Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Absorpcja Mocą/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Satele Shan używa absorpcji Mocą podczas bitwy o Alderaan.

Absorpcja Mocą to jedna z podstawowych technik obronnych stosowanych w walce przez użytkowników Mocy. Jej celem jest uniknięcie ataku lub powstrzymanie przeciwnika przed wykorzystaniem innych zdolności. Najczęściej wykorzystywano ją do przechwytywania strzałów z blasterów lub błyskawic Mocy.

Opis

Absorpcja została uznana przez Radę Pierwotnej Wiedzy jako punkt wyjścia do nauki używania Mocy. Z jej polecenia adepci byli szkoleni w tej technice. Pomimo tego Jedi udoskonalali się w jej używaniu nawet po zakończeniu treningu w świątyni.

Znane przypadki użycia absorpcji

Na przestrzeni wieków absorpcja była wykorzystywana wiele razy. Podczas wielkiej wojny galaktycznej, w czasie bitwy o Alderaan użyła jej Satele Shan, broniąc się przed pchnięciem miecza świetlnego Dartha Malgusa.

W 22 BBY technika ta została użyta przez Yodę podczas jego pojedynku z Darthem Tyranusem. Używając dłoni przechwycił energię błyskawic Mocy wysłaną przez tego drugiego. Trzy lata później odparł w ten sam sposób atak Dartha Sidiousa podczas starcia w gmachu Senatu.

W 3 ABY, w Mieście w Chmurach, Darth Vader zastosował tę technikę blokując strzały Hana Solo z blastera.

W czasach późniejszych Luke Skywalker stosował tę technikę w pojedynkach z Mrocznymi Jedi, broniąc się głównie przed błyskawicami Mocy.

Ciekawostki

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!