Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Wizjoner Jedi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Wizja Xamara i Q'Anilii.

Wizjoner Jedi to osoba, należąca do Zakonu Jedi, która od wczesnego dzieciństwa była szkolona, by móc przewidywać przyszłość. Nie byli oni dobrzy w walce, jednak byli jednymi z najlepszych, jeśli chodzi o posługiwanie się Mocą. Z tego względu byli oni czasem zaliczani do nieformalnego grona Negocjatorów.

Wizja Raany Tey i Felna.

Jedyna znana szkoła dla wizjonerów znajdowała się w posiadłości Kryndy Draay, która także posiadała zdolność doznawania wizji. W roku 3993 BBY przyjęła ona młodą dziewczynę rasy Miraluka Q'Anilię jako uczennicę. Później do jej uczniów dołączyli także: Feln, Xamar i Raana Tey. Gdy jej uczniowie zakończyli naukę zostali wysłani na Taris, by tam w akademii Jedi uczyli następnych wizjonerów. Razem z czwórką Jedi na Taris pojechał także syn Kryndy Lucien, który miał za zadanie ochraniać swych przyjaciół.

Wizja Zayne'a Carricka.

Gdy podczas ostatniej próby padawanów na Dzikim księżycu mistrzowie Jedi medytowali doznali wizji na temat swej śmierci i nowego lorda Sithów ubranego w czerwony skafander kosmiczny, identyczny jaki mieli na sobie padawanowie. Jedi uznali to za mroczne proroctwo na temat przyszłości swych padawanów i postanowili do tego nie dopuścić. Zabili w tym celu swych uczniów całą winę zrzucając na jedynego z ocalałych Zayne'a Carricka.

Znani wizjonerzy

Krydna podczas doznawania wizji.

Źródła


Rangi i funkcje Jedi
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!