Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Rycerze Starej Republiki 27: Wektor, część 3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kotor27.jpg
Rycerze Starej Republiki 27: Wektor, część 3
Scenariusz John Jackson Miller
Rysunki Scott Hepburn
Tytuł oryginalny Knights of the Old Republic 27: Vector, Part 3
Wydanie polskie 2 grudnia 2010
Wydawnictwo Egmont
(w albumie Wektor: Tom 1)
Wydanie USA 23 kwietnia 2008
Dark Horse Comics
Okładka Dustin Weaver
Liczba zeszytów 3/4, 3/12
Tłumaczenie Jacek Drewnowski
Liczba stron 32
Cena 2,99$
Czas akcji 3963 BBY


Rycerze Starej Republiki 27: Wektor, część 3 (Knights of the Old Republic 27: Vector, Part 3) to dwudziesty siódmy zeszyt serii komiksów Rycerze Starej Republiki i zarazem trzeci serii Wektor. Komiks ten ukazał się w USA 23 kwietnia 2008 nakładem Dark Horse Comics, natomiast w Polsce został wydany przez wydawnictwo Egmont 2 grudnia 2010 w pierwszym albumie Wektora.

Streszczenie

Na planecie Jebble Mandalorianie walczą z zamienionymi w rakghule towarzyszami. Zayne Carrick i Celeste Morne uciekają z lodowej cytadeli i dzięki wywołanej przez siebie lawinie gubią pościg. Niedługo później odnajdują centrum komunikacyjne i postanawiają zawiadomić Coruscant o sytuacji na Jebble. W tym samym czasie Gryph w innym centrum komunikacyjnym próbuje dostać się do kont bankowych. Przez przypadek łączy się Lucienem Draay'em. Mistrz Jedi przedstawia mu raport Xamara na temat talizmanu Muur i poleca skontaktowaniem z jednym z jego ludzi, czyli: Jelphem Marrianem, Bataui Zeelem lub Celeste Morne. Po tych słowach Marn opuszcza punkt komunikacyjny i postanawia powiadomić Zayne'a, kim tak na prawdę jest ich towarzyszka.

Tymczasem Celeste również kontaktuje się z Lucienem i składa mu dokładny raport na temat wydarzeń na Jebble. Mistrz Jedi rozkazuje jej zabicie Carricka. Kobieta próbuje kwestionować rozkaz, ale bez skutku. Po zakończeniu rozmowy do pomieszczenia wchodzi Zayne i mówi, że teraz on musi się z kimś skontaktować. Celeste włącza swój miecz świetlny, lecz nie potrafi zadać śmiertelnego ciosu ściganemu padawanowi. Zayne łączy się z dowódcą wojsk Mandalorian Cassusem Fettem i nakazuje mu trzymanie się z daleka od planety z uwagi na zarazę rakghuli. Zdziwiony Mandalorianin mówi, że rozważy jego słowa. Po zakończonej rozmowie Zayne postanawia wrócić do cytadeli, by odnaleźć Grypha.

Wewnątrz budowli dwa rakghule atakują Zayne'a. Bardzo szybko powalają go na posadzkę, a następnie ku zaskoczeniu chłopaka zamiast zabić zaciągają go do laboratorium Pulsiphera. Mandalorianin postanawia sprawdzić, czy moc posiadana przez padawana jest w stanie obudzić talizman. Artefakt korzystając z swych małych nóg dociera do podestu, na którym leży Zayne, a następnie wyskakuje na niego. W tej samej chwili rakghule rzucają się na Pulsiphera, który nie jest już chroniony przez moc talizmanu. Chwilę później w sali pojawia się Celeste i używając pchnięcia mocy odpycha bestie. Następnie podchodzi do Zayne'a i zabiera z jego ciała talizman. W tej samej chwili zostaje porażona energią z talizmanu. Pod wpływem zdarzenia kobieta doznaje wizji, w której widzi mężczyznę w płaszczu. Postać mówi do niej, że od tej chwili Celeste należy do niego. Zayne i przybyły Gryph próbują jej pomóc, lecz nadchodzące rakghule zatrzymują ich. Chwilę później obaj są świadkami niezwykłego zdarzenia: wszystkie obecne bestie składają pokłon Celeste...

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Wydania zbiorcze

Recenzje


Wektor
[Pokaż/Ukryj]
Seria Knights of the Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!