CT-9904

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych
Ten artykuł wymaga poszerzenia o: serial Parszywa Zgraja.

Crosshair DD.png
CT-9904
Crosshair
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Kolor włosów: Siwe (później zgolone)
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja:
CT-9904 zwany Crosshair był żołnierzem-klonem, należącym do elitarnej jednostki Klon 99.

Biografia

W 19 BBY, wraz z pozostałymi członkami Parszywej Zgrai walczył w powstaniu na Yalbec Prime. Po zakończeniu misji klony zostały wezwane na Anaxes, by wraz z Codym, Rexem, Jessie'em i Kixem przeniknęły do centrum cybernetycznego i dowiedziały się, skąd wróg przewiduje każde posunięcie Republiki. Gdy dostali się na tereny wroga, ich kanonierka została zestrzelona. Gdy tylko wszyscy wydostali się z wraku, zostali zaatakowani przez droidy. Wówczas Hunter, wraz z Wreckerem, Techem i Hunterem wyszedł im naprzeciw i chwilę potem droidy leżały zniszczone i cała grupa odeszła z miejsca wypadku. Gdy podczas postoju doszło do kłótni między klonami ze Zgrai, a pozostałymi żołnierzami, Hunter musiał uspokoić swoich towarzyszy i dać im do zrozumienia, że mają słuchać rozkazów Rexa. Po pewnym czasie na swojej drodze spotkali posterunek droidów. Hunter i Rex stwierdzili, że łatwiej byłoby go zdobyć niż obejść. Po chwili posterunek był już przejęty, a z niego było widać już cel ich misji, strzeżony przez około 30 droidów. Klony rozdzieliły się, by łatwiej pokonać wroga. Gdy tylko zdobyli potrzebne informacje, wszyscy uciekli.

Hunter i Rex złożyli raport generałowi Skywalkerowi i wkrótce wraz z nim wszyscy ruszyli z misją na Skako Minor, aby odnaleźć Echo. Na powierzchni planety ich statek został zaatakowany przez keeradaka. Siedzący na nim Poletec porwał Skywalkera. Hunter postanowił wystrzelić linę, która przyczepiła się do zwierzęcia. Dzięki temu pozostali mogli go namierzyć i łatwo odnaleźć generała. Niedługo potem klony odnalazły Huntera, rozbroiły Poleteców i uwolniły Skywalkera. Wódz Poleteców wysłał dwóch zwiadowców, którzy zaprowadzili ich do twierdzy Wata Tambora. Tam wszyscy rozdzielili się, by szybciej znaleźć Echo. Gdy im się to udało, skontaktował się z nimi sam Tambor. Skakoanin po krótkiej rozmowie kazał nowoprzybyłym droidom zabić klony, lecz im się to nie udało - z pomocą przyszedł Anakin. Niestety jednak droidów ciągle przybywało. Crosshair i reszta starali się odpierać ataki, podczas gdy Rex i Tech dostali się do laboratorium Tambora, w którym przetrzymywany był Echo.

Gdy droidów było za dużo, by opanować sytuację, Hunter, Crosshair i Wrecker ukryli się za drzwiami laboratorium i zaspawali je. Gdy ujrzeli, że z drugiej strony decymator otwiera drzwi, skryli się za drugimi. W tym czasie Techowi udało się uwolnić Echo, który otworzył w suficie szyb, przez który wszyscy w ostatniej chwili uciekli. Echo wyprowadził wszystkich na zewnątrz, lecz i tak zostali otoczeni przez droidy. Gdy nie mieli żadnej drogi ucieczki, Tech odtworzył nagranie z nawoływaniem keeradaka, dzięki czemu udało im się uciec na ich grzbietach. Mimo pogoni oraz wysłanej przez Tambora armii, udało im się uciec.

Wkrótce potem wszyscy ruszyli z misją przeniknięcia na statek Separatystów, by przekazywać ich strategię Republice. Crosshair i reszta mieli ochraniać Echo. Gdy obecność klonów została wykryta, Tech i jego współtowarzysze, z rozkazu Mace'a Windu udali się z powrotem w kierunku statku, którym przylecieli. Po drodze jednak napotkali dużą grupę droidów. Wrecker rozprawił się z nią szybko, lecz za nimi nadchodziła następna. Tymi zajął się Crosshair. Zniszczył wszystkie droidy za jednym strzałem, gdyż jego strzał odbijał się od ścian. Wkrótce wszyscy uciekli, a ich działania znacznie przyczyniły się do wygrania przez Republikę bitwy.

Poza światem Gwiezdnych wojen

Postać CT-9904 została stworzona na potrzeby serialu Wojny klonów przez George'a Lucasa wraz z innymi członkami jednostki 99, gdzie mieli oni wystąpić w więcej niż 4 odcinkach. Odcinki z udziałem Crosshaira zostały jednak niedokończone, lecz w roku 2020, pojawił się siódmy sezon Wojen klonów, który rozpoczął się serią czterech odcinków poświęconą bitwie o Anaxes. Parszywa Zgraja wraz z Crosshairem mieli wystąpić jeszcze w co najmniej jeszcze jednym odcinku serialu, dziejącym się na Kashyyyku. Głosu klonowi użyczył Dee Bradley Baker, który podkładał głos również każdemu innemu klonowi w Wojnach klonów i Parszywej Zgrai. W polskiej wersji językowej sidmego sezonu Wojen klonów oraz w pierwszym, trzcim i szóstym odcinku serialu Parszywa Zgraja Crosshairowi użyczył głos Wojciech Paszkowski, natomiast od odcinka ósmego, klonowi podkłada głos Piotr Bulcewicz.

Źródła