Miraluka/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Miraluka
Planeta macierzysta: Alpheridies
Język: Miralukański
Wzrost: 180 cm
Miraluka to rasa humanoidalnych istot wyglądem bardzo podobnych do ludzi. Jedyną widoczną różnicą było to, że przedstawiciele tej rasy nie posiadali oczu. Niektórzy mieli białe gałki oczne, a inni puste oczodoły. Najczęściej nosili opaski zasłaniające oczy.

Miralukanie pochodzili z planety Alpheridies, zamieszkiwali jednak Katarr, gdzie żyli zgodnie z naturą. To czego nie mogli zobaczyć wyczuwali przy pomocy Mocy, stąd wielu przedstawicieli tej rasy było Jedi.

W Akademii Jedi na Taris w 3964 BBY nauczała mistrzyni Q'Anilia. Brała ona udział w zabójstwie padawanów. Była ona jednym z najlepszych Wizjonerów Jedi.

Jedna z Jedi rasy Miraluka walczy z Sithem.

W roku 3952 BBY na rodzinnej planecie Miralukan odbywało się konklawe Jedi, na którym było obecnych około 1000 mistrzów i rycerzy. Takie skoncentrowanie mocy przyciągnęło Dartha Nihilusa, który później zbombardował planetę zabijając większość mieszkańców i obecnych na konklawe Jedi. Jedyną osobą, która przeżyła była Visas Marr, która została zabrana przez Sitha na szkolenie. Później dołączyła ona do drużyny Meetry Surik. Po zniszczeniu Malachora V wróciła ona na Katarr], by poszukać innych ocalałych z katastrofy.

Innymi znanymi przedstawicielami tej rasy byli: Shoaneb Culu i Jerec.

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
rasy Miraluka.
Zobacz przedstawicieli
rasy Miralukan.