Tri-droid Octuptarra

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Tri-droid Octuptarra
Producent Unia Technokratyczna[1]
Typ Droid bojowy[1]
Wysokość 3,6 m[1]
Uzbrojenie 4 działa laserowe
PrzynależnośćTri-droid Octuptarra był maszyną kroczącą produkowaną przez Unię Technokratyczną na rzecz armii Konfederacji Niezależnych Systemów.

Charakterystyka

Bojowe tri-droidy Octuptarra posiadały obrotową wieżyczkę, na której znajdowały się działa laserowe. Na wieżyczce znajdowała się kula, w której znajdował się główny komputer maszyny, sterujący nią. Ten model droida nadawał się niemal tylko do walki na odległość, ponieważ ich duża i słabo opancerzona kula stanowiła zbyt łatwy cel podczas bezpośredniego starcia. Była to duża wada tych maszyn więc separatystyczni konstruktorzy zaczęli montować w Octuptarrach broń chemiczną. Trujący gaz ulatniał się w momencie zniszczenia kulistej osłony.

Historia

Bojowe tri-droidy Octuptarra zostały użyte w wielu bitwach podczas wojen klonów. W trakcie bitwy o Christophsis zajęły miejsce w szyku szturmowym za szeregami droidów bojowych i kolumnami broni pancernej.

Podczas bitwy o Coruscant pustoszyły główne aleje planety. Większość zniszczonych droidów spadła z platform miasta i rozbiła się na dolnych poziomach uwalniając zabójczy gaz.

Wzbogacały również systemy obronne Separatystów na Mygeeto czy Utapau. Zaprzestano ich produkcji wraz z końcem wojen klonów, a wszystkie dotychczasowe modele zostały wyłączone z rozkazu Dartha Vadera.

Przypisy

Źródła