Hethrir

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Życie wydaje się prostsze, kiedy coś naprawiasz.

Ten artykuł wymaga dopracowania.


Prosimy, dopracuj go pod względem języka i formy, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji. W tym artykule należy: podzielić artykuł na sekcje i rozbudować.

Hethrir
Data i miejsce śmierci: 14 ABY
Miejsce pochodzenia: Firrerre
Rasa: Firrerreanin
Wzrost: 178 cm[źródło?]
Kolor włosów: Blond
Kolor oczu: Czarne
Przynależność:
Profesja: Mroczny Jedi
Hethrir był Mrocznym Jedi. Był najbardziej znany ze swojej działalności przeciwko Nowej Republice po bitwie o Endor. Tak jak każdy Firrerreanin różnił się od zwykłego człowieka nietypowymi pod względem koloru włosami. W jego przypadku były one piaskowe ze złotymi, miedzianymi i cynamonowymi pasemkami. Posiadał skórę o bladym odcieniu, a twarz o kwadratowym kształcie. Miał olbrzymie czarne oczy.

Urodził się na Firrerre. Poznał tam Rillao, z którą wkrótce miał się ożenić. Po powstaniu Imperium Galaktycznego Hethrir i jego żona zostali odkryci przez Dartha Vadera, który rozpoznał w nich istoty wrażliwe na Moc. Wkrótce Vader zaczął szkolić w tajemnicy oboje na Mrocznych Jedi. Niestety nauki Mrocznego Lorda nie przypadły do gustu Rillao, która zamiast używać ciemnej strony wolała używać Mocy do pomagania innym.

Spore nadzieje wiązał Vader z potomkiem tej pary wierząc, że posiadałby on wielki talent kontrolowania Mocy. Hethrir rósł w siłę i z czasem doczekał się potomka. Jednak wbrew przypuszczeniom Mrocznego Lorda okazał się on być zupełnie nieczuły na Moc. Niedługo później Rillao uciekła wraz z synem, zwanym Tigris, jednocześnie ukrywając przed nim tożsamość ojca.

Chcąc odzyskać stracone zaufanie Lorda Vadera, Hethrir sprowadził na Firrerre handlarzy niewolników, a następnie zniszczył ją zabijając przy tym miliony swoich pobratymców. W zamian otrzymał tytuł Pełnomocnika Sprawiedliwości. Wkrótce Imperator podarował mu też jego własny Worldcraft, co mówi nam, jak wysoka była jego pozycja.

Po upadku Imperium Hethrir wraz ze swoją służbą wyruszył na pokładzie stacji na obrzeża znanej galaktyki, gdzie mógł w spokoju snuć wizje o ponownym zjednoczeniu jej pod swoimi rządami. W tym celu założył tajną i doskonale zakonspirowaną organizację pod nazwą Odrodzone Imperium, którą wspierał dzięki zyskom z handlu niewolnikami oraz kontaktom, które posiadał jako jeden z najwyższych dostojników Imperium. W tym czasie wszedł w kontakt z istotą zwaną Waru, mieszkającą na Stacji Crseih i pochodzącą z innego wymiaru. Byt ten udawał uzdrowiciela, pozbawiając energii życiowej część swych pacjentów. Ta była mu potrzebna do otworzenia portalu prowadzącego do jego wymiaru.

W międzyczasie Hethrir odnalazł Rillao i ich syna. Ten drugi stał się od tego czasu jego sługą. Wkrótce, około 13 ABY Pełnomocnik Sprawiedliwości nawiązuje kontakt z admirałem Galakiem Fyyarem oraz przyjmuje na ucznia Mrocznego Jedi rasy Chistori, Desanna. Młody i ambitny Chistori za przyzwoleniem Hethrira ułożył plan zwiększenia armii Odrodzonego Imperium o więcej istot władających Mocą, który w pewnej swojej fazie miał polegać na ataku na Prakseum Jedi na Yavinie 4. Atak kończy się klęską i śmiercią Desanna oraz wielu oddanych Odrodzonych Hethrira. Odrodzone Imperium musiało znowu zejść do podziemia i budować swoją potęgę od początku. Jednak Waru, z którym Hethrir miał umowę, niecierpliwił się czekaniem. Zdeterminowany Pełnomocnik Sprawiedliwości porwał rodzeństwo Solo. Wszelkie próby przeciągnięcia Jacena, Jainy czy Anakina na ciemną stronę spełzły na niczym, w obliczu czego Hethrir postanowił ofiarować Waru najmłodszego z młodych Solo - Anakina. W wyniku serii kolejnych wydarzeń potomstwo Hana Solo zostało uwolnione, zaś sam Hethrir zginął pochłonięty przez Waru.

Ciekawostki

  • Hethrir zasłynął również za sprawą swego nietypowego miecza świetlnego. Od innych odróżniało go to, że był uruchamiany jedynie za pomocą Mocy.
  • Postać ta pojawiła się w grze MMORPG Galaxies. Gracz spotyka Hethrira w rezydencji Imperatora na Naboo, zadania zlecane przez niego są częścią serii misji, podczas których spotykamy również Dartha Vadera, admirała Thrawna czy samego Imperatora. Należy wszakże pamiętać, że Star Wars Galaxies traktowane jest jako Infinities i wszystkie informacje z niego są niekanoniczne.

Źródła