Rycerze Starej Republiki 24: Rycerze cierpienia, część 3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Rycerze Starej Republiki 24: Rycerze cierpienia, część 3
Knights of the Old Republic 24: Knights of Suffering, Part 3
Scenariusz: John Jackson Miller
Ilustracje: Dustin Weaver
Kolory: Michael Atiyeh
Tusz: Dan Parsons
Ilustracja na okładce: Colin Wilson
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
26 grudnia 2007
Wydanie polskie: Egmont Polska
8 listopada 2010
Przekład: Jacek Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Rycerze Starej Republiki
Zeszyt/Tom: 24 z 50
Poprzedni: Rycerze Starej Republiki 23: Rycerze cierpienia, część 2
Następny: Rycerze Starej Republiki 25: Wektor, część 1
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Starej Republiki
Czas akcji: 3963 BBY


Rycerze Starej Republiki 24: Rycerze cierpienia, część 3 (Knights of the Old Republic 24: Knights of Suffering, Part 3) to dwudziesty czwarty zeszyt serii komiksów wydawanych przez Dark Horse Comics Rycerze Starej Republiki. Zaliczany jest to serii opowiadań Rycerze cierpienia (trzeci i ostatni zeszyt tej serii opowiadań).

W Polsce zeszyt ukazał się 8 listopada 2010 roku nakładem Egmont Polska w wydaniu zbiorczym.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Zayne Carrick's murderous masters have hunted him halfway across the galaxy. Now, his run ends with him cornered in the very place where it began-in the Jedi Temple of Taris, the current headquarters of invading Mandalorian leader Cassus Fett!

Zayne's escaped before-with help from his friends and the Force-but not this time! His only choice is to fight for his life, in mortal combat with his far more talented teacher!

It's the shattering conclusion to the yearlong "Days/Knights" sequence-and not everyone makes it out alive! - (Dark Horse Comics, 2007)

Streszczenie

Raana Tey przypomina sobie pewien dzień podczas swego szkolenia. Usłyszała wtedy przepowiednię o pięciu. Przepowiednia ta cały czas pozostawała w jej pamięci i chciała zrobić wszystko, by nie dopuścić do jej spełnienia.

Mistrzyni Tey podczas medytacji zostaje odwiedzona przez Gadona Theka, który informuje ją, że nadszedł czas, aby rozpoczęła swoje zadanie. W podziemiach Akademii Jedi członkowie gagu Ukrytych Beków wraz z Gryphem instalują ładunki wybuchowe. Raana wyrusza na górne poziomy budynku, by odnaleźć Cassusa.

W tym samym czasie Zayne Carrick i Shel Jelavan idą w stronę głównego wejścia do Akademii. Po drodze rozmawiają o prawdzie na temat zabójstwa brata Shel. Zayne próbuje przekonać ją do swej niewinności i Shel wydaje się mu wierzyć. Chwilę później zostają zauważeni przez grupkę Mandalorian. Dziewczyna rzuca się w objęcia Zayne'mu i całuje go, co sprawia, że patrol pozostawia ich samych. Po wejściu do środka Zayne rozpoznaje pomieszczenie, w którym jeszcze kilkanaście miesięcy wcześniej spędzali czas. Przypomina sobie Shada i rozczula się na to wspomnienie. Shel odnajduje w tym czasie miecz świetlny brata. Zayne postanawia udać sie samotnie na najwyższy poziom Akademii pozostawiając Shel na dole. Chwilę później w pomieszczeniu pojawia się Raana i dowiedziawszy się o pomyśle Carricka udaje się za nim. Na górze Zayne zastaje Gormera w kwaterze Cassusa. Mandalorianin informuje go, że Fett opuścił bazę i udał się w inne miejsce i planuje atak na rebeliantów. Zayne dowiedziawszy się o tym postanawia opuścić pomieszczenie i zawiadomić przyjaciół, ale Gormer zastawia mu drogę. W tym momencie zostaje zabity przez Raanę, która następnie rozpoczyna walkę z Carrickiem. W tym samym czasie Gryph dowiaduje się, że rozpoczął się atak na rebeliantów postanawia udać się śmigaczem w okolice Akademii i uratować Zayne'go. Pomoc ofiaruje mu Gadon Thek. Tymczasem w Akademii toczy się walka. Zayne używa swego plecaka rakietowego, by oddalić się od mistrzyni, ale nie udaje się to mu. Przy okazji traci swój miecz. Raana podchodzi do niego i wyjaśnia całą sytuację oraz proroctwa, które jej zdaniem dotyczą Carricka. Mistrzyni bierze zamach i przygotowuje się do zadania ostatecznego ciosu Zayne'mu. W tym momencie zostaje przebita mieczem przez Shel, która usłyszała wyjaśnienia Raany. W tej samej chwili pojawia się Gryph i spuszcza do wnętrza Akademii linę. Zayne i Shel łapią się jej i zostają wyciągnięci. Okazuje się jednak, że Raana nie jest martwa. Wychodzi ona na dach. Zayne próbuje jej pomóc, lecz bezskutecznie. W ostatniej chwili swego życia mówi Zayne'mu, by powiedział Kryndzie, że miała rację. W tym momencie Gryph naciska guzik i cała Akademia zamienia się w kupę gruzów...

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2007, 26 grudnia USA --- Dark Horse Comics 40 stron Druk (miękka) 2.99 USD
2008, 27 sierpnia
(w Rycerze Starej Republiki: Zaślepieni nienawiścią, rycerze cierpienia)
USA 9781595822086 Dark Horse Comics 144 strony Druk (miękka) 18.95 USD
2010, 8 listopada
(w Rycerze Starej Republiki: Zaślepieni nienawiścią, rycerze cierpienia)
Polska 9788323725831 Egmont Polska 144 strony Druk (miękka) 39,00 PLN
2013, 24 grudnia
(w Omnibus: Knights of the Old Republic 2)
USA 9781616552138 Dark Horse Comics 440 strony Druk (miękka) 24.99 USD
2017, 21 marca
(w Legends Epic Collection: The Old Republic 2)
USA 9780785195467 Marvel Comics 480 strony Druk (miękka) 34.99 USD
2018, 18 lipca
(w Rycerze Starej Republiki 3)
Polska --- DeAgostini --- Druk (twarda) 39,99 PLN

Linki zewnętrzne


Seria Knights of the Old Republic
[Pokaż/Ukryj]