Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ruuf Waluuk

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ruuf Waluuk
Data i miejsce śmierci: 0 ABY, Kupoh
Miejsce pochodzenia: Kupoh
Rasa: Kupohanin
Kolor oczu: Ciemne
Kolor skóry: Jasna
Przynależność: Nessin Courier & Cargo
Profesja: Mechanik
Ruuf Waluuk był mężczyzną z rasy Kupohan żyjącym w czasach panowania Imperium Galaktycznego. Pracował jako mechanik w firmie Nessin Courier & Cargo na swojej ojczystej planecie, Kupoh.

Biografia

Ruuf urodził się na planecie Kupoh. W pewnym momencie swojego życia rozpoczął pracę w lokalnej firmie o nazwie Nessin Courier & Cargo, gdzie objął stanowisko mechanika. W czasie galaktycznej wojny domowej, niedługo po bitwie o Yavin 4 na ojczysty świat mężczyzny przybyli Luke Skywalker i Nakari Kelen, gdyż zostali zmuszeni do wymiany silnika w uszkodzonym Desert Jewelu. Na prośbę swojego szefa, Azzura Nessina, Waluuk dokonał ekspertyzy statku i oznajmił przyjezdnym, że musieli zamówić nowy napęd. Po jego słowach przybysze udali się na prywatną rozmowę z właścicielem firmy, a Ruuf wrócił do pracy.

Nieco później, on oraz inny mechanik, Migg Birkhit, nawiązali kontakt z przedstawicielami Imperium Galaktycznego, gdyż chcieli wzbogacić się na przekazaniu informacji o nowo przybyłych istotach. Władze przysłały na planetę agenta IBB, Barriska Favvina, a także zablokowały ruch statków opuszczających Kupoh. Gdy w wyniku działań rebeliantów Birkhit i Favvin zostali pojmani, Waluuk nawiązał współpracę z devaroniańskim najemnikiem, z którym zamierzał zatrzymać nieprzyjaciół Imperium.

Po dotarciu w pobliże naprawionego już Desert Jewela, mężczyźni zauważyli rozmawiających Luke'a Skywalkera i Azzura Nessina, do których postanowili otworzyć ogień. Pierwszy strzał trafił właściciela Nessin Courier & Cargo w głowę, rozsyłając jej szczątki na najbliższą okolicę. Widząc to, towarzyszący mu młody Jedi zaczął się bronić i oddał strzał w stronę Waluuka, trafiając go w klatkę piersiową czym doprowadził do jego śmierci.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!