Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

CC-2224

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Przeglądasz kanoniczną wersję tego artykułu.
Przejdź do legendarnej wersji tego artykułu.


KomandorCody.jpg
CC-2224
Cody
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek (klon)
Wzrost: 183 cm
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Śniada
Przynależność:
Profesja:
CC-2224, znany również jako Cody, był żołnierzem-klonem w stopniu komandora, służącym w Wielkiej Armii Republiki. Dowodził 212 Batalionem Szturmowym oraz 7 Korpusem Powietrznym. Jego główną cechą była lojalność wobec przełożonych oraz natychmiastowe wykonywanie rozkazów. Gdy wybuchły wojny klonów, CC-2224 został przydzielony do generała Jedi, Obi-Wana Kenobiego, pod którego rozkazami stoczył wiele bitew.

Biografia

Młodość

Cody urodził się na planecie Kamino, jako klon mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta. Został wyhodowany dla Wielkiej Armii Republiki oraz wyszkolony na komandora.

Wojny klonów

Początek wojny

Cody nie brał udziału w pierwszej bitwie o Geonosis, ale gdy rozpoczęły się wojny klonów, został przydzielony do generała Jedi, Obi-Wana Kenobiego.

Bitwa o Utapau

Pod koniec wojen klonów, Rada Jedi poznała miejsce pobytu generała Grievousa. Kaleeshanin ukrywał się na planecie Utapau wraz z Radą Separatystów, gdzie dowodził armią droidów. Jedi postanowili, że na misję jego schwytania, wyślą Obi-Wana Kenobiego oraz komandora Cody'ego na czele 212 Batalionu Szturmowego. Po obmyśleniu planu działania, Kenobi udał się na planetę w celu wykrycia kryjówki Grievousa. Gdy mu się to udało, wsiadł do kokpitu myśliwca, a następnie nakazał swojemu droidowi astromechanicznemu, aby ten poinformował Cody'ego o odnalezieniu nieprzyjaciela. Po tych słowach dyskretnie opuścił maszynę i zaczekał w ukryciu, aż ta opuściła Pau City. Następnie udał się do miejsca, gdzie mieszkańcy przechowywali varactyle i wybrał jednego z nich, dosiadł, a następnie ruszył w stronę poziomu 10, gdzie generał Grevious przeprowadzał naradę z Radą Separatystów.

Cody oraz 212 Batalion Szturmowy podczas bitwy o Utapau.

Po dotarciu na miejsce, Kenobi przez chwilę stał na pomoście po czym zeskoczył z niego i przywitał się z wrogiem. Po krótkiej wymianie zdań, rozpoczęła się walka między Obi-Wanem, a Grievousem i jego droidami. W trakcie tej walki, Cody oraz jego odział znienacka zaatakowali droidy, które znajdowały się blisko walczących. Rozpętała się bitwa, w wyniku której Jedi stracił swój miecz świetlny, który zdobył Cody. Gdy Kenobi przybył do klona, ten oddał mu swoją broń. Chwilę potem nadszedł rozkaz od kanclerza Palpatine'a, aby wyeliminować wszystkich Jedi. Cody wykonał go i kazał zestrzelić Kenobiego.

Ciekawostki

  • Klonowi podkładał (oraz stanowił wzór do komputerowo wygenrowanej postaci) głos Temuera Morrison w filmie Zemsta Sithów, a w serialu Wojny Klonów, jak każdemu innemu żołnierzowi-klonowi użyczył głos Dee Bradley Baker. W wersji polskiej Zemsty Sithów komandorowi podkładał głos Wojciech Paszkowski, w Wojnach Klonów (sezony 1-5) - ś.p. Jerzy Dominik, natomiast w sezonie 7. Wojen Klonów był to Krzysztof Cybiński.
  • Nazwa postaci była inspirowana tytułowym bohaterem serialu sci-fi - Commando Cody: Marshal of the Universe z 1952 roku.
  • Ranga Cody'ego różni się w oficjalnych tłumaczeniach, są to: major (Zemsta sithów), komandor (sezony 1-2, 4-5, 7 Wojen Klonów), dowódca (sezon 3 Wojen Klonów).

Źródła

Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.