Wojny klonów: Odcinek 24

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Ten artykuł dotyczy dwudziestego czwartego odcinka serialu rysunkowych Wojen klonów. Zobacz też: Cargo of Doom – dwudziesty czwarty odcinek serialu 3D Wojny klonów.
Wojny klonów: Odcinek 24
Tytuł oryginalny: Clone Wars: Chapter 24
Serial: Wojny klonów
Sezon: 3
Odcinek: 4
Reżyseria: Genndy Tartakovsky
Data premiery w USA: 24 marca 2005
Czas trwania: 12,15 min
Czas w chronologii: 19 BBY
Poprzedni: 23
Następny: 25


Wojny klonów: Odcinek 24 (ang. Clone Wars: Chapter 24) to dwudziesty czwarty odcinek serialu Wojny klonów. Został wyemitowany w USA na Cartoon Network 24 marca 2005.

Streszczenie

Coruscant, biuro Kanclerza. Generał Grievous przybywa, by porwać Palpatine'a. Shaak Ti nakazuje Władcy Republiki odsunąć się, ale Palpatine jej nie słucha i wygłasza, krótką mogę do cyborga. Rozwścieczony Grievous odpycha Kanclerza, po czym zaczyna walkę z klonami. Jedi zabierają Kanclerza i uciekają. Gdy czekają na turbowindę słyszą, że rzeź się skończyła. Grievous wywarza drzwi i atakuje raz jeszcze. Chwilowo powstrzymuje go Roron Corobb. Po wyjściu z turbowindy Jedi otoczeni są przez superdroidy. Pokonują ich pchnięciem Mocy. Grievous ponownie zaczyna ścigać uciekinierów wraz ze swoją obstawą droidami IG-100 MagnaGuard. Po długiej walce roboty zostają pokonane, ale generał droidów przypiera do muru Jedi. Jednak Shaak Ti dzięki Mocy przywiązuje pelerynę cybroga do ruszającego pociągu, przez co chwilowo zyskują możliwość odpoczynku.

Na Nelvaan, Anakin Skywalker podąża w głąb planety, by wykonać powierzoną mu misję. Wspomina rady płynące od Obi-Wana. Młody Skywalker wchodzi do jaskini, na której ścianach przedstawiona jest historia Nelvaanian. Po chwili ma wizję, w której opisana jest jego przemiana w Dartha Vadera.

Po ocknięciu się, dociera do laboratorium Unii Technokratycznej, gdzie jej członkowie mutują Nelvaanian. Przerażeni widokiem Jedi, Separatyści wypuszczają zmutowanych wojowników. Anakin próbuje przemówić im do rozsądku jednak mutanci nie kontaktują. Zapowiada się na walkę.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Aktorzy podkładający głos

Oryginalni

Polski dubbing


Sezon 1 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10
Sezon 2 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20
Sezon 3 21 - 22 - 23 - 24 - 25