Shae Vizla

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Shae Vizla
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Rude
Kolor oczu: Piwne
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: Łowczyni nagród
Shae Vizla była mandaloriańską łowczynią nagród współpracującą z Imperium Sithów w czasie wielkiej wojny galaktycznej pomiędzy Republiką Galaktyczną a Sithami. W trakcie wojen z Wiecznym Imperium została wybrana na nowego Mandalora i przybrała tytuł Mścicielki.

Biografia

W roku 3681 BBY Odrodzone Imperium Sithów zaatakowało Republikę, wywołując trwającą dwadzieścia osiem lat wielką wojnę. W jej trakcie Shae Vizla niejednokrotnie współpracowała z Sithami, podejmując się najbardziej wymagających i niebezpiecznych zadań, w tym uczestnicząc w bitwie o Alderaan w roku 3667 BBY.

Kilka lat później Shae, wraz z bratem i innymi Mandalorianami, zaatakowała republikański polityczny konwój, jej brat jednak zginął podczas tej operacji z ręki mistrza Jedi Aureia Eadona. Shae wyzwała Jedi na pojedynek, ten jednak odmówił.

W roku 3653 BBY Imperium niespodziewanie zaproponowało Republice rozmowy pokojowe dotyczące zakończenia wojny. W czasie, gdy delegacja Senatu i Zakonu Jedi wyruszyła na Alderaan, Sithowie rozpoczęli realizację własnego planu.[1]

Shae Vizla atakuje żołnierzy.

Podczas gdy przedstawiciel Mrocznej Rady negocjował na Alderaanie warunki pokoju, Imperium rozpoczęło atak na stolicę Republiki, Coruscant. Wynajęta przez Sithów Shae Vizla przyczaiła się na gzymsie świątyni Jedi, gdzie znajdował się mainframe siatki obrony planetarnej. W pewnej chwili przed wejściem do świątyni zjawił się lord Sithów Darth Malgus oraz jego towarzyszka, Twi'lekanka Eleena Daru. Sith zabił strzegących wejścia strażników i dał znak Vizli.

Ta wleciała do wnętrza kompleksu, gdzie za pomocą blastera zabiła kilku strażników. Po chwili uruchomiła podręczny datapad, w którym obserwowała holograficzny wizerunek krążownika Republiki, który leciał wprost na budynek. Gdy statek wbił się w ścianę świątyni, a znajdujący się w jego wnętrzu Sithowie ruszyli do ataku, Shae zajęła się żołnierzami z sił obronnych budowli. Używając miotacza płomieni zabiła kolejną grupkę, po czym unosząc się na odrzutowym plecaku wystrzeliła pocisk w nadbiegający oddział przeciwników. Wkrótce potem Sithowie zniszczyli świątynię oraz znajdujący się w niej mainframe, a cała planeta dostała się pod okupację Imperium. Spowodowało to podpisanie przez Republikę kończącego wojnę i dzielącego galaktykę traktatu z Coruscant.[2].

Sprzęt i wyposażenie

Shae Vizla w czasie walki nosiła mandaloriańską zbroję. Ponadto posiadała plecak odrzutowy, miotacze płomieni i pocisków oraz blastery. W lewym ramieniu jej zbroi zamontowany był podręczny datapad.[2]

Charakter

Shae pracowała głównie dla pieniędzy, niezbyt przywiązując uwagę do tego w jakiej sprawie walczyła, jedynym wyjątkiem była jej nienawiść do Jedi.

Przypisy

Źródła

To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.