Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


TIE/e2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
TieExp2.png
TIE/e2
Podstawowe dane
Pełna nazwa: TIE Experimental M2
Producent: Sienar Fleet Systems
Rodzaj: TIE
Specyfikacja techniczna
Silniki: 2 silniki jonowe
Prędkość w kosmosie: 100 MGLT
Hipernapęd: Brak
Uzbrojenie: 2 działka laserowe
Osłony: Brak
Różne
Załoga: Brak
Przynależność: Imperium GalaktyczneTIE Experimental M2 (znany w Sienar Fleet Systems jako TIE/e2) to drugi w kolejności prototyp bezzałogowego myśliwca typu TIE. Został skonstruowany w 3 ABY.

Charakterystyka

Ponieważ potężne uzbrojenie TIE/e1 okazało się złym pomysłem, to w drugim prototypie Imperialni konstruktorzy zdecydowali się zamontować broń mniejszego kalibru. Chcieli w ten sposób sprawdzić jaki będzie to miało wpływ na parametry myśliwca biorąc pod uwagę użycie tego samego generatora co w poprzednim TIE Experimental.

Tak więc, do zwykłego TIE Fightera zamiast zwykłych działek laserowych umieszczonych w kabinie przyczepiono dwa działka o nieco większej mocy na skrzydłach i oczywiście w kokpicie zamontowano centralny komputer sterujący. Ta konstrukcja okazała się sukcesem. Nowy myśliwiec zachował wszystkie parametry, a nawet miał minimalnie wzmocniony kadłub.

Maszyny były kilkukrotnie wykorzystane w ramach testów bojowych, jednak w wyniku kampanii Sojuszu Rebeliantów, podczas której zniszczono centrum badawcze i produkcyjne oraz dużą liczbę myśliwców i jednostek kontrolnych, cały projekt został przerwany. Część danych odzyskał admirał Zaarin, jednak nie wiadomo, aby kontynuował on rozwój czy produkcję TIE/e2.

Źródła


TIE
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!