ostrze miecza świetlnego zostało umieszczone wewnątrz jego mechanicznej ręki. Brand został mianowany królem Ganathan i dowiódł, że był godnym i wspaniałym władcą.

Brand powrócił z wygnania, gdy rodzina Solo uciekająca przed łowcami nagród wylądowała na jego sekretnej planecie i poinformowała go o śmierci Vadera. Brand uznał, że powinien pomóc Luke'owi Skywalkerowi w odbudowaniu Zakonu Jedi, odegrał znaczącą rolę pokonując wojowników podążających ścieżką ciemnej strony na Nowym Alderaanie.

Empatojayos zginął na Onderonie w roku 11 ABY, poświęcając swoje życie by uratować Anakina Solo, do którego umysłu próbowała wniknąć esencja klona imperatora. Brand uniemożliwił duchowi imperatora opanowanie zmysłów chłopca. Jego dusza złączyła się z duszą Palpatine'a i oboje zmarli. Tym samym Brand na zawsze uwolnił galaktykę spod panowania Dartha Sidiousa.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!