Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Rycerze Starej Republiki 26: Wektor, część 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kotor26.jpg
Rycerze Starej Republiki 26: Wektor, część 2
Knights of the Old Republic 26: Vector, Part 2
Scenariusz: John Jackson Miller
Ilustracje: Scott Hepburn
Kolory: Michael Atiyeh
Tusz:
Ilustracja na okładce: Dustin Weaver
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
19 marca 2008
Wydanie polskie: Egmont Polska
2 grudnia 2010
(w albumie Wektor: Tom 1)
Przekład: Jacek Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl:
Zeszyt/Tom: 26 z 50
Poprzedni: Rycerze Starej Republiki 25: Wektor, część 1
Następny: Rycerze Starej Republiki 27: Wektor, część 3
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Starej Republiki
Czas akcji: 3963 BBY


Rycerze Starej Republiki 26: Wektor, część 2 (Knights of the Old Republic 26: Vector, Part 2) to dwudziesty szósty zeszyt serii komiksów Rycerze Starej Republiki i zarazem drugi serii Wektor. Komiks ten ukazał się w USA 26 marca 2008 nakładem Dark Horse Comics, natomiast w Polsce został wydany przez Egmont Polska 2 grudnia 2010 w pierwszym albumie Wektora.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
The second part of the biggest Star Wars story of 2008 begins with Mandalorians galore and ends with the arrival of a seemingly unstoppable threat!

Fugitive Padawan Zayne Carrick and his con-artist companion Gryph have fallen into a situation even more dangerous than the one they escaped on wartorn Taris-surrounded by enemies and trapped in close-quarters with a deadly agent of the group who framed Zayne for killing his fellow Jedi-in-training!

No one should miss "Vector"! This is Star Wars on its grandest scale-a galaxy-spanning, era-defining, sure-fire hit with fans both casual and hardcore! - (Dark Horse Comics, 2008)

Streszczenie

Do planety Jebble zbliża się mandaloriański statek Mar'eyce dowodzony przez Pulsiphera. Mandalorianin zdobywszy Talizman Muur postanawia zbadać go, by poznać jego właściwości i posiąść ukrytą w nim moc. Na pokładzie ukrywają się również Zayne Carrick, Gryph i Celeste Morne, by odzyskać niezwykle cenny artefakt. Celeste używając jednej ze sztuczek Jedi wpływa na umysł Mandalorianina i nakazuje mu wypowiedzieć słowa, które uwalniają moc talizmanu. W wyniku zdarzenia Pulsipher zostaje porażony prądem. Chwilę później statek ląduje na planecie. Po opuszczeniu jednostki tylnym wyjściem Zayne i Gryph zostają złapani przez jednego ze strażników i zapędzeni do grupki ochotników pochodzących głównie z Taris. W grupie zgromadzonych Gryph rozpoznaje jednego z członków gangu Czarnych Vulkarów, z którym ma na pieńku. Bójce zapobiega strażnik, który celuje w obu broń. Chwilę później pojawia się wysoki rangą Mandalorianin i przemawia do zgromadzonych. Informuje ich gdzie mają otrzymać broń i zbroje. Następnie zdradza im ich najbliższy cel, którym ma być Alderaan. W pewnym momencie Zayne zauważa Celeste, której udało się uciec. Następnie informuje ją o planach Mandalorian i konieczności poinformowania władz Republiki. Chwilę później pojawia się także Gryph w zbroi mandaloriańskiej. Zabiera on oboje Jedi do lodowej cytadeli, gdzie znajduje się siedziba Pulsiphera.

Wewnątrz cytadeli Gryph niechcący wystrzeliwuje ze swej broni w sufit, powodując jego zawalenie. Chwilę później przy gruzowisku pojawiają się Mandalorianie. Jeden z nich celuje z broni w Celeste. Zaraz potem wojownik dostaje drgawek i zamienia się w rakghula. Pozostali otwierają do niego ogień, lecz po chwili również przeobrażają się w bestie. Jedi rozpoczynają z nimi walkę, lecz w obliczu znacznej przewagi liczebnej i niezwykłej inteligencji przeciwników wycofują się. Biegnąc dobierają na taras, z którego rozpościera się widok na dolinę pełną żołnierzy w zwartych szykach. Oboje zdają sobie sprawę z nieuchronnego rozprzestrzenienia się zarazy rakghuli na bardzo szeroką skalę...

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2008, 19 marca USA --- Dark Horse Comics 40 stron Druk (miękka) 2,99 USD
2009, 20 października
(w wydaniu zbiorczym)
USA 978-1-59582-226-0 Dark Horse Comics 144 stron Druk (miękka) 17,99 USD
2010, 2 grudnia
(w wydaniu zbiorczym)
Polska --- Egmont Polska 144 stron Druk (miękka) 39,00 PLN

Linki zewnętrzne


Wektor
[Pokaż/Ukryj]
Seria Knights of the Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!