Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


3 Armia Sektorowa

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obszar działania Armii Sektorowych 1-6, wchodzących w skład armii Sektorów "Odwodowych". Żółty kolor (na górze) na mapie ukazuje obszar, który był kontrolowany przez 3 Armię Sektorową - północne obszary Kolonii i Wewnętrznych Rubieży.

3 Armia Sektorowa, znana również jako Dowództwo Steel Blade, była armią sektorową wchodzącą w skład Wielkiej Armii Republiki. Była jedną z sześciu armii Sektorów "Odwodowych", obejmujących swoim zasięgiem Głębokie Jądro oraz północno-wschodnie obszary Światów Jądra, Kolonii i Wewnętrznych Rubieży. Kwatera główna jednostki znajdowała się na planecie Chandrila, natomiast jej dowódcą był moff Kohl Seerdon.

Historia

Jednostka powstała około roku 22 BBY i była odpowiedzialna głównie za obronę Sektora 3, znajdującego się na Wewnętrznych Rubieżach. Pełniła również rolę rezerwy, mającej brać udział w operacjach na Środkowych Rubieżach, będących pod kontrolą 8, 9 i 10 Armii Sektorowej oraz odpowiadała za patrole wzdłuż Perlemiańskiego Szlaku Handlowego. 3 Armia Sektorowa podczas wojen klonów bardzo często walczyła u boku 12 Armii. Po przemianowaniu Republiki w Imperium Galaktyczne w 19 BBY, 3 Armia nadal stanowiła ochronę Sektora 3, natomiast jej dowódcą ponownie został mianowany moff Kohl Seerdon.

Źródła


Sektory "Odwodowe" 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
Sektory Kampanii Północnych 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12
Sektory Kampanii Południowych 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!