Nemo

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Nemo.jpg
Nemo
Data i miejsce śmierci: 3956 BBY, Dantooine
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Siwe
Kolor oczu: Szare
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Nemo był mistrzem Jedi przez wiele lat służącym Radzie Jedi. W swoim mieczu świetlnym posiadał kryształ sigil. Zginął w czasie wykonywania zadania zleconego przez Radę.

Biografia

Nie oceniaj tak pochopnie okoliczności, o których nic nie wiesz. Nie wszystko jest tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać.
— Nemo do Revana.[1]

W roku 3956 BBY do enklawy na planecie Dantooine przybył pozbawiony pamięci Revan. Okazało się, że jest nadal podatny na Moc i rozpoczął szkolenie na Jedi. Gdy był na dziedzińcu enklawy, spotkał Nemo. Zapytał się starszego Jedi o radę w sprawie zadania, które zlecił mu mistrz Zhar Lestin. Nemo poradził mu by nie oceniał pochopnie okoliczności, bez sprawdzenia wcześniej faktów. Stwierdził też, że uczeń nie powinien przykładać zbytniej roli do rang i tytułów, gdyż nie są one najważniejsze w ścieżce Jedi.

Marty Nemo.

Później lokalna rada wysłała Nemo do ruin Rakatan, które Revan ujrzał w wizji, w celu ich zbadania. Jednakże słuch po mistrzu zaginął i Rada zaczęła się martwić o zasadność wysłania go na tę misję. Jakiś czas później został wysłany tam również Revan, który znalazł zwłoki starszego Jedi. Mistrz został zabity przez droidy strażnicze pilnujące artefaktu. Jak zdradził Revanowi pradawny komputer umieszczony w ruinach, Nemo nie zaliczył testu i dlatego zginął.

Ciekawostki

  • Nemo to po łacinie nikt.
  • W sieci można znaleźć wycięty materiał video, w którym widzimy spotkanie Nemo z Bastilą. Z rozmowy wynika że starszy Jedi zna Bastilę od jakiegoś czasu, podobnie jak jej mistrza.

Przypisy

Źródła