Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Alora

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Alora.jpg
Alora
Data i miejsce śmierci: 14 ABY
Rasa: Twi'lekanka
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Czerwona
Przynależność: Uczniowie Ragnosa
Alora była Twi'lekanką o czerwonym kolorze skóry. Była uczennicą Tavion Axmis oraz należała do Kultu Ragnosa.

Biografia

Po porażce Desanna, Tavion zdobyła własną uczennice - Alorę. Nauczyła jej praktyk ciemnej strony Mocy, oraz wyszkoliła we władaniu mieczem świetlnym. Alora szybko chłonęła nowe umiejętności, co czyniło ją dobrym wojownikiem. Alora pomagała Axmis tworzyć Kult Ragnosa, który miał na celu wskrzeszenie dawno umarłego Sitha, Marki Ragnosa.

W roku 14 ABY, Alora otrzymała od Tavion zadanie - zdobyć notatki Luke'a Skywalkera, które znajdowały się na Yavinie 4. Zadanie wypełniła bez przeszkód, w większości dlatego, że rozbił się statek z uczniami przybywającymi do akademii na Yavinie. Dzięki notatkom, Tavion poznała miejsca gdzie Luke czuł szczególny kontakt z Mocą.

Kult "wyssał" Moc z prawie wszystkich planet wspomnianych w zapiskach Luke'a. Zaniepokoiło to Skywalkera, więc postanowił wysłać niektórych Jedi na planety w których czuł zespolenie z mocą, by sprawdzić czy i stamtąd "wyssano" Moc. Rosh Penin udał się na Byss, gdzie został pojmany przez Kult Tavion i Alory, a Jaden Korr na Hoth, gdzie Luke Skywalker miał wizję od Obi-Wana Kenobiego. Jaden zauważył dziwne światła, które doprowadziły go do dawnej siedziby rebeliantów - bazy Echo. Alora przebywała wtedy w bazie i szukała informacji przydatnych kultowi. Trafiła na zapisek, że X-wing Luke'a Skywalkera udał się na Dagobah, w miejsce schronienia Yody. Chwile później Alora stoczyła walkę z Jadenem. Korr walkę wygrał, ale Alora uciekła obiecując, że jeszcze się spotkają i wtedy to ona wygra.

Jaden Korr jakiś czas później przybył na Taspir III, gdzie Alora więziła Rosha, którego Korr szukał. Alora próbowała przeciągnąć go na ciemną stronę Mocy i namawiała go by zabił Rosha, ale Jaden nie przystał na jej propozycję. Wściekła Alora rzuciła się na Rosha raniąc go i stoczyła pojedynek z Korrem. Została jednak pokonana przez Jedi, który nieco później pokonał Tavion, oraz ducha Marki Ragnosa.

Ciekawostki

  • Alora dzierżyła dwa czerwone miecze o pojedynczych ostrzach.
  • Gracz może posłuchać Alory i zabić Rosha. Wtedy przejdzie na ciemną stronę, mimo to zabije Alorę.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!