Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Neeyutnee

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Neeyutnee.jpg
Neeyutnee
Miejsce pochodzenia: Naboo
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Jasna
Przynależność: Republika Galaktyczna
Profesja: Królowa
Neeyutnee, a właściwie Jej Wysokość Królowa Naboo Neeyutnee była władczynią Naboo podczas wojen klonów. Tuż przed zakończeniem wojny na jej miejsce królową Naboo została Apailana.

Biografia

W bliżej nieokreślonym czasie na audiencji u Neeyutnee pojawił się przywódca Gungan Rugor Nass. Przyprowadził ze sobą pasterkę shaaków Peppi Bow. Gunganka powiedziała, że jej zwierzęta podobnie jak dziesięć lat wcześniej wykryły niebezpieczeństwo grożące Naboo. Władczyni Naboo obawiała się kolejnego ataku ze strony droidów bojowych. Jeden ze strażników Chrin powiedział, że to niemożliwe gdyż ich sensory nic nie wykryły.
Neeyutnee prosi Jedi o pomoc.
Pomimo tego szef ochrony kapitan Typho poprosił o pozwolenie na patrol. Neeyutnee zezwoliła na wyjazd kapitanowi. Po kilku godzinach Typho zameldował, że zniszczył patrol droidów i niedługo wróci. Zaniepokojona obecnością drodidów królowa skontaktowała się z senator z Naboo Padmé Naberrie, aby ta poprosiła Senat o pomoc. Po kilku dniach do ojczyzny przyleciała Padmé. Przy niej odtworzono pamięć pojmanego droida taktycznego. Tymczasem pomocnik Amidali Jar Jar Binks polował na robaka latającego po laboratorium. Jar Jar schwytał go lecz przy tym zniszczył "przesłuchiwanego" droida. Gunganin powiedział, że taki rodzaj robaków występuje tylko na jednym bagnie. Tam udała się Amidala i Jar Jar, lecz wcześniej poprosili Radę Jedi o pomoc. Następnie kiedy Jedi przybyli na planetę znajdowała się w swym pałacu. Dzięki Jedi groźny wirus nie skaził Naboo. W 20 BBY tuż przed końcem wojny jej miejsce zajęła Apailana.

Ciekawostki

Źródła

Poprzednik:
Jamillia
Władca Naboo
ok. 22 BBY - 20 BBY
Następca:
Apailana

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!