Wojny klonów: Odcinek 23

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Ten artykuł dotyczy dwudziestego trzeciego odcinka serialu rysunkowych Wojen klonów. Zobacz też: Holocron Heist – dwudziesty trzeci odcinek serialu 3D Wojny klonów.
Wojny klonów: Odcinek 23
Tytuł oryginalny: Clone Wars: Chapter 23
Serial: Wojny klonów
Sezon: 3
Odcinek: 3
Reżyseria: Genndy Tartakovsky
Data premiery w USA: 23 marca 2005
Czas trwania: 12,19 min
Czas w chronologii: 19 BBY
Poprzedni: 22
Następny: 24


Wojny klonów: Odcinek 23 (ang. Clone Wars: Chapter 23) to dwudziesty trzeci odcinek serialu Wojny klonów. Został wyemitowany w USA na Cartoon Network 23 marca 2005.

Streszczenie

Mistrz Jedi, Yoda jest pogrążony w medytacji gdy następuje atak na Coruscant. Razem z mistrzem Windu zamierzają odeprzeć najeźdźców. Mace rozkazuje mistrzowi Tiinowi, aby poprowadził oddziały do walki w przestrzeni, a on zajmie się z Yodą, atakiem naziemnym.

Na Nelvaanie przebywają Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi. Podróżują oni wraz z tubylcami do ich wioski, gdzie są obiektami rozmowy istot z miejscowym szamanem. Przeprowadzają oni próbę ognia, na której wychodzi, że Anakin jest jakiegoś rodzaju wybrańcem. Młody Skywalker zostaje pomalowany rytualnymi malowidłami i wysłany w jakąś misję.

W tym czasie Yoda i Windu walczą na powierzchni. Mistrzowie posługując się Mocą niszczą w pojedynkę tysiące droidów. Yoda niszczy ponadto cztery transportowce.

W przestworzach mistrz Tiin, po utracie statku nakazuje klonom desant na najbliższy krążownik. Bez żadnych kombinezonów ciśnieniowych załoga wyskakuje z hangaru na wrogi okręt. Mistrz Tiin wcina dziurę w kadłubie i klony dostają się do środka.

Do biura Kanclerza przybywają Shaak Ti, Roron Corobb i Foul Moudama w obstawie klonów, w celu zabrania Palpatine'a do schronu. Władca Republiki nie chce spełnić prośby twierdząc, że nie ma zagrożenia. W tej samej chwili do pomieszczenia wchodzi generał Grievous.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Aktorzy podkładający głos

Oryginalni

Polski dubbing


Sezon 1 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10
Sezon 2 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20
Sezon 3 21 - 22 - 23 - 24 - 25