Micah Giiett

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Micah Giiett
Data i miejsce śmierci: 33 BBY, Yinchorr
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: Mistrz Jedi
Micah Giiett był mistrzem Jedi i od 44 BBY członkiem Najwyższej Rady Jedi. Uczestniczył w wielu misjach razem ze swym dobrym przyjacielem, Plo Koonem. Znał wiele ciekawych sztuczek, których często używał, ucząc padawanów o Mocy.

Biografia

W 33 BBY Giiett brał udział w tłumieniu powstania na Yinchorrze. Pomagał on Koonowi, Lilit Twoseas oraz jej padawanowi K'Kruhkowi badać księżyc Yibikkoror. Przyłapani przez Yinchorrich, Jedi sprawiali wrażenie, że ewakuowali się ze statku w kapsułach ratunkowych, ale zamiast tego wykonali awaryjne lądowanie na jednej z platform otaczających planetę. Giiett i Koon wystarczająco długo stawiali opór Yinchorrim, by doczekać przybycia Jedi, którzy mieli przeprowadzić dochodzenie na Yitheeth. W drodze na Yinchorr grupa spotkała się z Jedi dowodzonymi przez Mace'a Windu. Niestety podczas kolejnego ataku Yinchorri Giiett został postrzelony w plecy. Umierając dał jeden ze swoich mieczy Plo Koonowi, a drugi wbił w zbiornik z paliwem, co spowodowało eksplozję, która wywołała zamieszanie i pozwoliła pozostałym Jedi uciec na swój statek.

Umierając, Giiett osierocił swoją padawankę, Bultar Swan. Ukończyła ona szkolenie pod okiem Plo Koona. Miejce Micaha w Radzie Jedi zajął Ki-Adi-Mundi.

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Micaha Giietta.
Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z zasobów Akademii Power of the Light Side. Artykuł umieszczony za wiedzą i zgodą Akademii.