Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Cienie Imperium: Ewolucja 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Soee2.jpg
Cienie Imperium: Ewolucja 2
Shadows of the Empire: Evolution 2
Scenariusz: Steve Perry
Ilustracje: Ron Randall
Kolory: Dave Nestelle
Tusz: Tom Simmons
Litery: Steve Dutro
Redakcja: Bob Cooper
Ilustracja na okładce: Duncan Fegredo
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
11 marca 1998
Wydanie polskie: Egmont Polska
27 września 2017
Przekład: Jacek Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Cienie Imperium: Ewolucja
Zeszyt/Tom: 2 z 5
Poprzedni: Cienie Imperium: Ewolucja 1
Następny: Cienie Imperium: Ewolucja 3
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 4 ABY


Cienie Imperium: Ewolucja 2 (Shadows of the Empire: Evolution 2) to drugi zeszyt serii komiksów wydawanych przez Dark Horse Comics Cienie Imperium: Ewolucja. Opowiada on o losach replikantki Guri po śmierci jej pana Xizora. Komiks ten jest częścią projektu multimedialnego o wspólnej nazwie Cienie Imperium. Zeszyt ukazał się 11 marca 1998 roku, a jego scenariusz przygotował Steve Perry. Rysunki do komiksu stworzył Ron Randall, a za ilustrację na okładce odpowiada Duncan Fegredo.

W Polsce komiks ukazał się wraz z całą serią w wydaniu zbiorczym 27 września 2017 roku w ramach cyklu Star Wars Legendy, nakładem wydawnictwa Egmont Polska. Za tłumaczenie odpowiada Jacek Drewnowski.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Human replica droid Guri continues her quest to discover just how human she really is. She braves the dangers of the tropical planet Murninkam looking for the surgical droid known as Doc, who has been abducted by Spinda Caveel, a brilliant but more-than-slightly mad scientist, and his deadly cohorts, the Pikkel Sisters. Meanwhile, bounty hunter Kar Yang is hot on the trail of Guri at the request of the shadowy Azool, who wants Guri for reasons that will finally become clear in this issue. A comic-book sequel to the best-selling Star Wars: Shadows of the Empire, written by Shadows novelist Steve Perry.(Dark Horse Comics, 1998)

Streszczenie

Na planecie Murninkam lądują siostry Pike. Dają one Spindzie Caveelowi droida A-OIC. Naukowiec zabiera kobiety do swej twierdzy w ich towarzystwie nakazuje DOCowi zmodyfikować jednego z droidów w nielegalny sposób. W ten sposób sprawdza autentyczność dostarczonego egzemplarza.

W tym samym czasie Guri dociera w okolice planety. W przestrzeni zostaje zaatakowana przez dwa myśliwce. Niszczy je, ale jej statek Stinger zostaje uszkodzony i rozbija się na bagnach Kajiin. Caveel nakazuje siostrom zbadanie okolicy. Kobiety wsiadają na śmigacze i lecą w stronę dżungli. W tym czasie Guri przedostaje się w okolice twierdzy Spindy. Gdy siostry wracały z patrolu replikantka niepostrzeżenie dostała się do wewnątrz pola ochronnego broniącego twierdzy. Następnie wchodzi do środka budynku i zaskakuje przebywającego wewnątrz Caveela.

Tymczasem Kar Yang wraz z droidem Lintu udają się na księżyc Hurdów. Spotykają się tam z Massadem Thrumblem, który ostatecznie wyjawia aktualne miejsce pobytu Guri. Kar Yang udaje się na Murninkam. W przestrzeni nad planetą zostaje zaatakowany przez myśliwce, jednak bez problemu pokonuje je. Po wylądowaniu zakrada się w okolice twierdzy i postanawia poczekać, aż Guri wyjdzie na zewnątrz.

W tym samym czasie do sklepu z antykami Azoola po raz kolejny przychodzi Prevaro. Wewnątrz dostrzega Xizora. Po krótkiej rozmowie Falleen ściąga maskę i oczom Rodianina ukazuje się Savan, siostrzenica Xizora, która wybrała sklep na swą kryjówkę, by przeczekać niekorzystną dla niej sytuację polityczną.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
1998, 11 marca USA --- Dark Horse Comics 32 strony Druk (miękka) 2,95 USD
2000, 2 lutego
(w wydaniu zbiorczym)
USA 9781569714416 Dark Horse Comics 120 stron Druk (miękka) 14,95 USD
2010, 27 stycznia
(w Omnibus: Shadows of the Empire)
USA 9781595824349 Dark Horse Comics 408 stron Druk (miękka) 24,99 USD
2015, 26 maja
(w Legends Epic Collection: The New Republic 1)
USA 9780785197164 Marvel Comics 488 stron Druk (miękka) 34,99 USD
2017, 27 września
(w wydaniu zbiorczym)
Polska 9788328118898 Egmont Polska 120 stron Druk (miękka) 49,99 PLN

Linki zewnętrzne