Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Drugi miecz świetlny Ezry Bridgera

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ezra nowy miecz.jpeg
Drugi miecz świetlny
Ezry Bridgera
Twórca Ezra Bridger
Właściciele Ezra Bridger
Kolor klingi Zielony
Kryształ skupiający KyberDrugi miecz świetlny Ezry Bridgera był mieczem świetlnym, który Ezra Bridger skonstruował po tym jak jego pierwsza broń została zniszczona na Malachorze.

Historia

W 3 BBY pierwszy miecz Ezry został zniszczony przez Dartha Vadera podczas pojedynku w świątyni Sithów.[1] W związku z tym Bridger musiał skonstruować nową broń, lecz tym razem nie dodawał do niej blasera, lecz zbudował najzwyklejszą rękojeść miecza świetlnego. Pierwsze znane jego użycie nastąpiło podczas misji ratowania Hondo Ohnaki. Następnie Ezra używał go podczas próby kradzieży Y-wingów.[2] Gdy Maul zażądał zdobytego na Malachorze holokronu Sithów, Bridger i jego mistrz udali się na Atollon, by odebrać ten artefakt, który Bendu ukrył w jaskini. Kanan Jarrus odebrał mu wtedy tę broń, gdyż uznał, iż uczeń powinien nauczyć się rozwiązywać problemy bez niego.[3] Po przybyciu na Agamar Bridger był zmuszony walczyć z niedobitkami Separatystów. Użył wtedy swojego miecza do zwalczania droidów bojowych zupełnie jak generałowie z czasów wojen klonów, a następnie przeciwko przybyłym na planetę imperialnym.[4] Następnie udał się na trzeci księżyc Concord Dawn, by sprawdzić co stało się z Obrońcami. Jednak tuż po wylądowaniu miecz znajdował się w posiadaniu Fenna Rau przez co Ezra nie mógł się obronić przed schwytaniem przez imperialnych super komandosów. Nieco później broń została przekazana Sabine Wren. Dopiero po wyswobodzeniu Ezra odzyskał swój miecz świetlny i używał go do odpierania ataków imperialnych Mandalorian podczas próby ucieczki.[5] Jakiś czas później podczas misji zdobywania bomb protonowych nad Wynkahthu Bridger musiał użyć tej broni do obrony przed interwencją droidów strażniczych Imperium,[6] a następnie podczas infiltracji imperialnej fabryki na Lothalu.[7] Gdy Ezra zaczął miewać wizje z Maulem, był zmuszony udać się wraz z Zabrakiem na Dathomirę, by dokończyć rytuał rozpoczęty podczas łączenia holokronów i w ten sposób uwolnić się od niechcianych widziadeł. Zmuszony był wtedy użyć tego miecza w walce z Kananem i Sabine, którzy zostali opętani przez duchy Sióstr Nocy. Po uwolnieniu przyjaciół Bridger swojego miecza świetlnego i mrocznego miecza do zniszczenia ołtarza z którego wylatywały zjawy dawnych wiedźm. W ten sposób Ezra wymazał wszelkie pozostałości po starożytnym klanie czarownic.[8]

Charakterystyka

W przeciwieństwie do poprzedniej broni, gdzie Ezra połączył miecz świetlny z blasterem strzelającym pociskami ogłuszającymi, nowy miecz został skonstruowany jako najzwyklejsza rękojeść broni Jedi i Sithów. Kryształem skupiającym energię był kyber. Ostrze tego miecza świetlnego miało kolor zielony.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!