Ylenic It'kla

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Życie wydaje się prostsze, kiedy coś naprawiasz.

Ten artykuł wymaga dopracowania.


Prosimy, dopracuj go pod względem języka i formy, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji. W tym artykule należy: Poprawić fundamentalne błędy merytoryczne, zredagować.

Ylenic It'kla
Data i miejsce śmierci: 0 BBY, Alderaan
Miejsce pochodzenia: Caamas
Rasa: Caamasjanin
Kolor włosów: Szary
Kolor oczu: Żółty
Przynależność:
Profesja: Jedi
Ylenic It'kla był caamasjańskim rycerzem Jedi żyjącym w okresie wojen klonów. Ylenic był przyjacielem Neji Halcyona.

Biografia

Podczas jednej z misji Ylenic połączył swoje siły z mistrzem Jedi Nejaą Halcyonem, który z polecenia Rady podjął śledztwo mające sprawdzić prawdziwość pogłosek o rzekomym pojawieniu się Sithów. W ten sposób trafili oni na Suarbi, której mieszkańcy wykazywali dziwne przywiązanie do żyjących między nimi uczniów Sithów. Dzięki pomocy innego Jedi, którego w swoich wspomnieniach określał mianem "Pustynny wiatr", dotarli do obszaru zwanego Susevfi. W miejscu tym zdolności Jedi były bezużyteczne. Jak się okazało Sithowie próbując ukryć swoją obecność w Mocy przed Jedi uciekli się do starożytnej techniki. Nie spostrzegli jednak, że wytworzona w ten sposób pustka w Mocy mogła stać się wskazówką dla rycerzy.

Rzekomi Sithowie okazali się być upadłymi Jedi, których uznano za zaginionych w bitwie o Baltizaar. Posługując się dokumentami i artefaktami odkryli wiedzę Sithów i połączyli ją z tradycjami Jedi. Przywódcą trójki był najsilniejszy z nich, Nikkos Tyris, niegdyś anzackim rycerzem Jedi. Jensaarai - gdyż taką nazwę przyjęła ta grupa - okazali się być niespodziewanie silni. Neeja doskonale zdawał sobie sprawę iż nawet troje Jedi nie uda się pokonać Jensaarai i zdecydował się poświęcić swoje życie, by pokonać Tyrisa i dać swoim towarzyszom szansę ucieczki. Ylenic udał się na Korelię, by dostarczyć wiadomość o śmierci przyjaciela i jego osobiste rzeczy jego żonie, Scerrze.

Tydzień po bitwie o Geonosis wraz z Aaylą Securą Ylenic został wysłany na Korelię z misją znalezienia naukowca Unii Technokratycznej o imieniu Ratri Tane. Misja poszła gładko, jako że naukowiec wyraził chęć przekazania cennych informacji w zamian za ochronę jego rodziny.

Następnie Ylenic udał się na Alderaan, gdzie został doradcą Baila Organy i Powiernikiem resztek Caamasi na planecie. Był jednym z delegatów wysłanych przez Organę by spotkać się z Brią Tharen w Mieście w Chmurach 3 BBY. Dzięki Mocy udawało mu się zmylić łowców Jedi i przebywał na Alderaanie aż do jego zniszczenia.

Charakterystyka

  • Jak wszyscy osobnicy swojej rasy, Ylenic był pacyfistą, który zawsze wyżej cenił negocjacje niż walkę. Zdawał sobie jednak sprawę, że czasem trzeba uciec się do walki i na wypadek "agresywnych negocjacji" uzbrojony był w miecz o zielonym ostrzu. Jako jeden z niewielu przedstawicieli swej rasy został Jedi.

Źródła

Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z zasobów Akademii Power of the Light Side. Artykuł umieszczony za wiedzą i zgodą Akademii.