Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Misja Lorda Vadera 4

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Vadersquest4.jpg
Misja Lorda Vadera 4
Vader's Quest 4
Scenariusz: Darko Macan
Ilustracje: Dave Gibbons
Kolory: Angus McKie
Tusz: P. Craig Russell
Ilustracja na okładce: Dave Gibbons
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
19 maja 1999
Wydanie polskie: Egmont Polska
Listopad 1999
Przekład: Maciej Jurewicz
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Misja Lorda Vadera
Zeszyt/Tom: 4 z 4
Poprzedni: Misja Lorda Vadera 3
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 0 ABY


Misja Lorda Vadera 4 (org. Vader's Quest 4), to czwarty zeszyt serii Misja Lorda Vadera. Po raz pierwszy został wydany w USA przez wydawnictwo Dark Horse Comics 19 maja 1999 roku. W Polsce został wydany w listopadzie 1999 w czartym numerze magazynu Gwiezdne wojny Komiks.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
The insidious Darth Vader has arrived on the planet Jazbina, with devastating consequences! Having learned that the pilot who destroyed the Death Star was none other than his own son, he comes face to face for the first time with Luke Skywalker! The planet's populace stands ready to assist Luke against the evil Dark Lord, but with an Imperial Cruiser over their heads, are they willing to pay the price for defying Vader?(Dark Horse Comics, 1999)
Wydanie polskie
W poprzednich częściach Luke przybywa na planetę Jazbina, by przekonać jej władcę do przejścia na stronę Rebelii. W tym celu musi uwolnić rzekomo porwaną księżniczkę Jazbiny. Okazuje się jednak, że dziewczyna dobrowolnie oddała się w ręce rebeliantów. Władca planety wtrąca Luke'a do więzienia. Później postanawia zgładzić więźnia, by sprawić przyjemność Vaderowi.(Egmont Polska, 1999)

Streszczenie

Na planecie Jazbina Luke Skywalker budzi się po strzale ogłuszającym, którym uraczyła go księżniczka Syayna. Raol chce mu zdjąć z oczu opaskę ale Syayna go powstrzymuje mówiąc mu, że przez to może stracić wzrok. Chwilę później rebelianci odbierają holotransmisję z więzienia od droida 3DVO, w której lord Prepredenko wyznaje córce miłość i kona na oczach wszystkich widzów. Po chwili holokamerę niszczą szturmowcy i transmisja się urywa, ale i tak oglądali ją wszyscy mieszkańcy planety. Nawet Sebb w pobliskim barze nie ma ochoty na następną kolejkę. Jazbiańska komórka Rebelii postanawia wydostać posłów Sojuszu z planety. Oddział zakrada się w nocy do portu kosmicznego i w hangarze natyka się na Jala Te Gnieva. Luke mimo ślepoty rozpoznaje pilota, ale we wrotach hangaru pojawia się Darth Vader w otoczeniu dwudziestu dwóch szturmowców, który żąda wydania młodego Jedi. Nagle jeden z imperialnych dostaje w głowę butelką - to Sebb w otoczeniu innych Jazbinan przybyli rebeliantom z pomocą. W zamieszaniu Jal wsiada do X-winga Luke'a i wylatuje w przestrzeń kosmiczną. Vader grozi księżniczce, że jeśli nie wyda Skywalkera, to rozkaże swoim żołnierzom strzelać w tłum. Luke postanawia się poddać, a w tym samym czasie kapitan krążownika Imperium postanawia opuścić tarcze i wysłać myśliwce TIE/ln przeciwko nadlatującemu X-wingowi. Te Gniev korzysta z okazji i wlatuje do hangaru Gwiezdnego Niszczyciela gdzie dokonuje samozniszczenia. Na planecie widać blask wybuchającej jednostki Imperium i tłum rzuca się na szturmowców powalając ich, a Sith daje za wygraną i opuszcza planetę.

Tymczasem na Coruscant Imperator Palpatine rozmawia z Malą Mala. Postanawia puścić ją wolno, a w zamian za informację o pilocie, który zniszczył Gwiazdę Śmierci daje jej części do droidów.

Zawartość

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
1999, 19 maja USA --- Dark Horse Comics 22 stron --- ---
1999, listopad
(w Gwiezdne wojny Komiks 4/1999)
Polska --- Egmont Polska 22 strony --- 4,90 PLN


Misja Lorda Vadera
[Pokaż/Ukryj]