Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Kh'aris Fenn

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kharisfenn.jpg
Kh'aris Fenn
Data i miejsce śmierci: 20 BBY[1]
Miejsce pochodzenia: Ryloth
Rasa: Twi'lek
Kolor oczu: Żółte
Przynależność: Konfederacja Niezależnych Systemów
Kh'aris Fenn był Twi'lekiem, synem Ro Fenna, przywódcy klanu.

Biografia

Około 32 BBY został wygnany z rodzinnej Ryloth za popełnione zbrodnie. Cztery lata później, wraz z ojcem uknuli spisek, który miał umożliwić mu powrót, a Ro wynieść na tron. Skontaktował się z nimi hrabia Dooku, wtedy już Sith w służbie u Dartha Sidiousa. Razem wynajęli wojowników Morgukai, którzy porwali syna przywódcy rządzącego rodu Secura. Jednakże ich plan nie wypalił, udaremniony przez Jedi Tholme'a, jego padawankę Aaylę i Quinlana Vosa. Ojciec Kh'arisa został schwytany i skazany na śmierć, a on sam musiał znów uciekać. Przyłączył się do Dooku, który docenił jego talenty i zaangażowanie, obiecując mu, że któregoś dnia zostanie władcą Ryloth.

Od tamtej pory wiernie służył hrabiemu, pomagając mu w kreowaniu nowych komórek ruchu Separatystów i zdobywaniu popleczników. Pod koniec wojen klonów, w 20 BBY, wykorzystał jednak pieniądze przeznaczone mu przez Dooku na tworzenie rebelii na Ryloth, wyznaczając nagrodę za głowę każdego Jedi. Zwrócił się z tym do Gildii łowców nagród, kierowanej przez Farghulkę Mikę. Polowanie przyniosło efekty, kilkoro Jedi zginęło z rąk łowców, ale w końcu odbiło się to na samej Gildii - Rada wysłała grupę uderzeniową, składającą się z Mace'a Windu, Kita Fisto, Agena Kolara i Saesee Tiina. Mistrzowie szybko zinfiltrowali organizację, zmuszając Mikę do wycofania nagrody.

W międzyczasie Kh'arisa odnalazł nowy uczeń Dooku, Quinlan Vos. Dostarczył mu nagranie hologramowe, w którym hrabia wyraził rozczarowanie sprzeniewierzeniem pieniędzy przez Twi'leka. Oznajmił, że za taki czyn jest tylko jedna kara, a przykład musi być dany. Vos bez wahania zabił Kh'arisa, stając się jednocześnie w pełni zaufanym mrocznym akolitą.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!