Rosh Penin

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Rosh.jpg
Rosh Penin
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Rosh Penin był mężczyzną z rasy ludzi. W czasach Nowej Republiki był jednym ze studentów w prakseum Jedi na Yavinie 4. W roku 14 ABY był szkolony wraz z Jadenem Korrem pod okiem Kyle'a Katarna.

Biografia

W roku 14 ABY Rosh wraz z innymi studentami leciał statkiem do akademii Jedi na Yavinie 4. Rosh był pewny siebie, od razu nawiązał kontakt z Jadenem Korrem. Ich przyjaźń zaczęła się zacieśniać, gdy Jaden pomógł Roshowi dostać się do akademii z zestrzelonego statku.

W tym samym czasie powstał tak zwany Kult Ragnosa, stworzony przez Tavion Axmis, dawną uczennicę Desanna. Pierwszym świadkiem ich działalności był Jaden, który widział jak Tavion używała berła Ragnosa do wyssania Mocy ze świątyni. Energia zebrana w berle miała pomóc w odrodzeniu Marki Ragnosa.

Rosh został przydzielony razem z Jadenem, do mistrza Kyle'a Katarna. Już na pierwszym treningu Rosh pokazał, że chciał być najlepszy we wszystkim, za wszelką cenę. Posłał bowiem na Jadena robota treningowego, który miał go zająć, podczas gdy Rosh zakończyłby test jako pierwszy. Penin był również znany z tego, że miał bardzo duże ambicje. Często narzekał, że misje, które były mu powierzane, były dla niego za łatwe. Jego pierwszym samodzielnym zadaniem była misja w pobliżu Byss. Wysłano go tam w celu rozpoznania, czy Kult Ragnosa już tam dotarł. Niestety, Rosh nie wrócił do akademii, gdyż został porwany przez Tavion, ta zaś przeciągnęła go na ciemną stronę Mocy.

Tavion szybko zaufała swojemu nowemu uczniowi i wysłała go na misję do zamku Bast - twierdzy Dartha Vadera z czasów Imperium Galaktycznego - w celu "wyssania" energii ciemnej strony z sali medytacyjnej Mrocznego Lorda. Gdy Rosh był już na miejscu wraz z Bliźniakami Kothos, do sali wkroczył Jaden. Był zaskoczony tym, że Rosh przeszedł na ciemną stronę, ale zabił bliźniaków, oraz pokonał Rosha. Wtedy do sali wkroczył Kyle, ale obydwóch Jedi unieszkodliwiła Tavion. Oznajmiła im, że Rosh był jej nowym uczniem. Tavion, chcąc zabić rycerzy, zawaliła na nich strop sali tronowej niszcząc jednocześnie miecz Jadena. Kylowi udało się jednak podtrzymać gruz na tyle długo, aby Jaden zdążył wyciąć dziurę mieczem Katarna w podłodze i uciec wraz z Kyle'em dolnym piętrem. Szukali później Tavion i Rosha, ale ci zdążyli już uciec.

Gdy zbliżała się ostatnia bitwa z Uczniami Ragnosa, Kyle usłyszał wołanie o pomoc od Rosha z planety Taspir III. Jaden i Kyle polecieli na tą planetę odnaleźć Rosha, jednak postanowili się rozdzielić. Korr dotarł do Rosha pierwszy. Gdy go zobaczył, ogarnął go gniew, gdyż myślał, że Penin zwabił ich w pułapkę. Przed Korrem stanął ważny wybór. Z jednej strony miał Alorę, uczennicę Tavion, która podpuszczała go by zabił Rosha, a z drugiej człowieka, który uległ zastraszeniu i dlatego przeszedł na ciemną stronę. W podjęciu decyzji pomógł Korrowi jego mistrz, który skontaktował się z nim przy użyciu Mocy. W końcu Jaden wyłączył miecz, wybierając ścieżkę dobra. W tym momencie Alora stanęła z nim do walki. Zraniła w niej Rosha, ale sama została zabita przez Jadena. Zaraz po tym na miejsce walki dotarł Kyle, który zabrał Rosha do prakseum Jedi, gdzie został wyleczony i otrzymał protezę ręki odciętej przez Alorę. Gdy Kyle zajmował się Roshem Jaden poleciał na Korriban, gdzie doszło do ostatniej konfrontacji pomiędzy Zakonem Jedi, a Uczniami Ragnosa. Tavion została pokonana, podobnie jak duch Ragnosa.

Po powrocie do zdrowia Penin kontynuował szkolenie na Jedi w akademii na Yavinie 4.

Alternatywy

Gracz mógł także wybrać ciemną stronę, w wyniku czego Jaden zabijał Rosha, a także Alorę. Gdy Jaden wychodzi z sali, wbiegał do niej Kyle. Rosh w ostatnich słowach prosi Kyle'a o przebaczenie za to, że go zawiódł.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Rosha Penina.