Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.


Dziedzictwo 7: Złamany, część 6

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
SWLegacyBroken6.jpg
Dziedzictwo 7: Złamany, część 6
Legacy 7: Broken, Part 6
Scenariusz: John Ostrander
Ilustracje: Jan Duursema
Kolory: Brad Anderson
Tusz: Dan Parsons
Litery: Michael David Thomas
Redakcja: Randy Stradley
Ilustracja na okładce: Adam Hughes
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
10 stycznia 2007
Wydanie polskie: Egmont Polska
13 października 2008
Przekład: Maciej Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Dziedzictwo
Zeszyt/Tom: 7 z 50
Poprzedni: Dziedzictwo 6: Złamany, część 5
Następny: Dziedzictwo 8: Sprzymierzeńcy
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Dziedzictwa
Czas akcji: 137 ABY


Dziedzictwo 7: Złamany, część 6 (org. Legacy 7: Broken, Part 6) to siódmy zeszyt serii komiksowej — Dziedzictwo. Komiks ukazał się 10 stycznia 2007 roku w Stanach Zjednoczonych nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics. W Polsce historia została wydana 13 października 2008 roku przez wydawnictwo Egmont Polska w wydaniu zbiorczym.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Lightsaber crashes against lightsaber in a battle between Jedi and Sith that marks a crucial turning point in the fate of the galaxy! The life of a central figure hangs in the balance, triggering Cade Skywalker to make a shocking choice that will challenge everything he's fought so hard to protect, and start him down a path from which he can never return. The stakes are higher than ever before in the Star Wars universe—be there as the future of this epic saga is revealed!(Dark Horse Comics, 2007)

Streszczenie

Vendaxa. Sithowie ciężko ranią księżniczkę Marasię Fel. Cade Skywalker wpada w gniew i chwyta jej miecz, atakując Dartha Nihla. Krzyczy, że to on zabił jego ojca, Kola Skywalkera, na Ossusie siedem lat wcześniej. Darth Nihl nabija się zarówno z niego, jak i z jego ojca. Pojedynek trwa. Tymczasem Antares Draco, osłaniany przez Wolfa Sazena, przerywa walkę i przenosi na pokład Mynocka ranną księżniczkę. Wkrótce i Shado Vao, który walczył z Darth Talon, wycofuje się z pola walki i Cade zostaje sam na sam z Nihlem, kupując czas pozostałym. Zarówno Jariah Syn, jak i Antares chcą odlecieć z planety, jednak Delia Blue i dwójka Jedi powstrzymują ich, mówiąc, że mają zaczekać na Cade'a. Skywalker prawdopodobnie przegrałby pojedynek, gdyby nie Jariah Syn, który zaczyna razić Lorda Sithów laserowymi błyskawicami z blastera. Całej kompanii udaje się uciec z planety i wskoczyć w nadprzestrzeń. Podczas podróży wybucha kłótnia - Antares Draco jest wściekły na Cade'a, gdyż to przez niego Marasia została ranna. Przyjaciela ostudza Ganner Krieg, który namawia go, by pozwolił Skywalkerowi zbliżyć się do księżniczki i uratować jej życie dzięki unikalnej mocy, którą młody łowca nagród posiada. Wszystko przebiega zgodnie z planem i rany księżniczki niemal w całości się goją. Załoga Mynocka dociera na Bastion, stolicę Nowego Imperium Roana Fela. Otrzymują od niego podziękowania za uratowanie życia córki, zostają też na noc na planecie. W środku nocy Cade wymyka się ze swojej kwatery i napotyka mistrza Sazena. Mówi mu, że musi odlecieć i opuścić przyjaciół, gdyż nie może dłużej ufać Jariahowi, przed którym ujawnił się, że jest Jedi. Proponuje swojemu dawnemu mistrzowi i Shado transport, na co oboje się godzą.

Tymczasem na Coruscant przybywa Darth Talon, składając raport swojemu mistrzowi, Darthu Kraytowi. Mroczny Lord Sithów wie, że zawiodła, jednak oszczędza ją, gdyż dzięki niej dowiedział się o istnieniu ostatniego z rodu Skywalkerów. Ma świadomość, że jego ciało zaczyna zawodzić i może niedługo umrzeć, a tylko Cade posiada nadzwyczajne umiejętności, które mogą mu pozwolić na przedłużenie życia. Nakazuje Darth Talon, by odnalazła dla niego Cade'a - żywego.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Galeria

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2007, 10 stycznia USA --- Dark Horse Comics 32 strony Druk (miękka) 2,99 USD
2008, 13 października Polska 9788323746997 Egmont Polska 144 strony Druk (miękka) 39,00 PLN

Ciekawostki

  • W pierwotnym wydaniu komiksu wystąpiła pomyłka w kolorowaniu postaci, w wyniku której na stronie 19 w miejsce Delii Blue pojawiła się Marasia Fel. Poprawioną wersję tej strony - jako erratę - opublikowano dwa numery później. Kanoniczne było tam wystąpienie Delii Blue.

Linki zewnętrzne

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Dziedzictwo 7: Złamany, część 6.


Dziedzictwo i Legacy II
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!