Lucia

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Lucia.jpg
Lucia
Data i miejsce śmierci: 980 BBY
Rasa: Człowiek (kobieta)
Kolor włosów: Czarne
Przynależność:
Lucia była snajperem w Wędrowcach Mroku podczas nowych wojen Sithów. Po zakończeniu wojny była najemnikiem i łowcą nagród, a później strażniczką Serry. Zginęła w 980 BBY z rąk Darth Zannah.

Biografia

Lucia walczyła podczas bitwy o Phaseerę. Miała już wtedy znaczące doświadczenie w militarne. Na początku bitwy Dessel spytał ją, czy mogłaby zastrzelić dziewięciu żołnierzy, a gdy odpowiedziała, że to jest niemożliwe, wziął jej snajperkę i po kolei zastrzelił dziewięciu wrogów. Lucia rozpowszechniła wieść o tym czynie w oddziale. Uważała Dessela za bohatera i gdy ten został aresztowany za obezwładnienie niekompetentnego dowódcy Ulabore'a i przejęcie dowództwa nad oddziałem, podczas następnej bitwy z oddziałami Republiki na Alaris Prime zastrzeliła dowódcę Wędrowców. Po klęsce Bractwa Ciemności dostała się do niewoli i przez sześć miesięcy przebywała w obozie karnym, dopóki nie została zwolniona na mocy powszechnej amnestii udzielonej przez Senat członkom armii Bractwa.

Później przez trzynaście lat Lucia pracowała jako strażniczka do wynajęcia, najemnik i łowca nagród. Podczas tropienia terrorysty Salta Zendara po raz pierwszy spotkała Serrę, która była w tym czasie uzdrowicielką na planecie Bandomeer. Serra uratowała Lucii życie, gdy ta została ciężko raniona przez innego łowcę nagród. Dzięki temu wydarzeniu obie kobiety stały się serdecznymi przyjaciółkami. Lucia została powierniczką Serry. Gdy jej mąż, książę Gerran, został zabity przez zbuntowanych górników, Lucia, chcąc ulżyć księżnej w cierpieniu, wynajęła Łowczynię, by zabiła sprawców śmierci Gerrana. Gdy Serra dowiedziała się, że jej ojciec, Caleb, zginął z rąk lorda Sithów, zatrudniła Łowczynię do schwytania Dartha Bane'a, a następnie uwięziła go w Kamiennym Więzieniu i poddała torturom. Lucia, rozpoznawszy w więźniu Dessela, swojego dawnego towarzysza broni i spostrzegłszy, że psychika Serry staje się coraz bardziej spaczona przez mściwość i żądzę zemsty, pomogła Sithowi w ucieczce, żeby Serra nie mogła go już dłużej torturować i zatracać się w nienawiści. Przypomniała Desselowi, kim jest i poprosiła go, by darował życie Serrze. Zaraz potem została zabita przez Zannah, która rzuciła nią Mocą o ściany korytarza. Kilka chwil później znalazła ja Serra i zabrała na Doana, gdzie pochowała ją koło chaty Caleba.

Źródła