Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Wojny klonów: Odcinek 7

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy siódmego odcinka serialu rysunkowych Wojen klonów. Zobacz też: Duel of the Droids - siódmy odcinek serialu 3D Wojny klonów.
DookuvsVentress.png
Wojny klonów: Odcinek 7
Tytuł oryginalny: Clone Wars: Chapter 7
Serial: Wojny klonów
Sezon: 1
Odcinek: 7
Reżyseria: Genndy Tartakovsky
Data premiery w USA: 17 listopad 2003
Czas trwania: 4,32 min.
Poprzedni: 6
Następny: 8


Wojny klonów: Odcinek 7 (ang. Clone Wars: Chapter 7) to siódmy odcinek serialu Wojny klonów. Został wyemitowany w USA na Cartoon Network 17 listopada 2003.

Streszczenie

"Jesteś głupim starcem, który nic nie wie o Ciemnej stronie!"
- Ventress do hrabiego Dooku

Asajj Ventress stwierdza, że Moc jest w niej silna, bo jest Sithem. Dooku mówi jednak, że ona jedynie zachowuje się tak jak Sith i walczy jak Sith, ale brak jej istotnej cechy - Sith nie zna lęku, a on wyczuwa w niej wiele obaw. Asajj stwierdza, że Dooku jest głupim starcem i rzuca się na niego, ale ten razi ją błyskawicami Mocy, czym doprowadza ją do nieprzytomności.

Dooku razi Ventress błyskawicami.

Gdy Ventress przytomnieje, stwierdza, że leży na łóżku w jakiejś komnacie, a jej miecze świetlne są na tacy leżącej na stoliku. Idzie po nie, gdy zostaje zaatakowana przez hrabiego. Unika ciosu i przyciąga Mocą swoje miecze. Następnie rozpoczyna się pojedynek. Hrabia Dooku wyraźnie góruje nad Ventress swoimi zdolnościami fechtunku i kończy pojedynek przecinając miecze Ventress, a ją samą przewracając na podłogę.

Gdy Ventress myśli, że zostanie zabita, Dooku zwraca się do swojego mistrza Sidiousa, który cały czas obserwował pojedynek przez projektor holograficzny. Lord Sithów stwierdza, że jej umiejętności walki mieczem świetlnym robią wrażenie. Chwali hrabiego mówiąc, że znalazł obiecującego ucznia. Stawia przed Ventress pierwsze zadanie - ma odnaleźć Jedi imieniem Anakin Skywalker i wyeliminować go. Asajj stwierdza, że Jedi są blednącym światłem w mroku. Od Dooku dostaje w prezencie dwa nowe miecze świetlne z klingą koloru czerwieni. Odlatuje myśliwcem na planetę Muunilinst. Obserwując odlot, Sidious mówi do Dooku, że jest ona tylko narzędziem, mającym posłużyć do całkowitego zniszczenia Jedi.

Zawartość


Sezon 1 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10
Sezon 2 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20
Sezon 3 21 - 22 - 23 - 24 - 25