Waru

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Życie wydaje się prostsze, kiedy coś naprawiasz.

Ten artykuł wymaga dopracowania.


Prosimy, dopracuj go pod względem języka i formy, korzystając z zaleceń edycyjnych. W tym artykule należy: poszerzyć, rozbić na sekcje, dodać grafiki.

Waru zwany Nauczycielem to dziwna inteligentna istota pochodząca z innej galaktyki. Był on bożkiem na stacji Crseih. Miejscowa ludność modliła się do niego i prosiła o wszelakie uzdrowienia.

Informacje ogólne

Waru składał się ze złotych łusek pod którymi płynęła szkarłatna posoka wydostająca się jego ciała. Jego uczennicą była Xaverri. Nauczał ją skomplikowanych nauk o wszechświecie, niewątpliwie pochodzących z jego galaktyki, dlatego uczennica nie mogła wszystkiego pojąć. Xaverri przyprowadziła do niego Luke'a Skywalkera i Hana Solo. Na młodego Jedi stwór miał hipnotyzujący wpływ, Luke nie chciał samodzielnie opuszczać jego świątyni. Istota nie działała w żaden sposób na Hana, który stał niewzruszony i przy każdym opuszczaniu legowiska Waru, musiał wyciągać z niego Luke'a. Solo uważał, że sztuka uzdrawiania Waru to tylko sztuczka, oszustwo, działania mające na celu przyciągnąć wyznawców do tajemniczej istoty. Stwór jednak leczył ludzi.

Gdy Han szukał Xaverri udał się do świątyni Waru pewien że znajdzie ją u nauczyciela. Był świadkiem jak stwór zabija młodego Ithorianina, twierdząc, że nie dało się go wyleczyć. Waru zabijał aby wzmocnić swoją siłę, a gdy miał dobry humor dawał ją innym, aby ich uleczyć. Gdy po jakimś czasie Han i towarzysze zostali wyrzuceni z mieszkania, Solo udał się do siedziby Waru, aby ich poszukać. Zastał tam Luke'a, który chciał się oddać Waru 'na leczenie'. Stwór był bardzo niezadowolony, że Solo ukradł mu jego zdobycz.

Waru miał układ z lordem Hethrirem. Miał mu dać zwiększone zdolności władania Mocą w zamian za dziecko bardzo silne Mocą. Mroczny Jedi chciał ofiarować istocie syna Hana, małego Anakina, jednak jego syn Tigris uratował dziecko. W objęcia Waru rzucił się Luke, którego Han przestał pilnować. Na pomoc Jedi rzuciła się jego siostra Leia, a po krótkiej chwili Han. Rodzina stoczyła swoistego rodzaju pojedynek we wnętrzu Waru. Udało im się wydostać tylko dzięki nawoływaniom Jainy, która zniwelowała hipnotyzujące działanie stwora. Gdy niedoszłe ofiary uciekły, rozgniewany Waru pochłonął Hethrira, twierdząc, że jest on wystarczająco silny Mocą, aby pozwoliło to istocie wrócić do domu. Dalsze losy Waru są nieznane.

Źródła