Jarael

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Jarael
Miejsce pochodzenia: Osadia[źródło?]
Rasa: Arkanianka
Kolor włosów: Białe
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor skóry: Szary
Jarael, w latach młodości znana jako Edessa, była arkaniańską wojowniczką zamieszkującą wysypisko śmieci na jednym z niższych poziomów Taris. Opiekowała się także mechanikiem o imieniu Camper.

Biografia

Ucieczka przed mistrzami Jedi

Jarael jako Chantique.

Bardzo mało wiadomo o jej przeszłości. Wiadomo, że Camper uratował jej życie, za co ona opiekuje się nim. Pewnego dnia spotkała ona padawana Zayne Carricka na wysypisku śmieci. W pojedynku chłopak stracił czucie w ręce. Przebywający z nim Gryph przekonał wojowniczkę, by zabrała ich do miejsca, gdzie mieszka. Spotkali tam technika Campera, który pokazał im laboratorium. Niedługo później w okolicy pojawił się statek mistrzów Jedi, którzy poszukiwali Zayne'a. Po wyjaśnieniu sytuacji Arkanianom Camper uruchomił procesy startowe Last Resort, statku, który spoczywał zakopany pod śmieciami, by w chwili niebezpieczeństwa go użyć. Jarael wraz z nowymi towarzyszami opuściła planetę, jednak na orbicie padło zasilanie. Na szczęście awaria nie trwała długo, gdyż poradził sobie z nią Camper. Statek uciekł goniącym go patrolowcom w pole asteroidów. Tam zapadła decyzja o udaniu się na Dziki księżyc w celu poszukania dowodów niewinności Zayne'a. Udała się tam Jarael wraz z oskarżonym padawanem. Znaleźli tam uszkodzonego droida T1-LB, który po drobnej naprawie odtworzył nagranie zawierające rozmowę mistrzów na temat ich wizji i plany zabicia padawanów. Gdy Zayne został zabrany przez pirata Valiusa Yinga do Akademii Jarael przebrała się w czerwony skafander kosmiczny i wzięła miecz świetlny padawana. Tak ucharakteryzowana wskoczyła przez okno do budynku Akademii. Mistrzowie Jedi myśleli, że to Lord Sithów. Jarael wzięła na ręce Zayne'a i korzystając z plecaka rakietowego opuściła salę. Następnie na pokładzie Last Resortu razem ze swymi towarzyszami opuściła planetę.

Konflikt z Mandalorianami

Jarael w stroju od lorda Adascy.

Później udała się wraz z towarzyszami na górniczą planetę Vanquo. Tam przebrała się za mistrzynię Q'Anilię, by oszukać pracowników stacji wydobywczej. Gdy górnicy opuścili stację załoga Last Resortu rozpoczęła zbieranie zapasów. W tym czasie Jarael ćwiczyła walkę mieczem świetlnym. Chwilę później nastąpił atak Mandalorian na planetę. Pojmali oni dziewczynę, myśląc, że jest ona Jedi. Zabrali ją na stację Flashpoint, gdzie doktor Demagol prowadził badania nad Jedi, by zrozumieć ich potęgę. Spotkała tam wielu rycerzy pojmanych podczas bitwy o Suurję. Jednym z nich był Alek, który poszedł na badania zamiast niej, by oszczędzić dziewczynie cierpień. Niedługo później na asteroidzie pojawił się Zayne Carrick z komandorem Rohlanem. Dzięki sprytnej sztuczce uwolnili oni więzionych Jedi i zabrali Demagola na Coruscant, by postawić go przed sądem. Jarael wraz z swymi przyjaciółmi udała się w dalszą drogę. W ostatniej chwili dołączył do nich Dyre, który ukrył się w ładowni.

Przygoda na Telerath

Na bankowej planecie Telerath Gryph miał zdeponowane pieniądze. Nie mógł ich jednak wypłacić, gdyż konto zostało zamrożone z powodu zajść na Taris. Jarael podała się za towarzyszkę Barona Hyro Margrypha o imieniu Chantique. Oboje byli reprezentowani przez Arvana Carricka. Podczas spaceru bankier został porwany przez dwóch łowców nagród braci Moomo. Udało si go jednak uwolnić dzięki pomocy Zayne'a i dokonać transferu pieniędzy.

Rozstanie

Po tej przygodzie Jarael wraz z towarzyszami udała się na Ralltiir, gdzie postanowiono, że drużyna musi się podzielić. Jarael, Camper i Elbee udali się na Arkanię pozostawiając Zayne'a i Grypha na planecie. Podczas lotu w ładowni z ukrycia wyszedł droid HK-24 i obrał dziewczynę za cel. Dziewczynie pomógł Elbee, który jednak został uszkodzony. Ostatecznie droid został zniszczony przez Rohlana, który wyszedł z kryjówki, w której pozostawał od opuszczenia stacji Flashpoint. Camper, który także został zaatakowany przez HK-20 stracił przytomność. Rohlan, który przeszedł w młodości kurs medyczny postanowił zaopiekować się nim i pomóc mu.

Arkania i problemy z lordem Adascą

Wojowniczka Jarael.

Jarael została wysłana na Arkanię przez Rohlana, by zdobyć lekarstwo, które może pomóc Camperowi. W Adascopolis kobieta od razu została zatrzymana przez służby porządkowe i odprowadzona do specjalnego transportowca, którym miała się udać do strefy wyrzutków. W pojeździe poznała Zadawi, mieszkankę strefy, która opowiedziała Jarael o głównych problemach na Arkanii. Następnie dziewczyna zabrała wojowniczkę do swego domu na kolację. Podczas posiłku Jarael usłyszała od babci Zadawi, że Arkanianie są zadowoleni z panowania lorda Adascy, który jej zdaniem był okrutnym tyranem. Następnego dnia kobieta postanowiła ponownie dotrzeć do centrum medycznego, by zdobyć lekarstwo. Przebrała się w gustowną suknię i z sukcesem dotarła do punktu zamawiania leków. Podczas przyjmowania zamówienia sprzedawca rozpoznał w niej wyrzutka i wezwał straż. Jarael poradziła sobie bardzo szybko ze strażnikami, lecz później została obezwładniona i zaprowadzona do Arkoha. Adasca nadał wiadomość do Last Resortu, że Camper powinien pojawić się na pokładzie Arkanian Legacy, gdzie otrzyma potrzebną mu pomoc. Na widok starego znajomego Camper zemdlał.

Pocałunek Jarael i Zayne'a.

Jarael zgodziła się, by jej przyjaciel został przetransportowany na arkaniański okręt i poddany leczeniu. Lord Adasca zapewnił kobietę, że Camperem będą opiekowali się najlepsi lekarze w całej galaktyce. Następnie odprowadził ją do prywatnego apartamentu, skąd miała możliwość ciągłego obserwowania stanu zdrowia swego przyjaciela. Arkoh zaprosił ją pewnego wieczoru na kolację na pokładzie obserwacyjnym. Podczas spotkania Adasca wyjawił całą prawdę na temat jej przyjaciela, który na prawdę nazywa się Gorman Vandrayk.

Niedługo później okręt Adascy wyskoczył z nadprzestrzeni w okolicy białego karła Omonotha. Znajdowało się tam centrum badań nad exogorthami, które miały stać się kluczową bronią w trwającej wojnie. W tym celu Adasca zaprosił na swój statek przedstawicieli Republiki i Mandalorian. Niedługo później w okolicy pojawił się statek Deadweight wraz z admirałem Saulem Karathem na pokładzie. Podczas przywitania na lądowisku okazało się, że na pokładzie znajduje się również Zayne Carrick. Jarael rzuciła się mu na szyję i podczas pocałunku powiedziała, że Adasca pojmał Campera. Kobieta nie nacieszyła się jednak długo obecnością swego przyjaciela, gdyż ten został uwięziony wraz z przybyłym międzyczasie Lucienem Draayem. Jakiś czas później na pokładzie pojawił się Mandalor Ostateczny. Na pokładzie obserwacyjnym doszło do dyskusji na temat wojny i udziału w niej exogorthów. Międzyczasie Camper zniszczył przekaźniki kontrolujące bestie. Kosmiczne ślimaki zaatakowały okręt Adascy niszcząc go doszczętnie. Międzyczasie na pokładzie doszło do starcia wywołanego przez Carricka. W całym zamieszaniu Zayne, Jarael, Alek i inni wymknęli się na lądowisko, gdzie niespodziewanie pojawił się statek Moomo Williwaw z Dobem Moomo i Slysskiem na pokładzie. Zabrali oni bohaterów na Taris, gdzie ich pomocy potrzebował Gryph.

Podczas bitwy na pokładzie statku Eejee Vamm wraz z innym naukowcem dokonali niezwykłego odkrycia na temat Jarael, lecz nie zdążyli się nią z nikim podzielić, gdyż zostali zabici przez nieznana, zakapturzoną postać.

Powrót na Taris

Jarael i Rohlan na pokładzie Moomo Williwaw

Po przybyciu na Taris Zayne w stroju Mandalorianina opuścił statek, natomiast pozostali zostali na orbicie, by oczekiwać jego powrotu. Aby zabić nudę Rohlan zaproponował Jarael, by stoczyła sparing z Alekiem. Zacięty pojedynek wygrała niespodziewanie Arkanianka. Po walce Alek postanowił porozmawiać z kobietą i wyznał jej wszystkie uczucia. Ona jednak nie przyjęła oświadczyn.

Niedługo później Dob Moomo otrzymał wiadomość, że muszą opuścić orbitę, gdyż przeszkadzają innym statkom w lądowaniu. Załoga postanowiła więc opuścić okolicę planety. Chwilę później statek wskoczył w nadprzestrzeń udając się w nieznanym kierunku.

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Jarael.