Wojny klonów: Odcinek 25

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Ten artykuł dotyczy dwudziestego piątego odcinka serialu rysunkowych Wojen klonów. Zobacz też: Dzieci Mocy – dwudziesty piąty odcinek serialu 3D Wojny klonów.
Wojny klonów: Odcinek 25
Tytuł oryginalny: Clone Wars: Chapter 25
Serial: Wojny klonów
Sezon: 3
Odcinek: 5
Reżyseria: Genndy Tartakovsky
Data premiery w USA: 25 marca 2005
Czas trwania: 13,16 min
Czas w chronologii: 19 BBY
Poprzedni: 24


Wojny klonów: Odcinek 25 (ang. Clone Wars: Chapter 25) to dwudziesty piąty odcinek serialu Wojny klonów. Został wyemitowany w USA na Cartoon Network 25 marca 2005. Jest on ostatnim z całej serii.

Streszczenie

Na Coruscant trwa walka. Klony oraz mistrzowie Windu i Yoda walczą z wrogimi droidami. Zastanawiają się nad taktyką nieprzyjaciela. Uznają atak za doskonałą inwazję lecz nie widzą jej sensu bo droidy nie atakują Senatu ani Świątyni Jedi. W jednej chwili domyślają się że chodzi o Kanclerza Palpatine'a.

W tym czasie Shaak Ti, Roron Corobb i Foul Moudama, prowadzą Palpatine'a do schronu. Ti nakazuje pozostałym mistrzom odjazd, a sama oczekuje na przybycie droidów. Wkrótce pojawiają się ich dziesiątki.

Anakin Skywalker znajdujący się na Nelvaanie próbuje przekonać mutantów, żeby go nie atakowali. Jednak kontrolowani przez urządzenia na klatkach piersiowych, nie słuchają go. Z pojemnika, w którym dokonywano przemian wyskakuje jeden z Nelvaanian. Zrywa on wszystkim swoim braciom nadajniki z torsu po czym mówi Anakinowi jak zniszczyć stację. Młody Skywalker idzie do reaktora i wkłada swoją mechaniczną rękę w generator. Urządzenie wybucha, a Anakin traci dłoń. Gdy Jedi wydostaje się z ruin, zabija wszystkich pracowników laboratorium. Nelvaanie widząc go bez ręki, odrywają swoje protezy wszczepione przez oprawców. Skywalker zabiera mutantów do ich wioski. Tam spotkają się z wielkim zdziwieniem pobratymców lecz zostają zaakceptowani.

Shaak Ti zabiła już dziesiątki droidów, gdy do schronu dotarli pozostali mistrzowie z Kanclerzem. Tam nieoczekiwanie pojawia się Grievous. Zabija obu Jedi. Ti wyczuwa podstęp gdy droidy się wycofują lecz gdy przybywa do schronu jej towarzysze nie żyją, a sama zostaje skrępowana i uwięziona. Mistrz Windu dociera za późno na miejsce, z którego Grievous odlatuje z Kanclerzem. Początkowo cyborg chce stanąć do walki z Jedi lecz ten miażdży mu płuca używając Mocy. Grievous odlatuje z Coruscant. Na Nelvaanie Anakin i Obi-Wan Kenobi otrzymują rozkaz powrotu na potrójne zero, ponieważ Kanclerz został uprowadzony i trwa bitwa o Coruscant.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Aktorzy podkładający głos

Oryginalni

Polski dubbing


Sezon 1 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10
Sezon 2 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20
Sezon 3 21 - 22 - 23 - 24 - 25