Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Mroczne czasy 1: Ścieżka donikąd, część 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
DarkTimes01.jpg
Mroczne czasy 1:
Ścieżka donikąd, część 1
Dark Times 1: The Path to Nowhere, Part 1
Scenariusz: Mick Harrison
Ilustracje: Douglas Wheatley
Kolory: Ronda Pattison
Litery: Michael David Thomas
Redakcja: Randy Stradley
Ilustracja na okładce: Douglas Wheatley
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
8 listopada 2006
Wydanie polskie: Egmont Polska
6 października 2009
Przekład: Jacek Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Mroczne czasy
Zeszyt/Tom: 1 z 32
Następny: Mroczne czasy 2: Ścieżka donikąd, część 2
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 19 BBY


Mroczne czasy 1: Ścieżka donikąd, część 1 (org. Dark Times 1: The Path to Nowhere, Part 1) to pierwszy komiks serii komiksowej — Mroczne czasy, która ukazuje wydarzenia rozgrywające się po Zemście Sithów. Jest to okres, w którym rycerze Jedi są prześladowani przez imperatora i jego ucznia Dartha Vadera.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
The dark times are here. Even as the worlds of the former Republic are drawn into the iron grip of Palpatine's Empire, the galaxy seems adrift in a sea of chaos, lawlessness, and despair.

On Coruscant, Darth Vader waits for his Master to reveal his vision for the future. But is there a plan beyond obtaining power? On New Plympto, Jedi Master Dass Jennir leads a Nosaurian army in a war they have already lost. Is this what it now means to be a Jedi?

Dark Times #1 is the gateway to a new era in Star Wars history, an era where the future is grim, evil is on the rise, and all paths seem to lead nowhere…(Dark Horse Comics, 2006)

Streszczenie

Na Coruscant Imperator Palpatine jak zwykle zajmuje się polityką. Najpierw odmawia senatorowi Braxisowi pomocy, a następnie dowiaduje się od Sate'a Pestage'a o postępach jego wojska. Przekazana została także informacja o sytuacji na planecie Nowy Plympton, gdzie wojska Imperium walczą z Nosaurianami, którymi dowodzi Jedi Dass Jennir. Palpatine postanawia wysłać Vadera, by pokierował oddziałem klonów.

Sytuacja na Nowym Plymptonie z każdą chwilą przechyla się na korzyść Imperium. Ciężki sprzęt jakim dysponuje skutecznie niszczy kolejne pozycje obronne przeciwnika. Dass Jennir niszczy kilka czołgów, zwalając na nie ścięte przy pomocy miecza świetlnego drzewo. Gdy wraz z kilkoma Nosaurianami udaje się na zwiady, zostaje zaatakowany przez szturmowców. Udaje się mu przeżyć, lecz wraz ze swym kompanem Bomo'em wpada do rozpadliny. Po pewnym czasie udaje się im z niej wyjść. Gdy wychodzą z powrotem na powierzchnię, widzą setki martwych Nosaurian. Postanawiają udać się do portu kosmicznego, skąd rodzina Bomo miała odlecieć na Sullust. Na płycie lądowiska zauważają statek, przy wejściu do którego widzą kobietę. Dass obezwładnia ją i zakazuje krzyczenia, za co otrzymuje chwilę później cios w twarz. Jak się okazało znalazł się na pokładzie statku Uhumele, który należy do Schurk-Herena. Podczas poznawania załogi dowiaduje się, że Nosaurianie zamiast uciec z planety zostali pojmani przez Imperium i mają zostać sprzedani jako niewolnicy...

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2006, 8 listopada USA --- Dark Horse Comics 32 strony Druk (miękka) 2,99 USD
2009, 6 października Polska --- Egmont Polska 120 stron Druk (miękka) 39,00 PLN


Mroczne czasy
[Pokaż/Ukryj]