Wojny klonów: Odcinek 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Ten artykuł dotyczy drugiego odcinka serialu rysunkowego Clone Wars. Zobacz też: Wzlot Malevolence - drugi odcinek serialu 3D The Clone Wars.
Wojny klonów: Odcinek 2
Tytuł oryginalny: Clone Wars: Chapter 2
Serial: Wojny klonów
Sezon: 1
Odcinek: 2
Reżyseria: Genndy Tartakovsky
Data premiery w USA: 10 listopad 2003
Czas trwania: 4,13 min.
Poprzedni: 1
Następny: 3


Wojny klonów: Odcinek 2 (ang. Clone Wars: Chapter 2) to drugi odcinek serialu Wojny klonów. Został wyemitowany w USA na Cartoon Network 10 listopada 2003.

Streszczenie

"Żołnierze, zostaliście wybrani, bo jesteście najlepsi. Sukces waszej misji jest kluczem do szybkiego zwycięstwa."
— Odprawa Obi-Wana dla oddziału Muunilinst 10

Generał Kenobi i Wielka Armia Republiki atakują Muunilinst. Na pokładzie jednego z krążowników typu Acclamator Kenobi prowadzi odprawę przed bitwą dla klonów z oddziałów ARC. Stwierdza, że sukces ich misji jest kluczem do szybkiego zwycięstwa, a w skład ich oddziału wchodzą najlepsi z najlepszych.

Później spotyka się z Anakinem. Ten ma do niego pretensje, sądzi, że jest już dostatecznie doświadczony by samodzielnie dowodzić, a mistrz nie chce tego zauważać. Obi-Wan odpowiada mu jednak, że nie wątpi w jego umiejętności, ale to kwestia dojrzałości. Otrzymuje jednak dowodzenie nad siłami orbitalnymi i będzie brał udział w walkach w swoim myśliwcu.

Bitwa na orbicie Muunlinst.

Z platform bojowych Separatystów wylatują myśliwce Nantex, tymczasem Republika wypuszcza własne myśliwce V-19. Podczas gdy myśliwce wiążą wroga walką, kanonierki LAAT rozpoczynają lot na powierzchnię planety. By uniknąć wykrycia przez radary, lecą bardzo nisko. Kanonierki zostają już zaatakowane przez armię Droidów. Obi-Wan każe wykonać manewr wymijający.

Jedna z kanonierek z oddziałem Muunilinst 10 na pokładzie odłącza się od reszty i leci w kierunku działa jonowego ulicami miasta. Zostaje jednak zestrzelona z broni ciężkiej przez droida bojowego. Rozbija się, ale żołnierze wychodzą bez szwanku, gotowi do wykonania misji. Są jednak namierzani przez droidy...

Zawartość

Aktorzy podłkadający głos

Oryginalni

Polski dubbing


Sezon 1 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10
Sezon 2 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20
Sezon 3 21 - 22 - 23 - 24 - 25