Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Ponda Baba/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

PondoBaba.jpg
Ponda Baba
Miejsce pochodzenia: Ando
Rasa: Aqualishanin
Wzrost: 185 cm
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Czarne
Ponda Baba był Aqualishaninem żyjącym w czasach galaktycznej wojny domowej.

Biografia

Zanim spotkał doktora Evazana, Ponda parał się różnych zajęć - począwszy od przemytnika, na piracie kończąc. Był ścigany przez Imperium, gdyż wędrował od planety do planety, zabijając przypadkowe ofiary. Zawarł umowę z Jodem Kastem, jeżeli któraś z ofiar, którą Ponda zamordował, miała wyznaczoną za swoją głowę nagrodę, Kast mógł tę nagrodę zagarnąć. Ich współpraca skończyła się na Korelii, gdzie Jodo próbował zamordować Evazana, gdyż i za niego wyznaczono nagrodę, ale Baba zdołał uratować doktora. Gdy dowiedział się z kim miał do czynienia, zamierzał go wydać, ale wkrótce doszedł do wniosku, że lepiej kogoś takiego mieć za sojusznika. Razem zatrudniali się u Jabby, dla którego przewozili nielegalne towary. Wolny czas spędzali w kantynie w Mos Eisley na Tatooine.

Pewnego razu, Ponda zaczął zaczepiać Luke'a Skywalkera, który przybył do kantyny. Zaczęła się bijatyka, ale do akcji wkroczył stary mistrz Jedi, Obi-Wan Kenobi. Wyciągnął miecz świetlny i ranił Babę, odcinając mu rękę.

Evazan próbował później wszczepić protezę ręki swemu kompanowi, ale nie udało mu się to, więc musiał uciekać przed złością Ponda Baby. Wściekły Aqualishanin wyruszył na poszukiwania Evazana. W końcu odnalazł go w Mos Eisley, gdzie lekarz otworzył własną klinikę. Jednak gdy stanęli oko w oko, zawarli pakt o nieagresji i od tej pory Baba stał się ochroniarzem Evazana. Za wykonywaną pracę, Evazan obiecał Babie wspaniałą protezę. Wkrótce wyruszyli na Ando, gdzie Evazan namówił tamtejsze władze, aby dały mu zamek, w którym mógłby przeprowadzać swoje badania. Evazan zaczął badania nad przenoszeniem umysłów z ciała do ciała. Wkrótce je zakończył i rozpoczął poszukiwania ofiar. Postanowił, że nie będzie testował na sobie, tak więc gdy do zamku zawędrował przystojny senator, zaproponował Babie, że mógł się zamienić z nim ciałem. Gdy zauważył, że operacja się udała, pobiegł po swoje ciała. Tymczasem Ponda Baba w nowym ciele zostawił doktora i odszedł z zamku.

Ciekawostki

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!