Uzdrowiciel Jedi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Uzdrowiciel Jedi to jedna z funkcji pełnionych przez członków Starego i Nowego Zakonu Jedi. Zajmowali się oni uzdrawianiem i opieką nad rannymi. Ich główną siedzibą były Sale Uzdrawiania, mieszczące się zarówno w pierwotnej jak i odbudowanej świątyni Jedi na Coruscant. Najwyższy uzdrowiciel, którzy przewodził reszcie, nosił tytuł starszego uzdrowiciela.

Historia

Vokara Che, starsza uzdrowicielka w okresie wojen klonów.

Po bitwie o Geonosis w roku 22 BBY uzdrowiciele pod przywództwem Vokary Che zajmowali się rannymi w bitwie Jedi, między innymi Obi-Wanem Kenobim i jego padawanem Anakinem Skywalkerem.

W roku 43 ABY ówczesna starsza uzdrowicielka, Cilghal, opiekowała się rycerzami Jedi, którzy padli ofiarą psychozy wywołanej przez Abeloth.

Umiejętności i wyposażenie

Poza podstawowymi umiejętnościami rycerzy Jedi, uzdrowiciele byli biegli w sztuce leczenia, zarówno konwencjonalnego, jak i za pomocą Mocy. Byli w stanie wprowadzić pacjenta w długotrwały trans uzdrawiający jak i leczenia najgorszych obrażeń natychmiastowo. Do tego drugiego czasami korzystali z kryształów, które ogniskowały ich Moc i wzmacniały proces.

Źródła


Rangi i funkcje Jedi
[Pokaż/Ukryj]