Lucien Draay

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Lucien Draay
Miejsce pochodzenia: Coruscant
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Blond
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: Mistrz Jedi
Lucien Draay był człowiekiem, mistrzem Jedi, który uczył swego padawana Zayne'a Carricka w akademii Jedi na Taris. W walce posługiwał się mieczem świetlnym z ostrzem w kolorze niebieskim.

Biografia

Dzieciństwo i młodość

Mały Lucien.

Lucien pochodził z bogatej i wpływowej rodziny. Jego matka Krynda i ojciec Barrison także byli Jedi. W jego domu znajdowała się szkoła dla przyszłych wizjonerów. Nauczaniem ich zajmowała się matka Luciena, która miała dla syna bardzo mało czasu. Obwiniała swego męża za to, że przez niego jej syn nie miał umiejętności doznawania wizji. Z powodu tego braku uważała Luciena za gorszego i nie chciała, by uczył się z jej uczniami. Jego nauczaniem zajmował się tzw. upadły padawan Haazen, który wyszkolił go na świetnego szermierza. Gdy Lucien pokonał jednocześnie czterech uczniów swej matki, został wybrany na obrońcę przyszłych wizjonerów.

Mistrz Jedi

Lucien szybko awansował w hierarchii Jedi i otrzymał tytuł mistrza. Później został przydzielony do Akademii na Taris, gdzie został niekwestionowanym liderem. Jako jedyny z pięciu mistrzów nie potrafił doznawać wizji i przewidywać przyszłości, opierał się więc na opinii mistrzyni Q'Anilii. Gdy jego padawanem został Zayne, postanowił wyszkolić go na wielkiego rycerza, jednak zdawał sobie sprawę z zagrożenia, jakim jest ciemna strona.

Przygotowania do masakry

Revan podczas spotkania z Lucienem i innymi mistrzami

Podczas ostatniej próby padawanów na Księżycu Oszustów pozostali mistrzowie doznali wizji, w której zobaczyli swą śmierć i lorda Sithów, który wyglądał zupełnie jak uczniowie ubrani w czerwone skafandry kosmiczne. Wizje te były przyczyną podjęcia decyzji o zabójstwie padawanów. Rozmowa na ten temat została nagrana przez droida T1-LB, który został zepchnięty przez Luciena ze skarpy w celu zatarcia śladów. Po powrocie do Akademii mistrzowie zachowywali się, jakby nic się nie stało, by nie wzbudzać podejrzeń - zorganizowali bankiet. Następnie zaprosili padawanów na uroczyste mianowanie ich rycerzami Jedi, podczas którego miało dojść do zabójstwa. Wszyscy byli punktualni, poza Zaynem, który długo nie przychodził, więc mistrzowie zdecydowali się zacząć bez niego. Zabili swych uczniów i w tym momencie pojawił się Zayne. Rozpoczął się pościg za spóźnionym padawanem.

Pościg za padawanem

Lucien jako padawan

Zayne uciekał ze swym nowym towarzyszem Gryphem. Lucien zgłosił fakt popełnienia przestępstwa do służb bezpieczeństwa Taris, które wysłały za zbiegami listy gończe. Mistrz dowiedział się, że jego uczeń ucieka na niższe poziomy miasta, więc udał się za nim. Po drodze stoczył walkę z rakghulami. Później mistrz dowiedział się, że uciekinier pojawił się na wysypisku śmieci, więc dzięki pomocy służb miejskich udał się do osiedla zamieszkiwanego przez Campera i Jarael. Zayne z pomocą mechanika uciekł jednak z planety na pokładzie Last Resort. Na orbicie statek doznał awarii instalacji elektrycznej, która została naprawiona i jednostka uciekła w pas asteroid. Kolejny raz mistrz wytropił ucznia, gdy ten przybył na Księżyc Oszustów, jednak nie udało się mu go pojmać, gdyż jego statek został ostrzelany z dział pokładowych Last Resort. Po dalszym pościgu Carricka pojmał i przyprowadził do Luciena pirat Valiusa Yinga, jednak Draay po raz kolejny nie zdołał zabić ucznia, gdyż z pomocą przyszła Jarael przebrana w czerwony skafander kosmiczny i uzbrojona w miecz świetlny. Wzbudzając popłoch wśród Jedi, którzy wzięli ją za Sitha z wizji, zabrała padawana z powrotem na pokład ich statku i odlecieli. Zayne zostawił tylko wiadomość, żeby go nie szukali, bo nigdy im się nie uda go odnaleźć.

Powrót na Coruscant

Kilka miesięcy później mistrz Draay wrócił na Coruscant, by stanąć przed Radą Jedi. Powiedział członkom Rady, że czuje się odpowiedzialny za masakrę padawanów i poprosił o zgodę na zebranie i poprowadzenie oddziału poszukiwawczego z zadaniem dopadnięcia Carricka. Rada nie zgodziła się i zarządziła rozdzielenie Luciena i jego wizjonerów i przydzielenie im niezależnych zadań, zakazując dalszych łowów na padawana.

Korzystając z okazji Lucien chciał się spotkać ze swą matką, jednak nie został wpuszczony do jej posiadłości. Spotkał się za to ze swym nauczycielem Haazenem, który zażądał, by Lucien przyprowadził mu żywego Zayne'a Carricka.

Arkanian Legacy

Lucien Draay

Jakiś czas później Lucien udaje się na bankową planetę Telerath. Dowiedział się tam od droida GG-36, że flagowy okręt Republiki Courageous został zniszczony przez Mandalorian}. Postanowił więc skontaktować się z Haazenem. Skorzystał z jednego z terminali, które należały do jego firmy Draay Trust. Jego dawny nauczyciel powiedział mu, że musi udać się na spotkanie z Arkohem Adascą na pokładzie Arkanian Legacy.

Po dotarciu na statek swego dawnego przyjaciela Lucien został bardzo miło powitany. Podczas rozmowy wypił jednak napój ze środkiem usypiającym. Gdy się obudził zobaczył, że znajduje się w pomieszczeniu pełnym droidów HK-24. Jak się szybko zorientował był z nim jego dawny padawan Zayne. Po krótkiej rozmowie i wyjaśnieniu paru spornych spraw mężczyźni zaatakowali droidy w momencie, gdy przyniesiono im jedzenie. Walka była szybka i łatwa. Korzystając z zamieszania Lucien chciał pozbyć się mieczem świetlnym Carricka, ale ten odparł jego atak przy pomocy jego niezwykłych naramienników. Po walce obaj Jedi opuścili pomieszczenie i udali się na ratunek innym przedstawicielom Republiki. W jednej z sal na pokładzie statku spotkali Cartha Onasiego i komandora Rohlana Dyre'a. Razem ustalili plan działania. Zayne przebrał się w zbroję Mandalorianina i rozpoczął zamieszanie wśród innych przedstawicieli armii najeźdźców. Rozpoczęła się walka. W jej trakcie Camper zniszczył urządzenia kontrolujące exogorthy. Stworzenia zaatakowały statek. Rozpoczęła się ewakuacja. Lucien postanowił zabrać swego dawnego padawana na Coruscant, jednak w ostatniej chwili pojawił się statek Moomo Williwaw, który zabrał Carricka na Taris. Lucien obiecał mu jednak, że jeszcze się spotkają, po czym udał się swym statkiem na Coruscant.

Ciekawostki

  • Istniały spekulacje, że Lucien w przyszłości zostanie Darthem Sionem. Przydomek ten został mu bowiem nadany przez Haazena, kiedy ten chciał wymyślić Draayowi sithańskie imię.

Zobacz także

Źródła