Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Qwi Xux

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Qwi Xux.jpg
Qwi Xux
Miejsce pochodzenia: Omwat
Rasa: Omwatka
Kolor włosów: Perłowe
Kolor oczu: Niebieskie
Przynależność: Imperium Galaktyczne
Qwi Xux była Omwatianką i wybitnym naukowcem imperialnym pracującym w Laboratorium Otchłani. Zajmowała się projektowaniem i udoskonalaniem superbroni.

Biografia

Qwi Xux.

Pochodziła z planety Omwat. W młodym wieku została wraz z grupą innych, utalentowanych omwatiańskich dzieci, uprowadzona przez wielkiego moffa Tarkina. Poszukiwał on wybitnie uzdolnionych osób do pracy w Laboratorium Otchłani - sekretnej imperialnej placówce badawczej. W wyniku wyjątkowo ostrej selekcji wszystkie dzieci prócz Qwi straciły życie, ona sama zaś zasiliła grono imperialnych naukowców. Jej zadaniem była praca nad nowymi rodzajami superbroni, takimi jak Gwiazda Śmierci, Pogromca Słońc czy Dewastator.

Qwi nie zdawała sobie sprawy z prawdziwego przeznaczenia konstruowanych w laboratorium maszyn. Była przekonana, że będą używane do celów pokojowych, pomimo ich charakterystycznych nazw. Prawdę uświadomili jej dopiero Han Solo i Kyp Durron, schwytani przez admirał Daalę, strzegącą laboratorium. Qwi, pod wpływem wyjawionej przez nich prawdy, pomogła im porwać Pogromcę Słońc i wraz z nimi uciekła. Gdy dotarli na Coruscant, przekazała Pogromcę Słońc Nowej Republice. Za jej prośbą został on wystrzelony w jądro Yavin Prime, aby nikt nie użył więcej jego mocy.

Niedługo później Qwi wdała się w krótki romans z Wedge'em Antillesem, przydzielonym do jej ochrony. Niedługo potem jej pamięć została skasowana przez Kypa Durrona, który chciał wymazać z jej umysłu wszelkie informacje dotyczące stworzonych przez nią superbroni, a przy okazji pozbawił ją sporej części wspomnień. Wkrótce Qwi i Wedge rozstali się.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!