Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Helena Shan

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Anakin dodopracowania.png
Życie wydaje się prostsze, kiedy coś naprawiasz.

Ten artykuł wymaga dopracowania.


Prosimy, dopracuj go pod względem języka i formy, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Helenshan.jpg
Helena Shan
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowy
Kolor oczu: Niebieskie
Helena Shan była kobietą z rasy ludzi będącą matką mistrzyni Jedi, Bastili Shan.

Biografia

Urodziła dziecko na Talravin. Nie miała prawdopodobnie stałego miejsca zamieszkania, ponieważ razem z mężem jeździła na wyprawy. Był to mężczyzna o nieznanym imieniu. Bastila, jak wspominała, nienawidziła jej za to, iż roztrwoniła cały majątek ojca oraz bardzo źle go traktowała. Według Bastili po odejściu do Zakonu Jedi matce zrobiło się lżej lecz tak naprawdę Helena tęskniła za nią równie mocno jak ojciec, a wysłała ją do Zakonu, aby zaznała tam lepszego życia. W pewnym momencie Helena poważnie zachorowała, wiec jej mąż wyruszył na polowanie na smoka krayt. Niestety mężczyzna zginął pozostawiając Helenę samą.

Spotkanie z Bastilą

Po wielu latach Revan wraz z Bastilą spotkali Helenę w kantynie na Tatooine. Matka z córką pokłóciły się m.in. Bastila wspomniała Helenie jak traktowała jej ojca. Kiedy Helena powiedziała Bastili o śmierci jej ojca poprosiła córkę o przyniesienie jego cyfronotesu. Ta nie chciała się zgodzić, lecz za namową Revana, zgodziła się spróbować.


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry . Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


Po odnalezieniu cyfronotesu, Bastila postanowiła oddać go matce. Helena z pomocą Revana pogodziła się z córką, oraz poinformowała ją, że była umierająca. Bastila dała więc matce 500 kredytów, aby poleciała na Coruscant na leczenie. Następnie Helena podziękowała również Revanowi i powiedziała mu, aby dbał o jej córkę. Potem drogi Heleny i Bastilii się rozeszły.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Charakter

Helena była bardzo upartą osobą. Wszyscy się na nią skarżyli, lecz tak naprawdę bardzo kochała Bastilę i jej ojca.

Alternatywy

W grze Knights of the Old Republic można pogodzić matkę z córką, lecz nie oddać jej cyfronotesu. Można je też skłócić ze sobą.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!