Dyskusja Archiwisty:Darth Kwiatkowski

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Witaj Darth Kwiatkowski!

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie potwierdź adres e-mail i zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Melethron!

Grafiki

Witaj. Widzę, że nie radzisz sobie z obsługą grafik. Musisz wiedzieć, że istnieją strony pomocy, które opisują, jak należy postępować z plikami. Przeczytaj więc koniecznie:

Jeśli po lekturze masz dalsze pytania, zapytaj innych Archiwistów w Sali Zgromadzeń albo poproś o pomoc któregoś ze Strażników. Bardziej doświadczeni Archiwiści również przyjdą Ci z pomocą.

Bardzo proszę o zastosowanie się do tej informacji. Dalsze niewłaściwe postępowanie z wgrywaniem/opisem plików graficznych może przysporzyć niepotrzebnej pracy administratorom, a dla Ciebie skończyć się ograniczeniem możliwości edycji w Bibliotece Ossus.

Pozdrawiam, Totus

I przy okazji. Usunąłem Twoją edycję z hasła o Chewbacce, gdyż informacje z magazynu należą do Legend, a edytowałeś stronę kanoniczną.--signstraznik.png Totus Dyskusja  19:35, 22 paź 2016 (CEST)

Grafiki

Ponawiam prośbę o zapoznanie się z zasadami przesyłania grafik. to wcale nie jest takie trudne, a w razie wątpliwości, po prostu napisz do mnie w mojej dyskusji. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:48, 22 paź 2016 (CEST)

Po pierwsze, przejrzyj chociaż trzy linki jakie pojawiają się na środku ramki powyżej. Tam są wszystkie informacje. Ale w skrócie. W licencji po prostu wpisz "cytat" (gdyż w 99% grafik właśnie to jest). Jako autor powinien się pojawić faktyczny autor grafiki 9ilustrator, rysownik, w przypadku animacji będzie to zazwyczaj "Lucasfilm Animation", dla filmów "Lucasfilm Ltd.". Jako źródło musi zostać wpisane faktyczne źródło grafiki, tam gdzie ona się faktycznie pojawiła i tylko oficjalne źródła. Dla grafik z serialu bedzie to dany odcinek, dla grafik jakie pojawiły się na oficjalnej starWars.com to będzie to ta strona. Wookiepiedia, czy pinterest nigdy nie są źródłem, a wrzucając grafiki stamtąd (bo wiadomo, że jak jest już dany screenshot, to nie będziemy robić nowego) należy skontrolować ze źródłem, czy nie zostały w jakiś sposób przerobione. Co do samych kategorii to masz tu wycinek tekstu z linkowanych wyżej stron:

Kolejność i kryteria dodawania kategorii

 • Bohaterowie (w tym droidy) posiadający swoje kategorie.
 • Bohaterowie bez własnych kategorii, drugoplanowi, z tła. Jeżeli na ilustracji pojawia się np. drugoplanowy Jedi rasy ludzkiej, dodajemy kategorie "Ludzie" i "Jedi ery upadku Republiki". Zgodnie z zasadą - im więcej kategorii tym lepiej. Jeżeli w tle pojawiają się szturmowcy, handlarze, przedstawiciele jakiejś rasy - warto dodać odpowiednie kategorie. I w tym wypadku powinny być one w miarę szczegółowe - jeżeli widzisz w tle grupę postaci, o której coś wiadomo, nie dodawaj po prostu kategorii "Postacie".
 • Obiekty na ilustracji, a więc pojazdy, statki, broń, zwierzęta, technologia, dzieła sztuki. Pamiętaj, że niektóre jednostki statków mają własne kategorie, inne są grupowane ze względu na typ, a pojedyncze, nieokreślone statki mogą znajdować się nawet w ogólnej kategorii "Statki kosmiczne" - posiłkuj się wspomnianym kilkukrotnie drzewkiem kategorii by dobrać najodpowiedniejszą kategorię. Podobnie niektóre zwierzęta dzielimy według miejsc występowania, część ma również własne kategorie (np. terantateki, rankory).
 • Miejsce. Jeżeli na ilustracji wyraźnie widać miejsce na jakiejś planecie, dodajemy kategorie typu "Miejsca na Coruscant", "Miejsca na Naboo". Niektóre obiekty, jak świątynia Jedi, mają własne kategorie.
 • Wydarzenia. Jeżeli ilustracja przedstawia bitwę, warto sprawdzić czy dana wojna (a nawet bitwa) nie mają własnej kategorii. Oprócz tego przydatna może być kategoria "Pojedynki".
 • Źródło. Ważną kwestią jest kategoryzowanie grafik według źródeł - komiksów, filmów itp. Tu również warto sięgnąć po drzewo kategorii, by odnaleźć najlepszą kategorię. Czasem zamiast źródła podajemy typ ilustracji - np. "Okładki", "Plakaty", "Ilustracje koncepcyjne". Czasem dodajemy oba rodzaje kategorii.
 • Autor. Kategorie autorów dodajemy w formie następującej formie: "Ilustracje Jan Duursemy", "Ilustracje Douglasa Wheatleya". Większość autorów ma na swoim koncie wiele gwiezdowojennych ilustracji, dlatego jeżeli w Bibliotece nie ma odpowiedniej kategorii, śmiało ją stwórz!

I na sam koniec, wiadomości podpisujemy za pomocą czterech tyld (~~~~). Pozdrawiam i życzę owocnej pracy. Każdy jakoś zaczynał i z czasem się wyrabiał, ważne tylko żeby się nie zniechęcać. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:05, 22 paź 2016 (CEST)

Taka mała uwaga. Albo dwie. Po pierwsze, w szablonach grafik w sekcji opis, źródło i autor linkujemy identycznie jak w artykułach. Druga rzecz to kategorie. Przeglądaj drzewko kategorii dostępne na stronie przesyłania plików, żeby nie powielać już istniejących. Niemal wszystkie kategorie grafik są w liczbie mnogiej (wyjątkiem są dane postacie, dane maszyny itp, reszta jest w liczbie mnogiej:planety, ludzie, karabiny blasterowe, X-wingi itp). No i zawsze musi się znaleźć kategoria dotycząca źródła (dla komiksów będzie to nazwa komiksu/zeszytu, dla filmu tytuł, dla serialu tytuł odcinka itp) i kategoria autora (Ilustracje XY, ale w przypadku, gdy znany jest autor danej pracy i nie jest to klatka z filmu to nie wpisujemy Lucasfilm, tylko zostawiamy puste). Trochę kalecznie napisane, ale mam nadzieję, że rozmiesz. W razie pytan wiesz co robić. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  23:26, 25 paź 2016 (CEST)

Chewbacca

Informacja o kolonizacji księżyca znajdowała się dosłownie jeden akapit niżej, dlatego też wycofałem Twoją edycję. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  23:26, 22 paź 2016 (CEST)

Artykuły

Witaj! Bardzo się cieszę, że z takim zapałem zacząłeś edytować Bibliotekę Ossus! Wiadomo jednak, że początki są trudne, dlatego proszę abyś zapoznał się ze stronami pomocy, które ułatwią Ci pracę. Nie będę się rozpisywał, gdyż po przeczytaniu wszystkich artykułów z tabelki po prawej stronie powinieneś wiedzieć co i jak. Proszę byś szczególnie przyjrzał się tematom formy artykułów, neutralnego punktu widzenia, interwiki, kategoryzacji i ponowię słowa Totusa, zasadom przesyłania grafik. Pozdrawiam i powodzenia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  04:02, 27 paź 2016 (CEST)

Kanon vs. Legendy

Witaj ponownie! Zauważyłem, że usilnie wprowadzasz legendarne informacje do kanonicznego artykułu o pierwszym mieczu Dartha Maula. Musisz wiedzieć, że od kwietnia 2014 roku Gwiezne wojny zostały podzielone na kanon i legendy. Spowodowane było to przejęciem Lucasfilmu przez Disney i pragnieniem zbudowania świata SW od nowa. Wiąże się to z tym, że w Bibliotece Ossus posiadamy (powinniśmy lub będziemy posiadać) dwie wersje artykułów o danym pojęciu - kanoniczną (wszystko od kwietnia 2014 + filmy i seriale TCW, Rebelianci) i legendarną (wszystko do kwietnia 2014 roku + filmy i TCW). To co wprowadzałeś do hasła o mieczu Maula pochodziło stricte z legend, a i tak było nieprawdziwe bo tego samego miecza Maul używał w czasie wojen klonów co można zobaczyć w serialu The Clone Wars, który należy zarówno do kanonu i do legend. Proszę zapoznaj się z obecnym podziałem Gwiezdnych wojen to bardzo ułatwi Ci pracę i nie będzie powodowało nieporozumień i usuwania edycji. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  18:19, 27 paź 2016 (CEST)

Drobna

czoem. Taka mała uwaga ode mnie. Nie dajemy nigdy jednocześnie szablonów stub i DoPorzeszenia. Albo jeden, albo drugi zawsze. Granica miedzy zalążkiem, a niepełnym artykułem jest dosyć płynna i zależy od rozległości danego zagadnienia, ale z czasem idzie ją wyczuć. No i przypominam, ze w szablonie grafik linkujemy normlanie w paramatreach opis, autor i źródło i dodajemy kategorię związana ze źródłem. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  15:47, 28 paź 2016 (CEST)

Odp.

Przenoszenie artykułów, kasowanie ich i wszelkie tego typu rzeczy są domeną naszą, czyli Strażników. Opcje te nie są dostępne dla wszystkich użytkowników, bo inaczej byłoby to nie do opanowania, a tak mamy nad wszystkim kontrolę. Jak zauważysz, ze coś ma złą nazwę to po prostu użyj Szablon:DoPrzeniesienia w odpowiednim artykule. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:17, 29 paź 2016 (CEST)

Styl pisania, kolejność źródeł i interwiki

Witaj! Widzę, że nieźle Ci idzie pisanie, aż nie nadążam sprawdzać! Proszę byś poczytał te dwa teksty: forma artykułów i neutralny punkt widzenia. Pierwszy z nich wyjaśni Ci na przykład, że nie piszemy "stary model datapadu", gdyż nie zawsze był on przestarzały. Drugi natomiast wyjaśni między innymi, że nie używamy takich określeń jak "kolejny świetny element ścigacza", gdyż może być to odebrane za naszą osobistą opinię. Kolejna sprawa to źródła. Pozycje fabularne układamy chronologicznie, a encyklopedyczne w kolejności publikacji. Na koniec natomiast idą linki do stron internetowych. Poczytaj też proszę o interwiki bo jak na razie nie dodajesz ich do haseł, a są one bardzo ważne. Pozdrowienia i owocnej pracy, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  05:24, 30 paź 2016 (CET)

Interwiki

Czoem. Odpowiem za Melethrona. W skrócie, interwiki to linki do danego artykułu na wikiach w innych językach (niemiecka jedipedia, angielska wookieepiedia i tak dalej). W całym zagadnieniu chodzi po prostu o minimalna współpracę między wikiami i umożliwienie czytelnikowi, który na przykład przegląda wookieepiedię, bo jest najobszerniejsza, na zobaczenie danego artykułu w jego ojczystym języku. Dodawanie interwiki ogólnie sprowadza się do trzech głównych kroków:

 1. Wyszukanie odpowiedniego hasła na wookieepiedii (czasem bywa to problematyczne ze względu na tłumaczenia, ale wszystko idzie znaleźć ostatecznie)
 2. Dodanie w artykule na ossusie linków do innych wikii, gdzie występuje to hasła (lista zazwyczaj w miarę pełna jest w artykule na wookiee, bo wielu traktuję ją jako bazę odniesienia). Robi się to jak w przykładzie tutaj. Oczywiście dodaje się tylko te linki, które prowadzą do stron, gdzie artykuł istnieje.
 3. Dodanie na wookieepiedii linku do artykułu na ossusie (w sumie najważniejsze z tego wszystkiego, bo to umożliwia dotarcie z danym artykułem do większej ilości osób)

P.S. Wyjaśnij mi. Jak Ci się ponownie udało napisać zamiast w normalnej dyskusji Melethrona, to w jej archiwum? xP pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:05, 30 paź 2016 (CET)

Totus Ci tutaj wyjaśnił co i jak w kwestii interwiki, ale jeszcze kontrolnie zapytam: czy już rozumiesz ten temat czy potrzebujesz dalszego wsparcia? :) Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  00:12, 31 paź 2016 (CET)

Źródła

Hej! Fajnie, że rozszerzasz zasoby Biblioteki, ale mam jedną ugawę. Pamiętaj o dodawaniu źródeł. Artykuły bez źródeł są oznaczane (np. 0-0-0) i jeśli źródła przez dłuższy czas się nie pojawiają - usuwane. Pozdrawiam i życzę miłej pracy, w razie problemów napisz do mnie ;) -Darth Plagueis the Wise 14:10, 1 lis 2016 (CET)

Kategoria

Czoem. Jak dodajesz jakąś kategorię, to nie dodajemy już do artykułu/grafiki kategorii nadrzędnej. (Czyli np. jak już dajemy kategorię:Droidy protokolarne, to nie dajemy kategorii:Droidy, bo droidy protokolarne już się w niej zawierają, tak samo z grafikami: gdy dajemy kategoria:Grafika:Sora Bulq, to nie dajemy już kategoria:Grafika:Weequayowie. Wyjątkiem jest tutaj przypadek, gdy na graficie jest zarówno przypadek szczególny jak i ogólny (np. Sora Bulq otoczony innymi weequayami). Ps. Jan Duursema to kobieta :P Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  17:45, 1 lis 2016 (CET)

Drobne

Witaj! Jak dodajesz interwiki to ustawiaj je w kolejności podanej tutaj, gdyż zauważyłem, że umieszczasz angielski na pierwszym miejscu. Druga sprawa to nazwy organizacji typu Republika, Imperium, Separatyści piszemy z wielkiej litery. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  14:13, 3 lis 2016 (CET)

Streszczenia

Hej! Taka drobna uwaga. Streszczenia, w przeciwieństwie do artykułów in-universe, piszemy w czasie teraźniejszym. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  17:52, 3 lis 2016 (CET)

Przerwa śniadaniowa i tym podobne

Czoem. Ogólnie, to zasady pisania takich artykułów są takie same jak wszystkich innych. Jako, że Tales 16 wyszło za czasów starego kanonu, to znacznik legends może wylądować w erze (tak samo jak znaczniki dotyczące er). Po prostu takie hasło musi być na górze oznaczone Szablon:Niekanoniczne. W przypadku, gdy jedynie fragment artykułu byłby niekanoniczny to takie informacje lądowały by w sekcji "pojawienia niekanoniczne". Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  23:31, 4 lis 2016 (CET)

Drobne

Czoem. Mam takie dwie małe uwagi. Po pierwsze, to staraj się nie linkować do przekierowań, lecz bezpośrednio do artykułów (np. Sithowie zamiast Sith). Druga sprawa. Gdy linkujesz coś na stronach legendarnych to korzystaj z Szablon:L w przypadkach, w których hasło zostało/zostanie kiedyśtam podzielone na dwie wersje. Strony czysto legendarne linkujemy normalnie. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  00:50, 6 lis 2016 (CET)

nr 2

Czoem. Mógłbyś zerknąć i odpowiedzieć [1]?--signstraznik.png Totus Dyskusja  17:14, 9 lis 2016 (CET)

Szablon L

Czoem, fajnie, że używasz tego szablonu, ale prosiłbym Cię, abyś robił to z głową. Pewne hasła nigdy nie zostaną podzielone, bo występują jedynie w starym kanonie (taka vizas Marr, Darth Nihilus, czy Katarr, albo wojna domowa Jedi to hasła z Legend, która nie mają i pewnie nigdy nie będą mieli odpowiednika w nowym kanonie). Do takich haseł szablonu nie stosujemy, bo nie ma takiej potrzeby, a dodatkowo wyświetlają się one potem na liście potrzebnych stron (efekt uboczny działania szablonu). Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:49, 14 lis 2016 (CET)

Przypisy

Czoem. Prosiłbym Cię, abyś dodawała przypisy do fragmentów tekstu, którego pochodzą z danego źródła (dobry przykład masz tutaj: Lando Calrissian). Zdaję sobie sprawę, że wiele starszych artykułów nie ma przypisów, ale pozwala to czytelnikowi dowiedzieć się dokładnie skąd pochodzi dana informacja. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:10, 19 lis 2016 (CET)

Jak jest więcej niż jedno źródło to przypisy powinny pojawić się zawsze, nawet jak to krótkie hasło (no oczywiście bez skrajności w stylu hasło na 3 zdania z 20 przypisami). Jak jest tylko jedno źródło, to przypisy można pominąć (chyba, że jest tlyko informacja z jednego źródła, a źródeł jest więcej). Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  16:45, 21 lis 2016 (CET)

Wzrosty i inne wielkości liczbowe.

Czoem. Jeśli nigdzie w żadnym źródle nie pada dokładny wzrost/wymiary danej postaci/zwierzęcia itp. to nie dodawaj ich do artykułów, bo jest to tylko Twoje przypuszczenie, a nie przypuszczenia u nas nie przejdą xP. Podzr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  00:32, 21 lis 2016 (CET)

Databank

Czoem. Piszę z taką jedną rzeczą. Nie wiem jak u Ciebie z angielskim, ale pisząc hasła o postaciach i miejscach z Rebeliantów warto sprawdzić, czy w Databanku na oficjalnej dane zagadnienie nie ma swojego hasła, które czasami pomaga uporządkować informacje z odcinka lub dodaje trochę informacji z tła, które bezpośrednio w serialu się nie pojawiły. Lista w haśle, które zalinkowałem jest w miarę aktualizowana, a i staram się, żeby była pełna, więc można się nią posiłkować. Wiadomo, jak z angielskim u Ciebie średnio, to nie przejmuj się databankiem, bo lepiej nic nie napisać, niż napisać głupoty. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:18, 21 lis 2016 (CET)

Drobne uwagi

Witaj! Mam parę wskazówek odnośnie pisania artykułów, które należałoby żebyś stosował. Po pierwsze pilnuj czasów. W artykule o Dooku nie wiedzieć czemu napisałeś w czasie teraźniejszym co jest zarezerwowane dla haseł z tematyki out-universe typu streszczenia, twórcy itd. Ważne jest by w hasłach in-universe stosować czas przeszły. Kolejna sprawa to fakt, że zauważyłem w niektórych Twoich tekstach, że używasz wielkich liter tam gdzie jest to zbyteczne, a tam gdzie powinny być stosujesz małe litery. Podam Ci parę przykładów odnośnie prawidłowej pisowni: Republika, Imperium, Rebelia, republikanie, imperialni, rebelianci, Moc, Twi'lekowie, twi'lekański, układ Tatoo, sektor Arkanis, lord Vader, imperator Palpatine. Jeśli chodzi o przypisy to opcja z <ref name="aaa">bbbb</ref> jest dobra gdy tekst jest rozległy lub wymieszany i trzeba stosować <ref name="aaa" /> w kilku miejscach w tekście. Jeśli natomiast tekst jest krótki lub przypis jest potrzebny do jednego miejsca to wystarczy użyć <ref>bbbb</ref>. Kolejna sprawa to stosowanie szablonów Reb i Wk do linkowania odcinków seriali. Przy ich stosowaniu nie musisz dodawać '' żeby wprowadzić kursywę bo te szablony są tak zrobione żeby automatycznie pochylać tekst. Przy kategoryzacji grafik staraj się być jak najbardziej dokładny. Skoro IG-109 to IG-100 MagnaGuard to zamiast dodawać kategorię Droidy, dodaj kategorię IG-100 MagnaGuardy. Na tą chwilę to chyba tyle. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  23:21, 21 lis 2016 (CET)

Kategorie grafik

Cześć. Odpowiem za Melethrona. Na górze strony przysłania plików masz link do drzewka kategorii grafik. Podobne znajduje się na stronie stronie szablonu:Grafika. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  12:26, 22 lis 2016 (CET)

Hasła o wydarzeniach

Czoem. Taka mała uwaga ode mnie. Dłuższe hasła zawsze staraj się dzielić na sekcje, bo podzielone wyglądają znacznie lepiej i zachęcają do przeczytania, w przeciwieństwie do ścian tekstu. Ogólnie w hasłach o wydarzeniach podstawa to sekcja Przebieg, a jeśli jest to bardziej rozbudowane to można do tego dodać Wstęp/Preludium oraz Skutki. Sam wstępniak powinien zawierać jedynie zestawienie informacji z hasła, które następnie rozwinięte powinny zostać w głównym członie artykułu. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:54, 22 lis 2016 (CET)

Kategorie.

Dodawaj kategorie do nowych artykułów. DarthTyranus (dyskusja) 09:02, 26 lis 2016 (CET)

Neutralny punkt widzenia i szczegółowość haseł

Czoem. Piszę do Ciebie, bo widzę, że często masz problem w artykułach z neutralnym punktem widzenia. Hasła opisywane przez nas nie powinny być w żaden sposób nacechowane negatywnie lub pozytywnie i powinny przedstawiać zagadnienie w sposób neutralny. Wszelkie zwroty w stylu "niestety", "na szczęście", itp. raczej nie są mile widziane, bo narzucają pewien sposób odbioru tekstu (ale "na szczęście dla kogoś" już by przeszło). Inna sprawa to szczegółowość haseł i ich sens. Jeśli w przypadku Poborandurannum wiadomo jedynie, że istniała taka świątynia i znajdowała się w niej ukryta komnata, to hasło powinno dotyczyć świątyni i w nim być informacja o komnacie, a nie hasło o komnacie i hasło o świątyni oddzielnie (tak samo jak opisując jakiś dom, nie będziemy tworzyć haseł oddzielnych o pokojach, oczywiście jak od wszystkiego są wyjątki: coś ma własną nazwę in-universe -> może mieć własne hasło, coś zostało wyszczególnione w jakimś podręczniku/przewodniku/haśle w databanku -> może mieć własne hasło). Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  17:21, 1 gru 2016 (CET)

Tłumaczenia

Taka jeszcze jedna mała uwaga. Jak zauważysz, że tłumaczenie nazwy jakiegoś hasła z rebeliantów nie pokrywa się z tym co potem pada w odcinku, to zgłaszaj to od razu. Pierwotne tłumaczenia są jedynie mojego/innych użytkowników autorstwa, a oficjalne ma bezwzględne nad nimi pierwszeństwo i względem nich powinno być nazwane hasło. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:02, 1 gru 2016 (CET)

Interwiki

Czoem. Jako, że raczej odchodzimy od wykorzystania szablonu leg na rzecz pełnego podziału, to większość stron aktualnie niepodzielonych trafi pod legendy, dlatego też na wookiee lepiej wrzucić interwiki tylko na stronie legendarnej u nich.--signstraznik.png Totus Dyskusja  20:52, 10 gru 2016 (CET)

/Legendy

Czoem. Postępowanie jest proste. Najpierw edytujesz stronę legendarną i dodajesz wszelkie szablony L i znacznik legends, jeśli go nie ma. Potem dajesz znać jednemu ze Strażników (czy to przez szablon "DoPrzeniesienia", czy też wiadomość prywatną, albo jak to robi Power poprzez odpowiedni komentarz edycji), że chcesz stworzyć wersję kanoniczną danej strony. My przenosimy, Ty możesz pisać nowe hasło. Na końcu tylko trzeba dodać szablon wersja do strony legendarnej i finito. Moja prośba jedynie, aby wersje kanoniczne stron nie był stubami, albo nie powstawały poprzez usuwanie informacji ze stron legendarnych. Takie masowe dzielenie na początku istnienia tego systemu do teraz nam sprawiając problemy, bo w wielu dalej są jakieś drobne informacje z legend. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  11:13, 14 gru 2016 (CET)

Sort

Czoem. Pełen opis szablonu i zastosowania znajduje się na jego stronie (Szablon:Sort). Ogólnie chodzi o zmianę klucza sortowania z domyślnego (nazwa hasła) na dowolny inny (w przypadku postaci/osób rzeczywistych jest to "Nazwisko, Imię" zamiast domyślnego "Imię Nazwisko", co sprawia, że hasła najpierw sortowane są względem nazwiska, dopiero potem imienia (dzięki czemu w kategorii Ludzie wszystkie Skywalkery będą koło siebie, a nie porozrzucane po całej kategorii z powodu imion (Jaki Ben Skywalker byłby pod B, Luke zaś dopiero pod L).).) Dodatkowo szablon wykorzystywany jest w kategoriach grafik, gdyż tam wszystkie kategorie zaczynają się od słowa grafika. (Przy okazji możliwe jest zastosowanie ogólnego klucza z szablonu Sort i dodatkowego tylko dla danej kategorii jak to jest na przykład w Zhari Vaal, gdzie we wszystkich kategoriach jest sortowane jako "Vaal, Zhari", ale w kategorii "Rodzina Vaal" już jako "Zhari"). I taka mała przydatna uwaga na koniec. Jak chcesz napisać gdzieś coś w wikikodzie, ale nie chcesz by to zadziałało (jak np. przy {.{Sort}}) to wystarczy przed takim fragmentem tekstu wpisać <nowiki>, zaś na końcu </nowiki>. Dodatkowo jest jeszcze opcja z <pre> i </pre>. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  17:05, 16 gru 2016 (CET)

Szablon Powitanie

Siema Szablon:Powitanie wstawiamy na początku dyskusji nowego Archiwisy a nie na stronę Archiwisty. Tak jak jest np. na wojej stronie. --Kwazi93 (dyskusja) 18:06, 16 gru 2016 (CET)

Hasła o rasach

Czoem. Fajnie, że tworzysz dużo nowych haseł, ale opierać się one muszą w pełni na źródłach. Z tego co się orientuję to żadna z opisanych nie przez Ciebie ras nie została nazwana w wymienionych źródłach. Więc nazwę musiałeś wziąć z innej wiki. A nie bezpośrednio ze źródła. Taka praktyka nie przejdzie. Zwłaszcza, że tworzone przez Ciebie opisy bazujące jedynie na pojawieniu się różnych postaci w komiksie nie zawierają zbyt dużej ilości dostępnych informacji, ani też nie uwzględniają oficjalnych tłumaczeń ras (Absolutnie wszystko, co musisz wiedzieć, gdzie pada kanoniczna nazwa rasy Stennes Shifter zostało wydane po polsku i występującego tam tłumaczenia musimy się trzymać.). Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:38, 16 gru 2016 (CET)

Nie rozumiesz o co mi chodzi. Zawsze i przede wszystkim musimy korzystać z oficjalnych tłumaczeń. Jeśli jakaś nazwa się przetłumaczona pojawiła, to hasło nie może być pod inną (poza statkami, które są w oryginale, co zostało przyjęte przez milion różnych tłumaczeń tych samych nazw). Ale ważniejsze od tego jest to, że piszemy na podstawie źródeł. Nie masz pewności, czy na wookiee nie rąbnęli literówki w nazwie, albo ktoś nie wziął jej z kosmosu (edytuje tam tak wiele osób, że nie wyłapują wszystkiego, sam ostatnio zgłosiłem do usunięcia hasło o postaci, która nie istniała pod takim imieniem). Wookiee nie jest źródłem i jako takie nie może być traktowane nawet do nazw. I tak, jak coś ma jakąś nazwę to hasło musi być pod taką, ale nie ma sensu robić masówki. Skoro wiesz, że jakieś zagadnienie zostało gdzieś szerzej opisane, a Ty masz tylko zdjęcie postaci z komiksu, to nie twórz hasła póki nie zbierzesz chociaż części istniejących informacji. Milion haseł o rasach, które równie dobrze mogłyby się składać z nazwy i grafiki, gdy w różnych źródłach informacji jest więcej, nie ma najmniejszego sensu. Lepiej, żeby na ossusie było mniej haseł, ale lepiej dopracowane, niż pełno stubów. Zwłaszcza, że nie sprawdzasz nawet, czy dane hasło o rasie nie jest gdzieś linkowane pod inną formą, niż założyłeś Ty (vide Dowutinianie i linkowane w hasłach Dowutinowie) --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:22, 16 gru 2016 (CET)

Rebelianckie więzienie - odpowiedź

Na Wookieepedii w artykule o Kolarze Ludd jako datę śmierci podano 0 ABY, a przypis podawał jedną z części Rebelianckiego więzienia. Power of the Light Side (dyskusja) 18:46, 19 gru 2016 (CET)

Strony o grafikach

Czoem. Jak tworzysz strony o jakiś grafikach 9czy to twórcach okładek, czy to ilustracji, czy to komiksów) to linkuj od razu na stronach kategorię z ich grafikami za pomocą szablon:Grafiki (wiadomo, o ile istnieje odpowiednia kategoria grafik). Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:29, 20 gru 2016 (CET)

Przekierowania

Usunąłem to przekierowanie ze względu na sposób działania wyszukiwarki. Wystarczy wpisać samo quadronolornetka i już pokazuje się podpowiedź z pełną nazwą hasła. W tym przypadku więcej sensu ma przekierowanie z nazwy "Polowa guadronolornetka...", bo tutaj jest całkiem inna kolejność wyrazów. --signstraznik.png Totus Dyskusja  15:48, 22 gru 2016 (CET)

Szturmowcy NP

Czoem. Widzę, że zająłeś się hasłami ze Słownika ilustrowanego do przebudzenia Mocy. Rzuciłbyś okiem na to hasło i uzupełnił odpowiednie rzeczy? Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  14:11, 23 gru 2016 (CET)

Abednedo

Czoem, w przewodniku pada wprost forma Abednedoanie, czy rtlko znowu jest jakiś przymiotnik?--signstraznik.png Totus Dyskusja  12:21, 27 gru 2016 (CET)

Odp.

Bo nie tworzymy dyskusji do hasła, którego nie ma. Tego typu sprawy, gdy nie ma hasła, do którego się one odnoszą powinny być bardziej poruszane w Sali Zgromadzeń. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  12:42, 27 gru 2016 (CET)

Artykuły bez nazwy

Czoem. Na przyszłość, gdy nie ma podanej nazwy danego zagadnienia i musisz wymyślić własną, to stosuj Szablon:BrakNazwy. Podr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  15:45, 27 gru 2016 (CET)

Pomoc

Cześć! Mam do ciebie prośbę o pomoc a mianowicie o przesyłanie grafik. Mam z tym dość spore problemy i strażnicy caly czas muszą zwracac mi uwagi xD. Widzę że masz juz doświadczenie w tych sprawach bo stworzyłeś wiele artykułów. Niektóre moje grfiki są usuwane ze względu na jakość choć gdy pobieram grafiki na komputer to są one dobre, a gdy już dochodzi do przesyłania do są słabej jakości ( problem ten pojawił sie od niedawna). Strażnicy zwracają mi też uwagę na kategorie itp. Chciałbym tworzyć nowe artykuły, ale musiałbym ograniczać sie tylko do przesłanych już wcześniej grafik jeśli akurat są na temat. Aby uniknąć kolejnych uwag na ten sam temat ze strony strażników prosze cie o pomoc w przesyłaniu grafik. Czy jakbym poprosił cię o przesłanie dla mnie jakiejś grafiki to zgodził byś się na to? Jak nie to spoko. Pozdro i niech moc będzie z tobą xD.

Oncki001 (dyskusja) 14:50, 3 sty 2017 (CET)

Kategorie

Czoem. Dopiski po znaku | w linku kategorii dodają po prostu klucz sortowania dla danej kategorii. Korzystaliśmy z tego zawsze do czasu wprowadzenia szablonu:Sort, o który się kiedyś pytałeś. Ogólnie to lepiej korzystać z sorta, ale jak jest tylko jedna kategoria, to często korzystam ze starej metody, bo jest po prostu wygodniej, a dodatkowo pozwala to na zastosowanie kilku kluczy sortowania. W przypadku strony Kategoria:Porucznicy Najwyższego Porządku masz dopisany klucz "Porucznik" dla kategorii Oficerowie NP i "Najwyższy Porządek" w kategorii Porucznicy. Jak wejdziesz na obie te kategorie to zobaczysz, ze w pierwszej kategoria:Porucznicy NP znajduje się pod literą P, zaś w drugiej pod literą N. No a w przypadku kategorii grafik, gdy mamy kategorie zbiorcze i ich podkategorie (np. Grafika:Oficerowie NP i Grafika:Porucznicy NP) to w podrzędnej warto dać klucz zaczynający się od "*, ", gdyż wtedy kategorie zbiorcze pojawiają się przed kategoriami dotyczącymi poszczególnych postaci (zobacz jak to wygląda we wspomnianej kategorii). Jak dalej coś jest niejasne, to pisz. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:09, 5 sty 2017 (CET)

Dokładnie. Tak jest zbudowany szablon. Kiedyś wbudowanych parametrów z kategoriami było 5, Mario zmienił na 10 jakiś czas temu, ale nie udało nam się dojść, którą stronę trzeba edytować, aby było te 10 od razu w szablonie ładowanym przy przesyłaniu plików. Ale tak, w szablonie można zawrzeć maksymalnie 10 kategorii, wszystkie kolejne muszą już być dodawane z użyciem [[Kategoria:Grafika:]]. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  23:35, 5 sty 2017 (CET)

Balnorra

Dzięki za wskazówki. Jest to mój drugi artykuł i wciąż się jeszcze uczę i tteraz wiem jakie błędy popełniam. Mam jeszcze małą uwage, bo tam gdzie było o utworzeniu ruchu oporu (w stronie o Balmorze) przez nielicznych wojskowych to zalinkowałeś to Ruchu Oporu z "Przebudzenia Mocy" podczas gdy akcja gry dzieje się ponad 3000 lat wcześniej i chodziło mi bardziej o lokalny ruch oporu (jeśli to ty linkowałeś bo nie sprawdzałem kto to zrobił, poprostu się domyśliłem bo pisałeś o linkowaniach o tym) :D Dzięki też za pochwałe. Pozdrawiam

Oncki001 (dyskusja) 11:44, 6 sty 2017 (CET)

Statystyki

Czoem. Drobna rzecz. Statystyki uaktualniamy zazwyczaj dopiero wieczorem, bo jeszcze tydzień się nie skończył, a kilka haseł nowych może powstać. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  14:38, 8 sty 2017 (CET)

Agamar

Ogólnie to powiem Ci, że nazewnictwo w tym przypadku to sprawa drugorzędna. Można to nazwać misją i przyjąć za punkt wyjścia chęć zdobycia bomb, można to też nazwać bitwą, która wynikła z chęci zdobycia bomb. Nie ma oficjalnej nazwy tego wydarzenia, więc pewną dowolność tutaj mamy. Ważne tylko, aby nazewnictwo było jednolite, a samo hasło opisywało całość wydarzeń z odcinka (podróż na Agamar po bomby, walkę z droidami, rozejm, walkę z imperium), bo wszystkie one są jednym ciągiem przyczynowo-skutkowym.--signstraznik.png Totus Dyskusja  17:21, 14 sty 2017 (CET)

Drobne

Witaj! Piszę do Ciebie w paru kwestiach. Pierwszą z nich jest robienie haseł o datach. Na tą chwilę wymagamy, by w każdym takim haśle stosowano przypisy. Nieważne czy jest to jedna informacja czy dziesięć. Robimy przypisy i listę źródeł na koniec. Jeśli zaniechamy takiej praktyki wszystkie nowe hasła będą wyglądać jak te stare o datach czyli z tysiącem szablonów, z czego głównym będzie ten o źródła. Druga kwestia to Kompendium Star Wars. Również posiadam ten przewodnik i przerobiłem go od deski do deski, ale stawianie go za wyznacznik prawidłowej nazwy można brać w wątpliwość, gdyż jest tam mnóstwo błędów językowych i merytorycznych. W związku z tym nazwa artykułu o super droidzie taktycznym zostaje w takiej formie na jaką ją przeniosłem, gdyż jest bliższa sprawdzonemu oryginałowi i bardziej poprawna językowo. Przekierowanie zostaje usunięte bo jak pisałem wcześniej - jest zbędne. Trzecia sprawa to linkowanie do artykułów w dyskusjach. Staramy się nie linkować wewnętrznie, gdyż czasami nazwy się zmieniają i później trzeba poprawiać nawet dyskusje, a to nie ma sensu. Jeśli chcesz coś podlinkować to zrób to za pomocą linkowania zewnętrznego. Od siebie dodam, że linki do artykułu o Gwiezdnych wojnach czy kanonie są trochę zbędne bo każdy wie o co chodzi. Czwarta sprawa i ostatnia, ale chyba najważniejsza. Fajnie, że starasz się pomagać innym archiwistom, ale proszę byś pomijał kwestię blokowania użytkowników bo to leży tylko i wyłącznie w naszej gestii. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  01:50, 15 sty 2017 (CET)

Jaki sens ma przekierowanie, jeśli w okienku wyszukiwarki wpisujesz "super" to i tak wyskakują obie nazwy. Rozumiałbym gdyby było coś innego, ale to jest tylko spacja, która w wyszukiwaniu nic nie zmienia. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  02:15, 15 sty 2017 (CET)
Skończyłem właśnie sprawdzanie wszystkich zmian i muszę jeszcze coś dodać. Jeśli linkujesz do czegokolwiek to rób to bezpośrednio do danego hasła, a nie z użyciem przekierowania jak to zrobiłeś linkując Maul i Zeb Orrelios. Pisząc na Ossusie staramy się używać encyklopedycznego języka, więc zwroty "chodził w tę i z powrotem" czy "jak tam chłopacy" są raczej niezbyt odpowiednie. Z opisów zmian wyczytałem, że nagrywasz odcinki i tutaj mam pytanie w jaki sposób pozyskujesz grafiki do haseł? Jest parę przykładów, które są kiepskiej jakości: 1 - takich grafik to nie ma sensu w ogóle dodawać - 2 3 4 - przy ostatnich trzech grafikach mam wrażenie jakby zrobiono zdjęcie monitorowi... Skoro już jestem przy dodawaniu grafik to pamiętaj żeby sprawdzić czy dana kategoria istnieje, a jak nie to nie zapomnij jej utworzyć zamiast zostawiać czerwone okienko. Ostatnia kwestia to odmiana. Pisząc trzymaj się jednego rodzaju. Raz pisałeś na Agamarze, a w kolejnym akapicie Agamarą. Uznajemy, że Agamar jest rodzaju męskiego, więc odmiana to Agamar, na Agamarze, z Agamaru itp. - nie stosujemy form Agamarą, Agamary. To chyba tyle, pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  03:51, 15 sty 2017 (CET)
Wszystko ok, ale w grafikach chodzi o jakość, więc pasuje wybierać te najlepsze i w dużych rozmiarach. Jeśli chodzi o urozmaicanie streszczeń grafikami to bardzo dobra praktyka, a co obrazków do tego potrzebnych to każdy epizod posiada własną podstronę na oficjalnej stronie Gwiezdnych wojen, gdzie również są galerie z danego odcinka :) Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  01:45, 16 sty 2017 (CET) EDIT: W artykułach o droidach nie ma biografii, a historie. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  02:59, 16 sty 2017 (CET)

Interwiki na Wookiee/przedmioty osobiste

Witaj! W miarę możliwości pamiętaj o dodawaniu interwiki do Ossusa na Wookieepedii, to tylko parę kliknięć, a ułatwia polskim fanom poszukiwanie informacji w języku polskim. Druga sprawa to widzę, że zaciekle tworzysz artykuły o egzemplarzach broni, które miały jakiegoś właściciela. Utworzyłem drzewko kategorii żeby przestać mieszać typy broni z poszczególnymi egzemplarzami - możesz się zapoznać bo pewnie jeszcze coś w tym temacie będziesz tworzył - link. Na koniec jeszcze pragnę przypomnieć żeby trzymać się dobrego smaku przy tworzeniu przedmiotów itp. należących do danej osoby, gdyż nie chcemy by nam na przykład powstał artykuł o skarpetkach Dartha Vadera ;) Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  00:31, 18 sty 2017 (CET)

Jak tylko będziesz pamiętał żeby je dodać zbiorowo to nie widzę problemu ;) --signstraznik.png Melethron Dyskusja  15:54, 18 sty 2017 (CET)
Odpowiedź na pytanie pierwsze: wszelkie nawiasy w opisach zmian z linkiem to wynik edytowania poszczególnej sekcji artykułu. Na przykład: wchodzisz na swoją stronę archiwisty i tam masz sekcję "aktualnie zajmuję się" - po jej prawej stronie będziesz miał w kwadratowym nawiasie "edytuj" gdy wybierzesz tę opcję będziesz mógł edytować tylko ten fragment, a gdy zapiszesz to w ostatnich zmianach przy tej edycji pojawi się opis "(→‎Aktualnie zajmuję się)". Odpowiedź na pytanie numer dwa: szczerze mówiąc chyba nie ma na to żadnych zasad. Skoro występują w grupie i nic nie wiadomo o nich jako o poszczególnych jednostkach to artykuł powinien być jeden jako Trojaczki Hassk. Na Wookiee również poszli tą drogą link, a infoboxu użyli dla organizacji. Jednakże jeśli nie ma wystarczająco dużo danych na ich temat, to nie musisz dawać infoboxu bo nie jest to obowiązkowe, a po prostu dodaj grafikę i ustaw ją po prawej stronie artykuły z normalnym opisem. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  16:44, 18 sty 2017 (CET)
Edit: Jeszcze jedno. W hasłach, w których nie ma ani krztyny informacji z kanonu - nie dodawaj kanonicznych źródeł. Po pierwsze to mieszanie informacji, a po drugie dany artykuł na pewno nie był pisany na ich podstawie. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  16:46, 18 sty 2017 (CET)

Kanon/legendy

Hej! Zwracaj uwagę na to, które źródła należą do legend, a które do kanonu, by przy tworzeniu hasła nie mieszać informacji, a po prostu zrobić dwa o innej kanoniczności. W haśle o droidzie pracowniczym dodałeś jako źródło nowy słownik ilustrowany do Mrocznego widma, jednakże należy on do legend, więc wszystkie dane stamtąd usunąłem. Przeniosłem zgodnie z Twoim życzeniem hasło o Grocie Strzały, więc masz miejsce na utworzenie kanonicznej wersji tego artykułu. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  02:08, 20 sty 2017 (CET)

Dzienna porcja newsów

Witaj. Po przeglądnięciu Twoich dzisiejszych, lub raczej wczorajszych edycji, mam kolejną porcję uwag i wskazówek. Po pierwsze: nie przesyłamy grafik z nazwami zawierającymi typowo polskie znaki. Jest to zaznaczone pogrubioną czcionką przy formularzu przesyłania grafik. Po drugie: w którejś z wcześniejszych wiadomości zostawionych na Twojej stronie dyskusji, było to około miesiąca temu, Totus napisał, że tworzenie miliona zalążków jest nazwijmy to lekko kłopotliwe. Lepiej zaczekać z tworzeniem artykułu, aż będzie się miało dostęp do większej ilości źródeł, a co za tym idzie do większej ilości informacji, niż napisać jedno czy dwa zdania, które na tyle wąsko patrzą na dane zagadnienie, iż nawet wprowadzają czytelnika w błąd. Po trzecie: doczytaj czym jest humanoid. Po czwarte: pisząc nowe artykuły pracuj nad składnią. Jeśli nie jesteś pewien czy to co piszesz dobrze brzmi, przeczytaj to sobie na głos i ewentualnie dokonaj poprawek. Po piąte: "poprzez", a nie "po przez" - jest to u Ciebie bardzo częsty błąd. W tym podpunkcie miałem coś jeszcze, ale zdążyło mi wypaść z głowy. Po szóste: przez to, że piszesz zalążki stron, w hasłach o rasach używasz zwrotów o najbardziej znanych przedstawicielach. Zacznijmy od tego, że takie przedstawienie danej postaci prowadzi nas na zewnątrz świata przedstawionego co jest błędem, bo wewnątrz tego świata całkiem inny osobnik mógł być najbardziej znany. Dodatkowo pisząc takie zdanie robisz to we własnym imieniu, gdyż ja na przykład mogę znać jakiegoś innego przedstawiciela, a o tym, o którym Ty napisałeś mogłem nigdy nie słyszeć. Inna sprawa to takie wymienianie jednostek jest niestosowaną praktyką, gdyż hasła o rasie mają dotyczyć ras, a nie ich przedstawicieli. Tutaj wracamy do kwestii posiadania większej ilości źródeł żeby móc cokolwiek napisać. Jako przykład podam artykuł o Kyuzoanach, gdzie oprócz formy z przedstawicielem wpisałeś, iż pierwszy raz w kanonie pojawili się w Przebudzeniu Mocy. Była to informacja błędna, gdyż rasa ta w obecnie obowiązującym kanonie istnieje od 27 marca 2010 roku kiedy to został wyemitowany odcinek Bounty Hunters z serialu Wojny klonów. Po siódme: ogranicz tworzenie przekierowań. Jeśli mamy już artykuł o pistolecie blasterowym Sidona Ithana to bez sensu jest tworzenie przekierowań spod pistolet blasterowy kapitana Ithana czy pistolet blasterowy Sidona. Nawet jeśli ktokolwiek będzie szukał informacji o personalnej broni to i tak zacznie od artykułu o tej postaci, gdzie będzie ona podlinkowana. Następna sprawa w kwestii przekierowań to zasada, że nie używamy słowa "system" przy układach planetarnych, więc nie tworzymy też takich przekierowań. Myślę, że na dzisiaj to tyle, aczkolwiek mogłem o czymś zapomnieć bo robisz naprawdę dużo edycji na dzień. Pozdrowienia i powodzenia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  03:54, 21 sty 2017 (CET)

Tam gdzie powstawiałem zalążki to zrobiłem to zamiennie do szablonu do poszerzenia, który był wstawiony przez Ciebie. Stało się tak ponieważ hasła są na tyle krótkie, że szablon do poszerzenia zajmuje tyle samo miejsca co tekst i nieestetycznie to wygląda. Generalnie mówiąc, granice między zalążkiem, a artykułem do poszerzenia są dość płynne, lecz sens mają ten sam -> artykuł nie jest kompletny, trzeba go poszerzyć. W tym miejscu przypomniało mi się, że bodajże w dwóch hasłach wstawiłeś jednocześnie oba szablony. Nie robimy tak, gdyż jak wspomniałem ich przesłanie jest takie samo i umieszczenie jednego wystarczy. W kwestii przedstawicieli i hasła o Kyuzoanach to ta część została skasowana, gdyż jak wspomniałem w poprzedniej wiadomości ta rasa jest na tyle stara w kanonie, że ta informacja była błędna. W innych hasłach poprawiłem pewne części dając zamiennik "jednym z", a nie "najbardziej znany", gdyż zakładam, iż jako zalążki i tak będą w przyszłości całkowicie przebudowane. Oprócz faktu, że różnorakie określenia padają w źródłach, Ossus ma też swoje zasady. Jedną z nich jest właśnie to, że nie linkujemy do "system xyz". Widzę, że bardzo starasz się bronić swoich racji, ale te hasła, które mają przekierowania spod "system" zostaną ich pozbawione bo to relikty starych dziejów w Bibliotece, gdzie inaczej wyglądały hasła, a też same standardy były inne. Tu nie chodzi o to, że ja narzekam na sprawdzanie edycji bo cieszę się, że inni piszą dla Ossusa i sprawdzam to od kilku lat, ale jak mówiłem, przy dużej ilości edycji ciężko zapamiętać co i kto w dany dzień zrobił źle ;) Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  10:51, 21 sty 2017 (CET)

Infoboksy

Czeom, usunąłem infoboks z hasła o Wynkahthu, bo trochę mijał się z celem. Akurat ten o planetach jest tak niefortunnie zbudowany, że nagłówki zawsze są widoczne, a wrzucanie infoboksu, gdzie prawie wszystkie pola są puste i mamy same nagłówki, ani nie ma większego sensu, ani też dobrze nie wygląda. Staraj się dodawać infoboksy raczej w hasłach, gdzie jest czym je wypełnić (przynajmniej część parametrów). Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:19, 23 sty 2017 (CET)

Odp.

Hasło faktycznie "kiedyś" będzie pewnie dłuższe. Ale przeczytaj Twoją wersję i moją artykułu, nie usunąłem żadnych informacji, a jedynie ich powtórzenia. Póki co informacji o autorze jest na tyle mało, że spokojnie można to zmieścić w jeden akapit bez zbędnego powielania tych samych informacji. Fragment usunięty z poprzedniego wstępniaka, czyli "którego okazję zobaczyć na ekranach kin będziemy mogli w głównej roli w zapowiedzianym drugim filmie z serii Gwiezdne wojny-Historie, gdzie zagrać ma główną rolę." poleciał ze względu na jego znikomą encyklopedyczność. Powinniśmy unikać takich określeń jak "będziemy mogli", "zobaczymy", lepiej opisać to zdaniem, że aktor wystąpi tam i tam. Sekcja Biografia moze jak najbardziej być, temu nie przeczę. Ale musiałaby być poszerzona o jakieś informacje, żeby nie była powieleniem wstępniaka.

I uprzedzając ewentualną wiadomość o haśle o imperialnych droidach strażniczych. Z hasła poleciało dużo. To fakt. Ale musimy rozróżniać, że nie do każdego hasła wszystkie informacje pasują. Hasła o grupach/organizacjach/modelach droidów/broni, itp., czyli o wszelkich rodzajach szeroko rozumianych zbiorowościach, powinny zawierać przede wszystkim informacje dotyczące tej zbiorowości, nie zaś wszystkich poszczególnych jej przedstawicieli. Czytelnika, który będzie chciał się czegoś dowiedzieć o tym typie droidów, zainteresuje przede wszystkim jego charakterystyka i miejsca/wydarzenia gdzie się pojawiły. Ale jeśli będzie chciał dokładniej sprawdzić przebieg tych wydarzeń, to wejdzie w hasła o tych wydarzeniach lub o postaciach, które biorą nim udział. Jeżeli byśmy w haśle zbiorczym mieli opisywać dokładnie poczynania każdego z droidów strażniczych, to jeszcze 2-3 ich wystąpienia i wyjdzie nam taki tasiemiec, że nikt go nie ruszy.

Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:46, 23 sty 2017 (CET)

Clone Wars

Korzystaj z tego szablonu: Szablon:Cw. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:28, 26 sty 2017 (CET)

Re: Nazwa

Bardzo dziękuje za pozwolenie. Komsa (dyskusja) 19:14, 26 sty 2017 (CET)

Grafiki - przypomnienie

Witaj. Przypominam, że w nazwach grafik nie stosujemy polskich znaków. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  01:07, 27 sty 2017 (CET)

Re: Interwiki

Dziękuje na pewno się zastosuje. :-) Komsa (dyskusja) 22:32, 27 sty 2017 (CET)

Brudnopis

Czoem. Po prostu wejdź na tę stronę: Archiwista:Darth Kwiatkowski/brudnopis, swórz ją i działaj śmiało.--signstraznik.png Totus Dyskusja  16:43, 28 sty 2017 (CET)

Akademia Sithów Odacer-Faustin

Czoem. Nie czytałem książki, więc nei wiem. Na Odacer-Faustin były jakieś znaczące lokacje poza akademią Sithów i miejscami w niej? Bo się zastanawiam nad sensownością szczegółowej kategorii o miejsca w świątyni. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  00:22, 29 sty 2017 (CET)

Star Wars/Darth Vader

Hej! Piszę bo mam trochę samolubną prośbę. Jakbyś mógł zostawić dla mnie hasła z serii komiksowych Star Wars/Darth Vader - chodzi mi tutaj o streszczenia, i hasła z wyłączeniem Leii, Hana, Luke'a, Vadera. Dałoby radę się dogadać? :) Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  00:24, 30 sty 2017 (CET)

Chodzi mi o komiksy z serii 1 i 2 - lubię się zajmować rzeczami od początku do końca, więc chciałbym żeby wszędzie był jednakowy styl ;) Hana, Leii, Luke'a i Vadera z reguły nie edytuję, więc tutaj nie mam żadnych próśb :) Pozostałe hasła z chęcią napiszę ;) --signstraznik.png Melethron Dyskusja  00:33, 30 sty 2017 (CET)
EDIT: Poza tym nie ma sensu żeby dwie osoby robiły tą samą pracę ;) --signstraznik.png Melethron Dyskusja  00:34, 30 sty 2017 (CET)
Dzięki serdeczne! --signstraznik.png Melethron Dyskusja  01:05, 30 sty 2017 (CET)

Drobne uwagi - odp

Dzięki za poprawki (uwagi), dzięki temu będę wiedział jakich błędów unikać. Jak w przyszłości zobaczysz jakieś drobne błędy w moich artykułach to informuj mnie o nich śmiało jak znajdziesz czas, bo strażnicy skupiają się bardziej na tych większych błedach a te drobne to z reguły poprawiają sami. Pozdrawiam :D

Oncki001 (dyskusja) 21:12, 30 sty 2017 (CET)

Rebelianci i pliki

Czoem. Dwie krotkie piłki. Po piersze, uważaj na te polskie znaki w nazwach plików. A druga: uzupełniajac streszczenia odcinków rebeliantów, mógłbyś od razu uzupełniać daty preiery w polsce i listę polskich aktorów dubbingowych? Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  11:43, 31 sty 2017 (CET)

Wielka Świątynia Massassich

Siemanko, mam szybkie pytanie. Czy to, że ta świątynia była miejscem kultu, pozwolę sobie zacytować, "była prawdopodobnie czymś w rodzaju świętego miejsca dla tej rasy" to jest Twój domysł, czy jest to wniosek zgodny z jakimś z podanych źródeł? Pozdrawiam signstraznik.png Windy Dyskusja  12:27, 6 lut 2017 (CET)

A no sponio. Faktycznie źle spojrzałem w historii edycji. Pozdrawiam signstraznik.png Windy Dyskusja  12:41, 6 lut 2017 (CET)

Masówki

Czoem. Mam sprawę. Unikaj masowych edycji. Wiadomo, że kategorię rasy rozumne trzeba było poprawić i powywalać hasła o rasach z kategorii postacie według ras. ALE. Jak już robisz porzadkowe edycje, to sprawdź hasło, czy nie wymaga one więcej pracy. Już pal sześć artykuły o książkach i zamiana szablonu książka na książka-infoboks, ale takie hasło o Iktotchi. Zmieniłeś kategorię, ale dalej hasło jest częściowo w czasie teraźniejszym, poza tym trzeba dodać znacznik legend, wywalić szablony Leg i pozamieniać linki. Więc hasło dalej wymaga edycji porządkowych i nie ono jedno. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  14:49, 6 lut 2017 (CET)

Świątynia Massassich

Rozumiem. Na ogól robie tak samo jak ty np przy rozbudowywaniu Hery Syndulli. Akurat tą informację jak już wcześniej pisałem u Windy dodałem by poszerzyć info sprzed wydarzeń z filmów. To że zbudowali je Massassi byłem pewny, zresztą sama nazwa na to wskazuje, ale o prawdopodobnej funkcji nie widziałem a dodałem ją bo wydawała sie w jakiś sposób logiczna, lecz dodałem słowo "prawdopodobnie" . Dla przykładu na wookie byla też informacja ze mogło to być również miejsce prowadzenia przez tą rase badań, ale w to jakoś nie chciało mi sie wierzyć i bylo to znacznie mniej logiczne zwłaszcza ze nie spotkałem sie wcześniej z tym stwierdzeniem. Nie to żebym się usprawidliwiał bo rzeczywiście źle zrobilem. Czyli z wookie moge czerpać info, tylko gdy jestem ich pewny i wiem z jakiego źródła pochodzą. Dzięki

Oncki001 (dyskusja) 15:30, 6 lut 2017 (CET)

Interwiki

Hej, gdy kwalifikujesz jakiś artykuł jako legendarny (np. Togrutanie), dobrze byłoby też podmienić interwiki na linki do wersji legendarnych na innych wikiach. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  18:03, 6 lut 2017 (CET)

Szablon Sort i kategorie

Czoem. Jeżeli jakas edycja ma polegać jedynie do dodaniu szablonu sort do strony, która ma tylko jedną kategorię (gdy już jest i tak dodany klucz sortowania poprzez "|....]]"), to lepiej takie sobie darować. Jest to zmiana stricke kosmetyczna, nie mająca na nic wpływu, a tlyko przysłania na stronie ostatnich zmian ważniejsze edycje. Poza tym, jest trochę bez sensu, bo np. ja sam wole do kategorii dodać "|...]]", jeżeli jest ona tylko jedna, bo to wygodniejsze i krótsze jest. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:55, 6 lut 2017 (CET)

Wiem, ze większość dotyczyła dodawania szablonu See, ale trafiło się tez kilka takich, gdzie przerabiałeś tylko |...]] na Sort. I nie mówię Ci, żebyś przestał robić takie podmiany, tylko raczej ograniczył puste edycje. Przyrównanie tego do podmiany grafika na plik też troszkę nietrafione, bo to wyszło z aktualizacji strony, druga sprawa, że to faktycznie są edycje drobne. Lepiej je robić przy okazji większych edycji (a w stronach, gdzie są szablony z małych liter, czy grafiki zamiast plików niemal zawsze jest coś większego do poprawienia). Dalej, w przeciwieństwie do linkowania przekierowań, sortowanie za pomocą "|...]]" nie jest błędem. Szablon sort powstał, aby ułatwić dodawanie kluczy sortowania jak jest wiele kategorii. Przerabiałem niemal całą Kategoria:Grafika:Komiksy, więc możesz mi uwierzyć. W przypadku jednej kategorii za pomocą starej metody jest po prostu o niebo wygodniejsze i łatwiejsze, a dalej poprawne. Ale tak abstrahując od wszystkiego. Puste edycje, które nie poprawiają niczego (bo powtarzam, sortowanie |...]] jak jest jedna kategoria to nie błąd), serio czasem lepiej sobie podarować, bo nawet jak robisz masówkę z kategoriami (co zawsze wychodzi przy robotach porządkowych, byle się do tego przykładać), to zawsze jest to te X mniej edycji, które potem my musimy przejrzeć i odhaczyć, i mniejsza szansa, że przegapimy ważniejszą edycje (poza tym drobna edycja to rzecz czysto subiektywna, niektórzy jako m oznaczą przeredagowanie połowy artykułu, bo w sumie nic nie dopisali, inni nie stosują tego wcale). Mam nadzieję, że ogarniesz o co mi chodzi, bo późno już.... xP Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  23:40, 6 lut 2017 (CET)

Kanan

Czoem, jak tam prace nad Kananem? Wziąłeś hasło w edycję jeszcze w grudniu, więc przeprowadzam małą kontrolę postępów.--signstraznik.png Totus Dyskusja  12:04, 8 lut 2017 (CET)

Spoko, sprawdzałem tylko czy prace trwają, bo wielu osobom zdarza się wziąć jakiś temat w edycję i o nim zapominają.--signstraznik.png Totus Dyskusja  14:48, 8 lut 2017 (CET)

Dameron i SWK

Czoem, jak widzę, to zabrałeś się za Damerona. Jest jakieś rozróżnienie Dameron: Black Squadron od Dameron: Lockdown? Albo tłumaczenia ich (czy to w opise, czy to gdziekolwiek)? Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  16:02, 8 lut 2017 (CET)

Tak dla upewnienia się. Eskadra czarnych, czy Eskadra Czarnych?--signstraznik.png Totus Dyskusja  16:29, 8 lut 2017 (CET)

We wspomnieniach

Do przypisów, że coś się pojawiło w retrospekcjach/wspominkach itp mamy Szablon:Fb xP Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:42, 8 lut 2017 (CET)

Interwiki

Interwiki nie mają sensu, jeżeli nie dodasz ich w drugą stron, to jest na wiki, do których linkujesz stąd. ~Mustafar29 13:04, 10 lut 2017 (CET)

Komiks-infoboks

Czoem, podmieniając infoboksy do komiksów pamiętaj o tabelce z wydaniami. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  23:41, 13 lut 2017 (CET)

Ja osobiście dałbym wszystkie.--signstraznik.png Totus Dyskusja  18:40, 14 lut 2017 (CET)

Linkowanie zewnętrzne

http://www.ossus.pl/index.php?title=Mark_Waid&diff=304817&oldid=304816 To taka drobnostka, ale dzięki niej Ossus nie generuje zbędnych kłódek :) Korzystając z okazji, czytasz czasem swój email? Wysłałem Ci ciekawe linki. Pozdrawiam i dobrej mocy! ~Mustafar29 (dyskusja) 22:08, 14 lut 2017 (CET)

Kanan Jarrus

Witam! Piszę żeby dowiedzieć się na jakim etapie są Twoje prace nad hasłem o Kananie Jarrusie? Od 3 grudnia wisi tam szablon WEdycji, jednakże od tego czasu nie dokonałeś w nim żadnych zmian. Proszę daj znać jak się sprawy mają i czy dalej zamierzasz pisać ten artykuł. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  19:33, 15 lut 2017 (CET)

Nie zauważyłem pytania Totusa, dlatego napisałem. Jeśli tylko cały czas pracujesz nad hasłem to nie ma problemu - wykorzystaj tyle czasu ile potrzebujesz. Zdarzały się przypadki, że ktoś zapomniał, iż oznaczył jakieś hasło jako aktualnie edytowane i wisiały szablony po rok czasu, a było zero zmian. Ile by Ci to nie zajęło, życzę powodzenia :) Jeśli chodzi o Eneba Raya to zgadzam się, są wszystkie źródła, ale można napisać ten artykuł trochę bardziej szczegółowo. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  19:49, 15 lut 2017 (CET)

Uyter

Witaj! Dokonując drobnych zmian w kategoriach o miejscach natrafiłem na artykuł o Uyterze. (link) 20 stycznia poprosiłeś żeby ktoś przeniósł hasło pod legendy, gdyż chciałeś zrobić kanoniczną wersję, która nie pojawiła się do tej pory. Tutaj moje pytanie: zamierzasz napisać to hasło czy anulować przenosiny? Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  19:57, 18 lut 2017 (CET)

Noc to moja ulubiona pora do pisania, więc czasami trochę tych edycji poleci. W każdym razie dobrze, że dopięliśmy sprawę do końca. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  00:06, 19 lut 2017 (CET)

Nowe odcinki star wars rebelianci

Stąd : http://programtv.naziemna.info/program/stacja/disneyxd=2017-03-05

Hasła o twórcach SW

Witaj! Nie jestem pewien czy jest sens robić takie długie hasła o aktorach i innych twórcach Gwiezdnych wojen. W biografiach powinny znajdować się tylko najbardziej znane, wybrane role (lub inne prace), które mogą podpowiedzieć nam, gdzie mogliśmy spotkać daną osobę. Jako przykład podam tutaj Jonathana Aris‎a, którego przed Łotrem 1 w życiu nie widziałem jako aktora, a w artykule o nim jest chyba cały jego dorobek i to o takich tytułach, które kompletnie nic mi nie mówią. Generalnie dobrze, że starasz się uzupełniać hasła o twórcach, ale nie ma co tracić czasu na aż tak szczegółowe pisanie przy osobach mało znanych z perspektywy Gwiezdnych wojen. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  00:55, 21 lut 2017 (CET)

Dług życia

Jeśli chodzi o Dług życia. Zamierzałeś zająć się tematami drugoplanowymi, ale postanowiłem ci zostawić Norrę Wexley. Postanowiłem zająć się Temminem, więc jeżeli chcesz to możesz zająć się jego matką. Będziesz miał szansę zająć się postacią pierwszoplanową z tej książki. Z pozdrowieniami Power of the Light Side (dyskusja) 15:27, 22 lut 2017 (CET)

Spoko, zamierzałem zająć się wyłącznie drugą częścią. Pierwszej nie planowałem ruszać. Później zajmę się jeszcze opisami Temmina z komiksu Poe Dameron oraz Przebudzenia Mocy. Power of the Light Side (dyskusja) 15:54, 22 lut 2017 (CET)

Wyłuskiwanie informacji

Czoem, dobra robota z Lobotem, chociaż hasło wymaga trochę poszerzenia jeszcze (między innymi o koniec i początek, ale to zostawiam Tobie). Piszę jednak, bo widzę, że nie idzie Ci zbytnio wyłapywanie szczątkowych informacji o tym co było wcześniej, przed bezpośrednią akcją danego komiksu/odcinka. Zauważyłem to już hasłach z rebeliantów. Postaraj się mimo wszystko, gdy np. znajdziesz w historii jakieś wspomnienie, że kiedyś tam wcześniej było to lub tamto, aby wyłapywać takie informacje i wrzucać je do odpowiedniej sekcji biografii zgodnie z chronologią. (powiedzmy, że np. zamiast napisać, że w czasie jakiegoś wydarzenia, które jest główną akcją książki, "Kobieta opowiedziała mu wtedy, że jako dziecko lubiła zbierać poziomki, a w czasie jednej z przygód, która miała miejsce na polu, gdy była z bratem i siostrą..." lepiej będzie jak wcześniej pojawi się "W pewnym momencie swojego dzieciństwa, gdy kobieta była na polu z bratem i siostrą..." a dopiero potem "Kobieta opowiedziała mu wtedy historię o poziomkach na polu"). Tak samo czasie w hasłach przydają się jakieś szczątkowe wstępy do biografii. Żeby nie wychodziło, że życie postaci zaczęło się nagle w tej chwili. Bardzo często, gdy wiemy, że ile psotac ma lat mniej więcej, albo jaką pełni funkcję, to jakoś do niej musiała dojść. Wstępy w stylu "W pewnym momencie swojego życia X dołączył do sił Imperium i z czasem otrzymał stopień komandora" często polepszają IMO hasło, dają mu takie poczucie skończoności i dopracowania. (oczywiście z głową. Jak hasło jest na 3 zdania, to wtedy byłoby to sztuczne przedłużanie i trochę bez sensu :P) A IMO to skrót od "in my opinion" (względnie IMHO = in my honest opinion), czyli po prostu "moim zdaniem"/"moim skromnym zdaniem". Takie skróty internetowe sprzed kilku lat. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:35, 22 lut 2017 (CET)

Daty

Tamte daty pochodzą z legend. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  16:24, 23 lut 2017 (CET)

L'ulo

Witaj! Bardzo ładny artykuł o L'ulo, ale proszę byś pamiętał o czasie przeszłym w artykułach in-universe, a także o tym, że nie linkujemy do przekierowań. Przykłady z hasła: Jess Pava, TIE/sf. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  04:05, 27 lut 2017 (CET)

Czas przeszły

Hej! Wszystko co piszemy, a nie jest to streszczeniem piszemy w czasie przeszłym, gdyż z jakiekolwiek perspektywy by na to nie popatrzeć to już miało miejsce (dawno dawno temu w odległej galaktyce). Jak wprowadzam zmiany to zawsze czytam tekst na głos, aby usłyszeć czy rzeczywiście ma to sens, jeśli uznaję, że nie ma, to zmieniam na inny sposób, byle było w porządku. Przytyk, że robię to od niedawna jest trochę nietrafny, gdyż robię to od początków mojej kariery, która zaczęła się osiem lat temu ;) Co do Lora Sana Tekki - tutaj masz rację, błąd jest po mojej stronie. Przed odpisaniem Ci sprawdziłem jak segregują jego postać na Wookiee, gdyż ja odbierałem "San" za część nazwiska, a wychodzi na to, że to część imienia. Popoprawiam w tym przypadku bo zrobiłem źle. W sumie teraz wpadała mi do głowy myśl... Jar Jar to też imię, a nie piszemy Jara Jara tylko Jar Jara... czyli teraz powinno być Lor Sana czy Lora Sana? Zagwozdka. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  19:00, 28 lut 2017 (CET)

Grakkus i jego ucieczka

Hej! Nie wiem czy czytaliśmy ten sam komiks, ale w wydaniu oryginalnym Poego Damerona nigdzie nie ma wspomniane, a tym bardziej pokazane, że członkowie Ruchu Oporu wydostali z więzienia Grakkusa wraz z jego towarzyszami. Był tylko Grakkus, który dostał prom zabrany personelowi stacji nad planetą. Ponadto statki wysłane z czekającej na zagładę placówki nie transportowały Huttów w ramach ucieczki, a zostały wysłane na ratunek więźniom, aby uratować ich życia przed zbyt silną grawitacją. Poprawiłem tę kwestię w hasłach o Eskadrze Czarnych i o L'ulo, gdyż o ile pamiętam to chyba jedyne miejsca gdzie tak napisałeś. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  01:27, 3 mar 2017 (CET) EDIT: Jeszcze jedna sprawa... Oddy Muva to mężczyzna. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  01:29, 3 mar 2017 (CET)

Szablon DoPoszerzenia

Hej! Ostatnie zmiany w stosowaniu szablonu DoPoszerzenia spowodowane są jego odświeżeniem i dodaniem nowego parametru "poszerz=". Dokładne wyjaśnienie i zastosowanie szablonu masz na tej stronie. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  03:05, 14 mar 2017 (CET)

Re: Wookieepedia

Aha dziękuje za informację. --Kwazi93 (dyskusja) 18:45, 16 mar 2017 (CET)

Trevas, czy nie Trevas, oto jest pytanie

Czoem. Ogólnie, to zazwyczaj aktor grafiki do albumu jest podany w spisie grafik na końcu książki. Do NEGAS grafiki tworzyło dwóch, O'Connor i Trevas. Z autorem faktycznie oparłem się na wookiee, ale nawet jeśli nie jesteśmy pewni, który z twórców odpowiedzialny jest za daną grafikę, to w autorach powinni być wypisani wszyscy nawet jak ich jest wielu. No i oczywiście w takim przypadku darujemy sobie wypisywanie wszystkich w kategoriach. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:11, 20 mar 2017 (CET)

Życzenia :)

Hej. Nie wiem czy dzisiaj masz urodziny ale przeglądając ostatnie zmiany zobaczyłem twoją "aktualizację urodzinową" więc życzę ci wszystkiego najlepszego i żebyś w przyszłości został Strażnikiem bo na to zasługujesz!  :) Pozdrawiam Oncki001 (dyskusja) 22:44, 29 mar 2017 (CEST)

Spoilery

Hej! Cytując ową stronę pomocy na pewno zauważyłeś wzmiankę o tym, że w Bibliotece Ossus praktycznie każda informacja to większy lub mniejszy spoiler. Osobiście jestem przeciwnikiem szablonu TopSpoiler, gdyż uważam go za bezużyteczny z wcześniej wspomnianych względów. Niemniej niech już zostanie w haśle o Maulu. Swoją drogą przykro mi, że znasz już zakończenie odcinka skoro go jeszcze nie oglądałeś. Byłem w tej samej sytuacji jeśli chodzi o śmierć Hana Solo w Przebudzeniu Mocy zanim zdążyłem pójść do kina.. w 21 wieku informacje szybko się rozchodzą ;) Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  21:09, 2 kwi 2017 (CEST)

Interwiki

Witam. Dziękuje za korektę. Wiedziałem, że o czymś zapomniałem :). Jeśli chodzi o grafiki to właśnie boję się trochę tych źródeł, że coś może być nie tak jak prześlę dany plik albo jak już taki istnieje to nie wiem jak go poszukać :( Jankes (dyskusja) 19:17, 3 kwi 2017 (CEST)

Hej

Forum:Pauza ~Mustafar29 (dyskusja) 21:24, 3 kwi 2017 (CEST)

Bo na forum dyskutowaliśmy konkretnie o pauzie, czyli "najdłuższej kresce". To wszystko, o czym mi wiadomo, uważam, że nasza dalsza dyskusja nie ma sensu. ~Mustafar29 (dyskusja) 22:38, 3 kwi 2017 (CEST)

Stosowanie dywizu w tamtych przypadkach jest niepoprawne (zajrzyj do jakiejkolwiek książki, powieści, wiersza, czego tam chcesz). Zobacz: biało-czerwone, ale Poszliśmy tam, by pooglądać widoki — góry są takie piękne. Ten temat był poza tym milion razy omawiany. ~Mustafar29 (dyskusja) 22:53, 3 kwi 2017 (CEST)

Nie masz źródeł, nie pisz o tym. Tu piszemy bezpośrednio na podstawie źródeł. Po to jest {{Src}}, by ktoś znający temat dopisał tam przypis i wszystko uwiarygodnił :) Nie ma sensu wprowadzać innych w błąd. Żadna wiki nie jest licencjonowanym (oficjalnym) źródłem. Co innego Databank, ale to raczej nie jest wiki. ~Mustafar29 (dyskusja) 23:16, 3 kwi 2017 (CEST)

Siedzę w Inkwizycji, a na to info nie mamy źródła. ~Mustafar29 (dyskusja) 23:26, 3 kwi 2017 (CEST)

Neutralny punkt widzenia

Witaj! Dzisiaj piszę w sprawie neutralnego punktu widzenia. Tworząc artykuły dosyć często używasz odmian słowa "przyjaciel" co w mojej opinii zakrawa o duży POV. Po lekkich poprawkach w haśle o Poggle'u Mniejszym zdecydowałem się napisać, gdyż kwestia przyjaźni pomiędzy Luminarą Unduli a Anakinem Skywalkerem i Obi-Wanem Kenobim jest mocno naciągana. Generalnie własne odczucia odnośnie czegokolwiek wewnątrz uniwersum zostawiamy dla siebie, a przedstawiamy same fakty. Dla Ciebie owi Jedi byli przyjaciółmi, a dla mnie należeli po prostu do tej samej organizacji. Dużo bezpieczniej i prościej, gdyż nie trzeba wchodzić na strefę emocjonalną, jest napisać "towarzysze", "sojusznicy" itp. Mam nadzieję, że rozumiesz co chcę przekazać i postarasz się unikać tego typu określeń. Korzystając z okazji, czytałem rozmowę Twoją i Mustafara, w której spieraliście się w kwestii wszelakiego rodzaju "kresek". Wersje Mustafara nigdzie nie zostały zatwierdzone i nie ma nigdzie powiedziane, że "kreski" trzeba zmienić na zaproponowany przez niego sposób. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  02:57, 4 kwi 2017 (CEST)

Źródła encyklopedyczne

Hej! Kiedy pisałem do Ciebie wczoraj byłem pewien, że o czymś zapomniałem i przy poprawce hasła o roku 29 BBY zdołałem sobie przypomnieć. O ile w sekcji "Źródła" pozycje fabularne sortujemy wedle chronologii świata Gwiezdnych wojen o tyle wszystkie źródła encyklopedyczne typu przewodniki, karty, podręczniki RPG sortujemy według daty wydania w świecie rzeczywistym. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  01:43, 5 kwi 2017 (CEST)

Przecież to normalne, że mamy odrębne zdania na różne tematy ;) siedziałem w ostatnich zmianach i zobaczyłem ten artykuł, wszedłem w niego. Był zły szablon, co wyglądało nieładnie, więc poprawiłem. By zlikwidować czerwony link do szablonu, każda edycja jest potrzebna. Info o stolicy może rzeczywiście mijało się z celem, ale IMO zdanie brzmi ładniej. ~Mustafar29 (dyskusja) 09:25, 5 kwi 2017 (CEST)

Granov

Jeśli chodzi o twórców to umieszczanie w linkach zewnętrznych odnośnika do Wikipedii jest jak najbardziej w porządku tylko przydałoby się do polskiej wersji. W artykule o Granovie był link do angielskiej Wikipedii, a z tego co kojarzę byłby to jedyny taki przypadek. Mini galeria została usunięta z hasła z prostej przyczyny - wyglądała nieestetycznie. Nawet jeśli hasło byłoby dłuższe i można by było wpasować galerię to od tego są odpowiednia hasła żeby umieszczać takie grafiki. Ty zdecydowałeś się wyróżnić takie okładki, ktoś inny mógłby się zdecydować na coś innego uznając, że są one lepsze lub ważniejsze, a tak każda okładka znajduje się w haśle, którego dotyczy i w kategorii z wszystkimi pracami artysty. Granov zaprojektował okładki do wydań zbiorczych komiksów z pierwszej serii Star Wars, które przedstawiają historię z OT i to właśnie w tym momencie jest to poprawnie sformułowane, gdyż w pierwotnej wersji błędnie informowało jakoby zrobił coś na potrzeby filmów. Swoją drogą w jego bibliografii wstawiłeś linki do filmów, więc błędna informacja x2. Jeśli chodzi o grafiki to w ramach potrzeby można je przywrócić jednym kliknięciem bez tracenia czasu na ponowne przesyłanie. Zostały usunięte, gdyż jest aż za dużo porzuconych grafik, które tylko czekają na dzień sądu i nie ma sensu powiększać tej listy. Dodatkowo nie zostały posortowane w kategoriach co było kolejnym powodem. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  15:28, 5 kwi 2017 (CEST)

Najnowsze SWK

Czoem, widzę, że masz najnowszy numer SWK. Mówgłbyś w takim razie zerknąć tutaj: http://www.ossus.pl/biblioteka/Dyskusja:C-3PO:_The_Phantom_Limb? Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  17:22, 8 kwi 2017 (CEST)

Droidy i ich istnienie

Witaj! Na dzisiaj drobna uwaga: w artykułach o droidach nie używamy "biografia", gdyż nie są to organizmy żywe. Podobnie jak do wszelkiego rodzaju technologii stosujemy "historia". W związku z tym zdania zawierające w sobie odniesienia do życia i śmierci są nieprawidłowe. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  01:02, 9 kwi 2017 (CEST)

EDIT: Jeszcze w kwestii grafiki. Nie ma ciśnienia na wstawianie jak największej ilości ilustracji jeśli długość tekstu nie jest ku temu wystarczająca. W haśle o 2MED2 jest o jedną grafikę za dużo przez co cały artykuł traci na estetyce. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  01:05, 9 kwi 2017 (CEST)

Dwie odpowiedzi

Czoem. Jeśli chodzi o okładki, to traktujemy je jak każdą inną grafikę, czyli kategorię do wszystkiego co na niej jest dodajemy. Co do korzystania z Ossusa jako źródła. Odpada to z tego samego powodu co korzystanie z wookiee. Po pierwsze, nie wiadomo czy informacje na pewno nie są pomylone/zniekształcone. Po drugie nie wiadomo czy są w ogóle pełne, albo nawet jak są pełne dla danego zagadnienia, to względem innego nie ma tam czegoś więcej. Niech przykładem będzie tutaj hasło o bitwie o Portocari. Porównaj sobie pierwszą wersję napisaną na podstawie bitwy o Phindar (czy raczej kopiuj-wklejkę z niej, twórca miał szczęście, że nie miałem jeszcze wtedy uprawnień Strażnika, ówcześni tego nie wyłapali) oraz haseł o trzech pilotach jacy brali w niej udział oraz wersję ostateczną. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:51, 12 kwi 2017 (CEST)

RE: Zwiastun

Czoem. Jako źródło trzeba podać film + ewentualnie zwiastun jako przypis, ale niekoniecznie IMHO. I tak wszelkie około zwiastunowe, jak późniejsze, związane z materiałami promocyjnymi, informacje trzeba będzie zweryfikować już po premierze filmu. Inna kwestia, to to, że takie info ze zwiastunów trzeba przesiewać przez grube sito, bo nie znamy kolejności wydarzeń faktycznej i taki pokazany Han Solo równie dobrze mógłby być wizją lub retrospektywą. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  13:15, 14 kwi 2017 (CEST)

Odcinki w Edycji

Czoem. Tak tylko przypominam, że masz dwa odcinki rebeliantów wzięte w edycję. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  23:14, 17 kwi 2017 (CEST)

Przekroje

Raczej przenoszone, vide Imperialny transporter wojskowy/ITT. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:36, 18 kwi 2017 (CEST)

Ranga Jedi

Witaj! W ostatnim czasie rozmawialiśmy ze Strażnikami o aktywnych użytkownikach i o ich wkładzie w rozwój Biblioteki Ossus. Doszliśmy do wniosku, że zasługujesz na awans w szeregach archiwistów i o ile jesteś tym wyróżnieniem zainteresowany, przyznamy Ci rangę Jedi. Proszę abyś mi napisał czy jesteś chętny do uczestniczenia w sprawdzaniu zawartości Ossusa, a jeśli odpowiedź jest twierdząca to za pomocą maila wyślij mi swoje dane, abym mógł Cię zaprosić do naszej grupy na Facebook. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  14:40, 21 kwi 2017 (CEST)

Wyśmienicie. Dostałem maila, którego mi wysłałeś i napisałem do Ciebie na FB, abyś przyjął moje zaproszenie, przez co będę Cię mógł zaprosić do naszej grupy. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, Yako podwyższy Twoją rangę na Jedi w trakcie tego weekendu. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  20:50, 21 kwi 2017 (CEST)

Re: Interwiki

Dzięki za zwrócenie uwagi. --Kwazi93 (dyskusja) 22:37, 23 kwi 2017 (CEST)

Dyskusje blasterów

Hejka, piszę odnośnie Twoich zapytań o pełne nazwy broni. Moim zdaniem mógłbyś napisać zbiorczo w Sali Zgromadzeń (np. wzorując się na tym) - tak byłoby przejrzyściej. Pozdrawiam. Lord Kenobi 22:33, 30 kwi 2017 (CEST)

Poego/Poe'go

Dyskusji to Ci nie znajdę, ale mogę potwierdzić, że Mustafar ma rację. Sama dyskusja tyczyła się bardziej czy powinno być Poego, czy Poe'a, ale zostaliśmy przy tym pierwszym, bo tak pojawiało się w źródłach pisanych. A co do samego Poe'go to jest to po prostu błędna forma. Apostrof dodawany jest tylko w przypadku, gdy przez odmianę jakaś litera przestaje być czytana lub w ogóle była niema (np. Harry -> Harry'ego i IPhone -> IPhone'a, ale Potter -> Pottera i Play -> Playa). Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:27, 4 maj 2017 (CEST)

Poe

http://ossus.pl/index.php?title=Dyskusja_Archiwisty:Mustafar29/Archiwum#Apostrof http://ossus.pl/index.php?title=Dyskusja_Archiwisty:Mustafar29/Archiwum#Rey Ja i tak bym wolał odmianę "Poe'a", wtedy byśmy mówili "Poe'em", ale jest jak jest. Chcesz, żebym Ci sprecyzował?

Poe czytamy "Po", ale w momencie odmiany zmieniamy to na "Poe". W tym momencie dodajesz po prostu resztę wyrazu, bo da to się logicznie pogodzić. Taka sama sytuacja jest z "Joe" -- czytasz "Dżo", ale w odmianie "Dżoe", dlatego mówisz "Joego", a nie "Joe'ego" (Dżoego). ~Mustafar29 (dyskusja) 20:33, 4 maj 2017 (CEST)

Luz :) Jeszcze tak przy okazji, przed "że" przeważnie stawiamy przecinek, a zamiast Powiedział, że nie chce go widzieć piszemy Powiedział, że nie chciał go widzieć itd. itp. Pytałem Melethrona, dlaczego w ten sposób, ale on nie udzielił mi jednoznacznej odpowiedzi. Shaak Ti natomiast studiowała polonistykę i powiedziała, że obie formy są poprawne, niemniej na Ossusie przyjęto tę drugą. Dobranoc ~Mustafar29 (dyskusja) 23:50, 4 maj 2017 (CEST)

Wiem, o co Ci chodzi. Też tak kiedyś pisałem, jednak dwa przecinki są poprawne.~Mustafar29 (dyskusja) 09:03, 5 maj 2017 (CEST)

Cudzysłowie

Czoem. Tak na przyszłość. To, że w przewodniku jest "górny" cudzysłów, czy "dolny" nic nie oznacza w najmniejszym stopniu. Stosujemy u nas górne przede wszystkim z lenistwa, wygody, a i faktu, że to nie błąd. Takie są na klawiaturze, dolne nie. Gdzieś nawet była o tym dyskusja. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:20, 6 maj 2017 (CEST) Edit: Tak dla ścisłości. Wszelkiego rodzaju "teoretycznie poprawne" znaki interpunkcyjne oczywiście błędem nie są, a niestosowanie ich tym bardziej, lecz wszelkie edycji mające na celu jedynie zamienienie jednych na drugie już są. A i faktycznie dolny cudzysłów byłby w tym wypadku poprawniejszy, bo taki jest w języku polskim. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:47, 6 maj 2017 (CEST)

Temmin Wexley

Podobno zamierzałeś opisać szczegółowo losy Temmina z pierwszej części trylogii Końca i początku. Chcę wiedzieć jak się miewa sytuacja obecnie (tzn. czy nadal masz takie plany), ponieważ zamierzam również zadbać o opis wydarzeń z komiksów i poczekać na polską wersję Empire's End, a wtedy możnaby ten artykuł podać na polecany. Pozdrawia Power of the Light Side (dyskusja) 11:14, 7 maj 2017 (CEST)

Tag & Bink

Hey, z racji twojej ostatniej edycji komiksu Tag & Bink kopnęli w kalendarz 1, przyjrzyj się zmianom jakie ja dodałem i postaraj się na przyszłość stosować praktyki jakie tam zastosowałem. Główne zastrzeżenie dotyczy pominięcia tabelki wydań. Pozdrawiam. - signstraznik.png Adakus Dyskusja  11:20, 13 maj 2017 (CEST)

Zastanawiam się czy nie zrobić poradnika do tych dwóch nowych szablonów (książka i komiks), bo właściwie tylko ja w pełni wykorzystuje ich możliwości. Co do usunięcia kategorii, to komiks już z po samej nazwie - przekład na język polski - informuje, że został wydany na polskim rynku. Tak więc nie ma potrzeby dodatkowej kategoryzacji. Zauważ że komiksy z nowego kanonu nie są wrzucane do tej kategorii. Była nawet dyskusja na ten temat, i to dość niedawno.-signstraznik.png Adakus Dyskusja  14:44, 13 maj 2017 (CEST)
Suplement do ostatniej edycji odnośnie hasła Czystka. Rozumiem, że można nie wiedzieć gdzie szukać niektórych informacji, ale pomimo tego można tabelkę wydań wstawiać do hasła i wypełniać go informacjami już zawartymi w nim, a nie je usuwać. W przypadku komiksów od wydawnictwa Dark Horse Comics, dane co do wydań znajdziesz na stronie tego wydawcy http://www.darkhorse.com.-signstraznik.png Adakus Dyskusja  10:11, 23 maj 2017 (CEST)

Kama vs. Naramiennik

Czoem. Roznica miedzy jednym a drugim przypadkiem jest prosta. Kamy w prawdziwym swiecie nie ma. Naramiennik to zas po prostu naramiennik. Rowno dobrze moglo by powstac haslo "pas" "but", czy "hełm". Tylko jaki jest sens? Moim zdaniem zaden. Pozdr. signstraznik.png Totus Dyskusja  07:59, 23 maj 2017 (CEST)

Bones

Witam po przeczytaniu twojej wiadomości mam jedno pytanie, w jaki sposób musiałbym zmienić artykuł tak aby "spełniał standardy biblioteki"?

Bones

Jeśli nie masz nic przeciwko, w moim artykule o Panu Bonesie dodałem link do twojej biografi tegóż jegomościa --Logik777 (dyskusja) 10:30, 29 cze 2017 (CEST)

Drobne odp.

Hej. Dawno już grafik nie przesyłałem i z głowy mi wyleciało z tymi planetami. Co do kropek to zdziwiłem sie że ma ona jakiekolwiek znaczenie w opisach bo przecież to nawet nie są zdania ale ok też zapamiętam. A tak jeszcze nawiązując do kropek. Naprawdę chciało ci się poprawiać tyle grafik które przesłałem dodając tylko kropkę i to jeszcze o takiej porze :P :D. A i Jedha to księżyc ale już to poprawiłem. Pozdro Oncki001 (dyskusja) 09:58, 6 lip 2017 (CEST)

Liczba pojedyncza

Hej. Większość artykułów powinna mieć nazwy w liczbie pojedynczej - zwierzęta, rośliny, substancje, profesje itp. Liczbę mnogą stosujemy raczej tylko w sytuacjach, gdy mamy do czynienia z nazwami własnymi grup czy organizacji (np. Rycerze Ren) - ale już nie w przypadku rodzajów jednostek/rang, a więc zostaje rycerz Jedi, Rycerz Imperialny, szturmowiec (ale stormtrooper corps byłoby już w liczbie mnogiej). To tak na przyszłość, bo rzuciło mi się w oczy w kilku nowych artykułach (swoją drogą kawał dobrej roboty).--signstraznik.png Mario Dyskusja  23:11, 17 sie 2017 (CEST)

Wieczny Sojusz

Jak dla mnie hasła bardziej opisać się nie da no chyba że opisać bitwę o Iokath co jest bez sensu bo od tego jest osobny artykuł. Na Wookie hasło o Wiecznym Sojuszu zostało połączone z hasłem o Sojuszu przeciwko Wiecznemu Imperium co jest dla mnie kompletnie bez sensu bo Wieczny Sojusz powstał dopiero po przyłączeniu do Sojuszu Wiecznego Imperium. To tak samo jak by połączyć artykuł o Rebelii z Sojuszem dla Przywrócenia Republiki. O Sojuszu jest co prawda co pisać i w przyszłości planuje stworzyć o tym artykuł, ale o Wiecznym Sojuszu za dużo nie ma co. Pozdro. Oncki001 (dyskusja) 01:03, 22 sie 2017 (CEST)

Re: Przypisy

Strażnicy bynajmniej inaczej poprawiali moje edycje. Pozdrawiam i miłego wieczoru ;) ~Mustafar29 (dyskusja) 20:47, 22 sie 2017 (CEST)

Grafiki

Po prostu wstawiłem wersje w większej rozdzielczości.--signstraznik.png Mario Dyskusja  03:03, 29 sie 2017 (CEST)

Wookiee też ma zwykle w dużej rozdzielczości. Rzecz w tym, żeby upewnić się, że zapisujemy tę właściwą wersję. Na przestrzeni lat zaobserwowałem, że osoby pobierające grafiki z Wookiee zwykle zapisują tę wersję, która wyświetla się na stronie z opisem pliku, a w rzeczywistości często jest to po prostu podgląd o niższej rozdzielczości. Jeśli rzucisz okiem na to, co jest bezpośrednio pod grafiką, często są tam odnośniki do różnych rozdzielczości, w tym "pełna rozdzielczość". Możesz albo kliknąć na "Pełna rozdzielczość (pobierz)" albo kliknąć bezpośrednio na obrazek tak, by wyświetliła się strona zawierająca sam plik. Wtedy mamy dostęp do grafiki w rzeczywistym rozmiarze. To samo tyczy się zapisywania grafik z różnych stron, które np. publikują je oryginalnie w zapowiedziach - po kliknięciu na grafikę często generowana jest po prostu pewna miniatura. Zamiast zapisywać tę wersję trzeba kliknąć prawym i wybrać opcję "otwórz grafikę w nowej karcie", co również skutkuje otwarciem strony z plikiem w rozmiarze oryginalnym (chociaż niektóre strony jak newsrama zabezpieczają pliki i nieco trudniej zapisać je jako obraz). Najlepiej zawsze zapisywać grafiki własnie w ten sposób, bo strony internetowe często generują jedynie miniatury, a faktycznie plik jest dostępny w o wiele wyższej rozdzielczości. Podobną sytuacje mamy np. z Databankiem, gdzie pliki są dość małe, ale po otwarciu ich w nowej karcie widać, że w url znajduje się fragment określający jaki wycinek grafiki ma się wyświetlać. Usunięcie tego fragmentu powoduje zwykle nie tylko wygenerowanie pliku w większej rozdzielczości, ale też wyświetlenie pełnej, niewykadrowanej wersji obrazka.
Szybki przykład: hasło w Databanku (mała grafika), grafika otworzona w nowej karcie (to samo w większej rozdzielczości), ten sam obrazek po usunięciu końcówki adresu (widać, że część obrazka była wykadrowana plus większa rozdzielczość). Niby nie są to bardzo istotne rzeczy, ale warto by obrazki na Ossusie były w możliwie dobrej wielkości/rozdzielczości, by można je było sensownie obejrzeć także poza miniaturką w artykule. Nie chodzi oczywiście o to, by szukać największej możliwej wersji, która będzie miała 10mb i kilka tysięcy pikseli, ale czasem warto poświęcić te kilka kliknięć żeby dokopać się do wersji w nieco lepszej rozdzielczości, bo często jest ona dostępna w tym samym miejscu :)--signstraznik.png Mario Dyskusja  03:49, 29 sie 2017 (CEST)

Przenoszenie

Hej. Przenosząc artykuł, musisz pamiętać, aby zaznaczać "Zostaw przekierowanie pod dotychczasowym tytułem". W przeciwnym razie artykuły linkujące do poprzedniej nazwy strony będą linkowały do czerwonych linków. Pozdr. ~Mustafar29 (dyskusja) 14:44, 4 wrz 2017 (CEST)

Przekierowanie jest potrzebne, aby w innych artykułach nie było czerwonych linków. ~Mustafar29 (dyskusja) 15:02, 4 wrz 2017 (CEST)
W takich przypadkach albo zmieniaj linki od razu, albo zostawiaj przekierowanie do czasu ich poprawienia. Nie może być sytuacji, gdy przenosisz stronę i nagle tworzysz kilkanaście, czasem i więcej czerwonych linków po artykułach.--signstraznik.png Totus Dyskusja  18:31, 4 wrz 2017 (CEST)

Infoboxy

W sprawie usunięcia infoboxu pisałem Ci już wcześniej. Dobrze jak są, ale tylko w przypadku jak jest co tam wypełniać. Zapewne widzisz hasło bez nakładki Adblocka, reklamy wydłużają hasło, głównie ten kwadrat pod infoboxem. W przypadku krótkich haseł, lepiej unikać (możliwie) stosowania infoboxu, by nie wydłużać sztucznie hasła i nie tworzyć pustego obszaru pod treścią.-signstraznik.png Adakus Dyskusja  15:53, 8 wrz 2017 (CEST)

Ja nie martwię się o użytkowników Adblocka, bo te reklamy wówczas się nie wyświetlają. Martwi mnie bardziej pusta przestrzeń stworzona przez reklamę pod infoboxem, gdy one się wyświetlają. W momencie gdy infobox wydaje się zbędny, a w moim odczuciu tak jest, to lepiej go nie umieszczać.-signstraznik.png Adakus Dyskusja  20:21, 8 wrz 2017 (CEST)
Nie będę na siłę upierał się na swoim, pamiętam że kiedyś zwracano mi uwagę na stosowanie infoboxu w przypadku zbyt małej ilości wypełnionych parametrów... chyba ;). Szablon ten nie jest wymogiem każdego hasła, musi zaistnieć sensowne podłoże jego użycia. A czystki nie są konieczne, grunt by nie powiększać grono takich szkarad estetycznych.-signstraznik.png Adakus Dyskusja  09:32, 9 wrz 2017 (CEST)

Podgląd

Ja używam podglądu zawsze. Lord Misiu (dyskusja) 19:16, 19 wrz 2017 (CEST)

LINKNOWEJSEKCJI

To jest kod, który dodaje przycisk u góry Dodaj temat. Przycisk ten po kliknięciu uruchamia edytor z funkcją "section=new", taki, który jest na każdej dyskusji użytkownika. Pozdrawiam, Lord Misiu (dyskusja) 19:19, 19 wrz 2017 (CEST).

Odp

Sry, ale miałem 5 minut, bo do marketu poszliśmy z rodzicami. :-( Lord Misiu (dyskusja) 08:44, 25 wrz 2017 (CEST)

spk Lord Misiu (dyskusja) 19:53, 25 wrz 2017 (CEST)

Wojny klonów

Zauważyłem, że nie mam dostępu do special:przenieś, dlatego postanowiłem przykleić go na "/Legendy". Jeśli miałbyś czas, mógłbyś przenieść tamten na "/Legendy", a nowy na zwykły adres? Z góry dzięki, Lord Misiu (dyskusja) 15:55, 11 paź 2017 (CEST)

Używam podglądu Lord Misiu (dyskusja) 13:18, 16 paź 2017 (CEST)

Strony w edycji

Czoem. Jedna sprawa. Nim weźmiesz kolejne strony w edycję, zajmij się raczej BT-1, bo szablon wisi już od lipca, a Ty zabierasz się za całkiem inną tematykę. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:13, 20 paź 2017 (CEST)

Still. Strona wisi w edycji od 3 miesięcy, w tym czasie ktokolwiek inny mógłby się tą tematyką zająć i to ta powinna być aktualnie priorytetem.--signstraznik.png Totus Dyskusja  22:36, 20 paź 2017 (CEST)

PRZEPROSINY

Przepraszam. Będę się starał i unikał tego rodzaju błęduw. Wiesz mam dopiero 13 lat i staram się jak mogę. A propo przecinków to rzeczywiście czasami mam z tym problem ;). Pozdrawiam--Czerwony 20 (Dyskusja Archiwisty:Czerwony 20) 20:50, 2 list 2017 (CEST)

Podziękowania

Dziękuję za informację o odpisywaniu na stronie dyskusji osoby, która do nas napisała. :) Dansty (dyskusja) 22:54, 12 lis 2017 (CET)

Encyklopedia ilustrowana

Hej. Masz Encyklopedię ilustrowaną? http://ossus.pl/biblioteka/Encyklopedia_ilustrowana Mustafar29 (dyskusja) 14:56, 18 lis 2017 (CET)

W edycji

Hej, robię właśnie przegląd haseł w edycji i w BT-1 szablon wisi już od lipca, więc profilaktycznie o tym przypominam, zwłaszcza, że masz jeszcze kilka artykułów w edycji.--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:15, 23 lis 2017 (CET)

Blagg

Pozwoliłem sobie usunąć szablon źródła z mojego artykułu, oczywiście po dodaniu źródła. Szukając informacji w internecie natknąłem się na zdjęcie strony z przewodnika, która ujawnia jego imię (i paru innych postaci z TLJ), ale nie będąc pewnym czy mogę się na to powołać napisałem do osoby z administracji priv żeby się zapytać czy można i po otrzymaniu odpowiedzi twierdzącej opublikowałem stronę. Mam jeszcze jedno pytanie - jak skategoryzować kategorię "Mieszkańcy Canto Bight"? Czy może zamienić na "Mieszkańcy Cantocici" i wtedy pod "Postacie według planet"? ;) -Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 15:49, 18 gru 2017 (CET)

Niesamowite przekroje

Ja również kupiłem sobie Ostatni Jedi: Niesamowite przekroje. W związku z tym chciałbym byśmy podzielili się rolami przy opisywaniu pojazdów z tego przewodnika: tych zajmiesz się okrętami o konkretnej nazwie (np. Raddus, Anodyne), a ja opiszę typy tych okrętów (np. fregata Nebulon-C, krążownik MC85, myśliwiec RZ-2 A-wing). Spójrz na to tak: dzięki temu zostaniesz mocno wyręczony i będziesz mógł szybciej wrócić do opisów z Długu życia. Pozdrawia cię Power of the Light Side (dyskusja) 13:56, 22 gru 2017 (CET)

Praven

Dzięki za pomoc. To mój pierwszy artykuł, więc nie do końca zrozumiałem co trzeba zamieścić żeby artykuł wyglądał jak powinien. Już wszystko wiem, kolejne artykuły będą lepsze ;) (Darth Szymon (dyskusja) 19:52, 25 gru 2017 (CEST))

Opisy

W tym przypadku to było co innego, gdyż sam plik odnosił się do Lanników. Dlatego uznałem, że warto zaznaczyć, że Piell był Lannikiem :) Pozdr. Mustafar29 (dyskusja) 13:31, 28 gru 2017 (CET)

Ułomność Orzeszka

Hej. Otóż chciałbym napisać artykuł o Fathierach, ale nie wiem, jak napisać go od zera. Co mam zrobić, aby mieć tę śmieszną tabelkę po prawej? Ze zdjęciem i tymi informacjami. Przeszukałem pomoce, ale nic nie znalazłem. Jestem taki ułomny, że nie jestem pewien, czy ten wpis powinienem napisać w mojej dyskusji czy w Twojej? Mam nadzieję, że mi pomożesz. Nie wiem nawet czy mnie pamiętasz xD

Fathiery

Hej. Otóż skończyłem :D Fathiery są gotowe i mam nadzieję, że będą OK Od razu mówię, że nie dodałem zdjęcia z dwóch powodów: 1. Nie ma ładnego zdjęcia Fathiera w Googlach, 2. Nie mam zamiaru bawić się w podawanie licencji i takich. Chciałbym zmienić nazwę Fathiery na Fathier, ale nie wiem jak edytować nazwę artykułu.

Interwiki

Hej, pamiętaj proszę o dodawaniu na zagranicznych wikiach interwiki do artykułów, które tworzysz, bo z tego co widzę, to brakuje ich w przypadku prawie wszystkich haseł (a przejrzałem raptem na jakieś dwa tygodnie wstecz). Dobrze jest dodawać je zaraz po utworzeniu artykułu, przynajmniej na Wookiee, bo potem o takich artykułach się zapomina i często zdarza się, że nie mamy linkowań do haseł, które są u nas od paru miesięcy czy nawet lat. W przypadku wielu zagadnień pierwszym wynikiem wyszukiwania będą właśnie linki do Wookieepedii i ważne, by czytelnicy zobaczyli, że dostępna jest polska wersja i mogli szybko do niej przejść.--signstraznik.png Mario Dyskusja  02:47, 2 sty 2018 (CET)

Ok, po prostu myślałem, że jakoś o tym zapomniałeś (jak mówiłem, przejrzałem tylko jakoś od połowy grudnia). Jeśli dodajesz zbiorczo to nie ma sprawy.--signstraznik.png Mario Dyskusja  03:57, 2 sty 2018 (CET)

A na żarówkę SWEX

Podziękowania i pytanie

Dziękuję za uwagi, przy następnych artykułach postaram się nie popełniać takich błędów.

Mam też pytanie. Haker, którego szukali Finn i Rose został podpisany w "Ostatni Jedi: Słownik ilustrowany" jako Mistrz Łamania Kodów. Czy jest sens tworzyć artykuł o nim pod takim tytułem?

Pozdrawiam Dansty (dyskusja) 20:29, 2 sty 2018 (CET)

Dziękuję za cierpliwość, limit błędów na pewno kiedyś się u mnie wyczerpie. :)
I przepraszam za zduplikowanie artykułu o kościach Hana, ale naprawdę próbowałem go znaleźć, zanim zdecydowałem się zacząć pisanie. Dansty (dyskusja) 19:30, 5 sty 2018 (CET)

Interwiki

Cześć. Potrzebuję pomocy. Bo na stronie pomocy interwiki tak jest napisane "robimy to samo na stronach siostrzanych". Czy to oznacza, że muszę wejść na każdą z Wiki, na których jest ten artykuł i tam dodać pl: nazwa artykułu?--Orzeszek (dyskusja) 22:20, 2 sty 2018 (CET)

HotCat

Hej! Kilka dni temu zauważyłem że HotCat zaczął wiariować na Ossusie i dodawać interwiki które u nas nie działają. Niby potem wszystko działało tak jak trzeba ale dziś znowu dodał grecką interwiki. Mogę prosić cię o zablokowanie tego konta na jakiś czas? Ja tymczasem napiszę do autora bota. Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 21:23, 6 sty 2018 (CET)

Han Solo movie

No witam :) Piszę, bo nie daje mi spokoju ten polski tytuł Hana Solo. Przesłałem dzisiaj na stronę grafikę z tym tytułem. Wiem, że nie podałem źródła i autora, ale pomyślałem, że może ktoś z Was doda, bo będzie wiedział co. Natomiast mój plik oberwał kasowankiem i dowiedziałem się, że "to pewnie fan made, bo nie ma tego ani na Filmwebie, ani na Wikipedii. Teraz obejrzałem polską wersję zwiastuna (na kanale DisneyFilmy) i pod koniec jak byk mamy logotyp prosto z mojej grafiki. Jesteś w stanie wydedukować, kogo wpisać za twórcę i co za źródło?--Orzeszek (dyskusja) 22:30, 5 lut 2018 (CET)


Grubaski o Star Wars

A na żarówkę i SWex to się zgodziliście co? Poza tym to prowadzi Yako a nie tam na przykład Dakann czy Czip 17. Jestem nawet pewien, że gdybym zapytał się go na jakimś streamie czy mogę to zrobić to na 10000000000000000000000000000000000000 dolarów by się zgodził. Pozdrawiam! --Czerwony 20 (dyskusja) 19:43, 08 lut 2018 (CET)

Nic Ważnego (ale fajnie by było jakbyś odpisał)

Hej, to znowu ja! :D Rozjaśnij mi pewną sprawę, która nęka mnie od dawna. w edycjach obok nazwy artykułu mamy zielone (lub) czerwone liczby, +567, albo +2346... O co tam chodzi?--Orzeszek (dyskusja) 23:54, 9 lut 2018 (CET)

Kolejne pytanie

A dlaczego jak tworzę nowy artykuł, to on nie pojawia się na stronie głównej pod "z nowych artykułów"? To nie ma sensu

Miecz świetlny

Witam. Wprowadziłem w swoim artykule kilka poprawek, dodałem kilka przypisów i źródeł, sądzę że jest już gotowy do publikacji. Możesz przejrzeć go jeszcze raz, jeżeli chcesz i dać mi znać, co sądzisz. Kategorię i interwiki zamierzam dodać już w finalnym artykule. Jeśli wszystko jest OK, chyba możemy zacząć "procedurę" ;) Pozdrawiam, --Silmaril (dyskusja) 18:54, 11 lut 2018 (CET)

Czy teraz jest już dobrze? --Silmaril (dyskusja) 19:22, 11 lut 2018 (CET)
Zrobione. Mam nadzieję że dodałem wszystkie potrzebne elementy. --Silmaril (dyskusja) 19:31, 11 lut 2018 (CET)

Wojny klonów

Nie chodziło mi o usunięcie szablonów, a o to że w szablonie jest obecny błąd, przez który obie strony konfliktu są w jednej kolumnie. Nie potrafię niestety go namierzyć, więc robiłem co mogłem :( --Silmaril (dyskusja) 20:24, 11 lut 2018 (CET)

Whillowie

Witam. Wpadła mi do głowy pewna rzecz. W oficjalnym tłumaczeniu Łotra 1, zarówno w wersji dubbingowanej, jak i z lektorem, nazwa "strażnicy Whillów" została przetłumaczona jako "strażnicy Oświeconych". Może powinniśmy w związku z tym przenieść ten artykuł pod taką nazwę, a ponadto przetłumaczyć samych Whillów na Oświeconych w artykułach? Pozdrawiam. --Silmaril (dyskusja) 21:10, 12 lut 2018 (CET)

A mógłbyś prenieść stronę o Greedo. Bardzo proszę. Pozdrawiam ! Czerwony 20 (dyskusja) 19:36, 16 mar 2018 (CET)

Sala konferencyjna na Drugiej Gwieździe Śmierci

Prosiłbym abyś to poprawił.Pozdrawiam! Czerwony 20 (dyskusja) 21:19, 04 kwiet 2018 (CET)

Odp: Kategorie

Zostawiłem czerwone linki bo nie byłrm pewien czy to prawidłowe nazewnictwo. Np. czy "syndykat" powinien być z dużej litery, albo jak odmieniać Pyke i Grindalid. Przy okazji, zastanawiam się, czy może na Ossusie nie zainstalować kilku skryptów z tej wiki. Myślę że niektóre bardzo by się przydały, np. gdy zmienia się nazwę kategorii, żeby automatycznie zaktualizować ją na stronach. Co o tym sądzisz? Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 09:31, 1 cze 2018 (CEST)

Kategorie

Hey! Sorry, że dopiero dzisiaj odpisuję, ale ostatnie parę dni mam strasznie zajęte. Chciałem zapytać, jak mam utworzyć te kategorie? Jakiś przykład jak to się robi? byłbym wdzięczny. Pozdrawiam — Revais Dyskusja 18:28, 16 cze 2018 (CEST)

Hey! Jakbyś mógł zerknąć, czy dobrze zrobiłem te kategorie, bo nie chcę narobić błędów. Pozdrawiam — Revais Dyskusja 19:32, 19 cze 2018 (CEST)

Odpowiedź na Card Trader

Tu jest link. Można pobrać za free tą apkę. http://www.starwars.com/games-apps/star-wars-card-trader i http://www.starwars.com/news/topps-star-wars-card-trader-app-now-available-exclusive

Pozdrawiam! Czerwony 20 (dyskusja) 21:39, 07 czer 2018 (CET)

P.S

A i jeszcze na Star Wars : Mutiny at Mon Cala https://www.youtube.com/watch?v=y91QTny2NMI Jeśli chodzi o The Force Awakens, Part IV i The Crimson Corsair and the Lost Treasure of Count Dooku to czytałem artykuł o Sidon Ithano i stąd to wiem a jeśli chodzi o Lost Stars (adaptacja komiksowa) to już może być gorzej :{

Czerwony 20 (dyskusja) 20:40, 07 czer 2018 (CET)

Przeniesienie

Prosiłbym Cię żebyś jeszcze przeniósł 59 BBY/Legendy. Pozdrawiam! Czerwony 20 (dyskusja) 17:30, 04 lip 2018 (CET)

CSS-1

Mam jeszcze 2 pytanka:

 • Czy Gwiezdny prom CSS-1 jest gramatycznie napisany? Bo wiesz nie chcę robić błędów itp.
 • Czy Totus już jest dostępny? Bo mam do niego pytanie.

Pozdrawiam, i życzę miłego wieczoru :) -- Czerwony 20 (dyskusja) 22:24, 04 lip 2018 (CET)

Szablon

Witam! Właśnie zamierzam wykorzystać Plik:Bink Otauna.jpg i Plik:Tag Greenley.jpg. Ale mam pewien problem. Czy jest szablon Usunięte sceny lub coś w tym stylu. Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam -- Czerwony 20 (dyskusja) 10:31, 28 lip 2018 (CET)

Rozdzielanie na poszczególne zeszyty - odp.

Udało mi się już rozróżnić zeszyty w komiksie o Hanie Solo, ale podziału zamierzałem dokonać dopiero po opisaniu całości wydarzeń z tego wydania. Power of the Light Side (dyskusja) 14:51, 1 sie 2018 (CEST)

Odp.

Witam! Bardzo przepraszam, że tak długo nie odpowiadałem. Nie było mnie chyba z kilka tygodni, ale to już przeszłość. Co do Iden tak nadal nad nią pracuję. Mam na dzieję, że nie złościcie się na mnie, że tak długo o niej pisze i przysięgam, że nie blokuję tej strony by była tylko dla mnie. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru! :) -- Czerwony 20 (dyskusja) 21:50, 13 sie 2018 (CET)

Pytanko

Witaj. Nie chcę pisać do Totusa bo on może jeszcze ćwiczyć na studia. Poprawiłem się od wczoraj i nie robię leniwych edycji. Dodatkowo mam pytanie. Czy mogę utworzyć stronę o Grubaskach o star wars? A i jeszcze czy mógłbyś poprawić ewidentne błędy na Unlimited Power i Knights of Fate? Byłbym wdzięczny Pozdro  :) -- Czerwony 20 (dyskusja) 16:15, 25 list 2019 (CET)

Georgian Wiki

Hello. Here's an admin of Georgian SW Wiki (starwars.fandom.com/ka). Been many months I've worked on reviving this project (it was originally conceived in 2014). Now it consists of more than 2100 articles and, while I'm solely working on it, I keep monitoring everything and adding at least 10 articles a week. I hope it's ok to ask you, as an administrator of Biblioteka Ossus, if it would be ok to make a little collaboration. I just wonder if it would be possible to add the link to ka-wiki to the Ossus IW-s? Thank you in advance for your answer. --Orgus Ordo (dyskusja) 15:20, 4 mar 2019 (CET)

Pytanko II

Mam propozycję: Mianowicie czy moglibyśmy do Szablon:Postać dodać płeć? -- Czerwony 20 (dyskusja) 22:01, 17 mar 2019 (CET)

Linki

Wiesz. Ja też mam dość w kółko jak wklejam tylko linik. Więc mam do ciebie ważne pytanie. Mógłbyś przesłać mi instrukcję ,,jak się je robi". Będę niezmiernie wdzięczny. Pozdrowienia i życzę miłego Prima Aprilis! XD. -- Czerwony 20 (dyskusja) 22:01, 1 kwie 2019 (CET)

Okładki wariantowe

Hej, zauważyłem, że przesyłasz wariantowe okładki komiksów, więc mam jedną uwagę: warianty figurkowe to po zwyczajne ilustracje stylizowane na stare opakowania Kennera i nie są do nich dołączane żadne figurki. Oczywiście powinny w związku z tym lądować również w odpowiednich kategoriach okładek i autorów. Postaram się w wolnej chwili ogarnąć te już przesłane, ale wolę dać znać na wypadek, gdybyś miał do przesłania jakieś kolejne.--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:15, 22 kwi 2019 (CEST)

Legendarne linkowania - odp

Cześć. Dodawałem małą "l" bo dużo edytuję z telefonu i tak po prostu łatwiej. Duża litera, w innych szablonach, się przyjęła i ok, tam staram się pamiętać o tym, ale szablon L występuje tak często, że zmienianie tej litery na dużą (które i tak nie zmienia działania szablonu) to poprostu wyższość formy nad treścią. Ale ok, postaram się pamiętać. Co do samego używania tego szablonu: wolę dodać go profilaktycznie niż potem zmieniać robiąc drobne edycje (11-4D, daty, etc.). Przecież to i tak dobrze zalinkuje. Np. 65 BBY posiada obie wersje, byłbym wdzięczny jeśli przywrócisz ten szablon w moich artykułach w których zmieniłeś ten link na kanoniczny. Pozdrawiam Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 20:34, 19 maj 2019 (CEST)

ODP.

A propo znaków interpunkcyjnych to krótko powiem, że z tym linkowaniem to rzeczywiście długo tego nie robiłem. Ale akurat przy Gui-Gonie kierowałem się wookiepedią. Odrazu jeszcze zapytam, czy dawanie pod to przecinków itp. no czy tego też nie wolno. (sory za takie brzydkie pismo ale troczę się spieszę) -- Czerwony 20 (dyskusja) 17:12, 17 czer 2019 (CEST)

ODP. II

Jakby co przysięgam, że nie blokuję tego artykułu na wiele miesięcy. Po prostu czasami mam wiele rzeczy do załatwienia (np. przez długi czas nie mam dostępu do komputera), raz nawet zdarzyło mi się zgubić tą książkę (tydzień temu) ale naszczęście udało mi się ją znalexć. Ale jak tylko będę miał wolny czas to jak najszybciej ukoończę ten artykuł jak naszjybciej tomożliwe. Pozdrawiam! -- Czerwony 20 (dyskusja) 14:16, 137 lip 2019 (CEST)

A Call for Heroes

Mógłbym Cię prosić o dodanie linkowań do noty wydawniczej A Call for Heroes? (Bo poprzednio wstawiłem przez przypadek notę z TFABG). -- Czerwony 20 (dyskusja) 15:01, 137 lip 2019 (CEST)

Nowy pilk

Mógłbym Cię prosić o usunięcie tej nowej wersji pliku, którą załadowałem? -- Czerwony 20 (dyskusja) 20:23, 28 wrze 2019 (CEST)

Baby Yoda

Cześć, czy mógłbym prosić cię o przeniesienie strony małego yodeła pod nazwę "Dziecko"? Obecna nazwa bardziej pasowała przy pierwszym odcinku, a i tak wszędzie w artykułach pojawia się raczej pod słowem "Dziecko". Ponadto takie nazwy mają pozostałe wikie, a i w serialu już kilkukrotnie padało słowo "kid" zamiast "asset". Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 19:42, 10 gru 2019 (CET)

Szablon Data

Hej, czy w wolnej chwili mógłbyś zajrzeć na stronę "Szablon:Data/test" oraz do dyskusji szablonu "Data"? Wstawiłem do niego trochę kodu, ułatwiającego obsługę szablonu (liczenie dat w innych systemach, automatyczne dodawanie szablonu era, sortowanie daty w kategorii), nie wiem tylko czy mogę przerzucić mój szablon na główny szablon. Mam trochę czasu teraz i chcę zająć się aktualizowaniem infoboxów (bo mój szablon działa trochę inaczej niż poprzedni). Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 15:32, 22 gru 2019 (CET)

Kategoria

Witam! Nieco teraz odznaczę się brakiem cierpliwości ale chcę zapytać czy może Totus ma jakiś urlop od ossusa?? Napisałem mu coś kilkanaście godzin temu i nie ma odzewu🙄 Jakoś tak nie mogę się doczekać😇--Komsa (dyskusja) 19:21, 14 mar 2020 (CET)

Qimir/Mistrz - odp.

Całkowicie się zgadzam z twoją propozycją. signjedi.png Power of the Light Side Dyskusja  20:37, 27 cze 2024 (CEST)

Urlop

Słuchaj, przez najbliższy tydzień mnie nie będzie, bo wyjeżdżam na tygodniowy urlop. Ale jak wrócę, zamierzam się zająć uzupełnianiem informacji o Qimirze. Ale przez ten czas możesz zająć się scalaniem informacji z artykułów o Qimirze i Mistrzu. signjedi.png Power of the Light Side Dyskusja  17:29, 30 cze 2024 (CEST)