Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Agent of the Empire 6: Hard Targets, Part 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Agentempire6c.jpg
Agent of the Empire 6:
Hard Targets, Part 1
Scenariusz: John Ostrander[1]
Ilustracje: Davidé Fabbri[1]
Kolory: Wes Dzioba[1]
Tusz:
Litery: Michael Heisler
Redakcja: Randy Stradley
Ilustracja na okładce: Stéphane Roux[1]
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
17 października 2012[1]
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Agent Imperium
Zeszyt/Tom: 6 z 10
Poprzedni: Agent Imperium 5: Żelazne zaćmienie, część 5
Następny: Agent of the Empire 7: Hard Targets, Part 2
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 3 BBY


Agent of the Empire 6: Hard Targets, Part 1 to szósty numer serii komiksowej Agent Imperium i pierwszy historii Hard Targets. Został wydany w USA 17 października 2012 roku nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Jahan Cross returns to his homeworld of Alderaan for a celebration hosted by Bail Organa in honor of the current Count Dooku. But the situation turns deadly when an assassin kills the Count, and Cross finds himself working both sides of the intrigue!

Thus begins a new assignment for Cross—one that will tear at his loyalties, strain his friendships, and bring him into close contact with his own estranged father. All in a day's work for Jahan Cross, Agent of the Empire!

  • From Alderaan with love.

Jahan Cross—license to kill![1](Dark Horse Comics, 2012)

Streszczenie

W mieście Carannia, na planecie Serenno trwa walka między Bobą Fettem, a Jahanem Crossem. Imperialny zadaje cios swojemu przeciwnikowi, po czym pyta czy {{L|Jango Fett|ojciec]] nie nauczył go, by nie odwracać się do wroga plecami. Łowca nagród błyskawicznie otrząsa się po uderzeniu, a następnie wystrzeliwuje pocisk w stronę wroga, mówiąc, że ojciec nauczył go strzelać. Ładunek trafia w skrzynie obok Crossa. Następuje wybuch, w wyniku którego mężczyzna zostanie wyrzucony w powietrze i oszołomiony. By upewnić się w swej wygranej, Fett podchodzi do leżącego i bije go po głowie. Gdy przestaje, informuje go, że nie musi go zabijać, gdyż nie jest obiektem jego misji. Dodaje też, że gdy Jahan jeszcze raz zacznie mu przeszkadzać, nie okaże mu litości i zlikwiduje go. Po tych słowach, łowca odchodzi. Gdy agent wywiadu dochodzi do siebie, stwierdza, że na jego nieszczęście wchodzenie w drogę Fettowi jest obiektem jego misji, dlatego rusza w ślad za przeciwnikiem. Na zewnątrz budynku, Boba wsiada na skuter repulsorowy i odlatuje. Stojący nieopodal mężczyzna jest zaskoczony jego widokiem, dlatego go nie powstrzymuje. W tej samej chwili, pojawia się Cross, który przystawiając nieznajomemu do głowy pistolet blasterowy, konfiskuje jego śmigacz i rusza w pogoń za Fettem.

Dziesięć dni wcześniej w pałacu królewskim w Alderze, na planecie Alderaan, podczas uroczystości dwudziestej piątej rocznicy zakończenia sporu o sukcesję, Jahan Cross wita się z Bailem Organą. Przywódca planety oznajmia, że dobrze widzieć jednego z rodaków powracających do domu, na co Cross odpowiada mu, że cieszy się swoją wizytą, po czym przekazuje pozdrowienia od Imperatora. Następnie imperialny zwraca się do Winter Celchu, nazywając ją księżniczką Leią oraz mówiąc, że stała się jeszcze piękniejsza. Następnie pyta dziewczyny kim jest jej urocza towarzyszka. W tym momencie, prawdziwa Leia wymierza agentowi lekki cios w ramię, uznając przywitanie za zakończone. Wszyscy wybuchają śmiechem, po czym księżniczka mówi nowo przybyłemu, że zawsze wiedział w jaki sposób z nią żartować. Jahan potwierdza jej wypowiedź, po czym komplementuje obie niewiasty, twierdząc, że od ich ostatniego spotkania trzy lata temu ich uroda zapiera dech w piersiach. Słysząc to, Winter wyznaje, że miały wtedy po trzynaście lat i obie się w nim podkochiwały. Rozmowa zostaje przerwana, gdy w wielkim atrium zostaje zapowiedziany hrabia Dooku, w towarzystwie swojego syna Brona. Pełniąc obowiązki gospodarza, Bail Organa wyrusza, by powitać gościa, podczas gdy Leia zajmuje się jego synem. W tym czasie Cross przedstawia się kobiecie towarzyszącej władcy Serenno, Candrze Tymon. Nowo przybyła odpowiada, że wie kim jest jej rozmówca, gdyż jako szefowa ochrony hrabiego, posiada informacje na temat każdej osoby obecnej na uroczystości. Jahan jest zaskoczony, że kobieta mogłaby pełnić to stanowisko, lecz po chwili stwierdza, że skoro tak jest to musi być profesjonalistką. Candra bez skrępowania, potwierdza jego słowa. W odpowiedzi na to, imperialny wyraża przekonanie, że nawet dla tak ważnego funkcjonariusza musi być czas na odpoczynek, dlatego proponuje jej drinka. Szefowa ochrony nie przyjmuje napoju, po czym informuje go, że poważnie traktuje swoją pracę. Gdy kończy wypowiedź, odchodzi.
Bail Organa i Adan Dooku w trakcie rozmowy.
W rozmowie z Adanem, Bail wyraża radość z obecności przyjaciela, a następnie dodaje, że chciałby z nim później pomówić, w specjalnie przygotowanych dla niego kwaterach.

Później tego samego wieczoru, wicekról i hrabia siedzą w apartamencie tego drugiego, zajęci rozmową. Z pomieszczenia wychodzi Bron, który udaje się na spoczynek. Po pożegnaniu z chłopcem, Organa chwali go do Dooku, na co ten stwierdza, iż posiada on wiele z jego zmarłej matki. Następnie hrabia zmienia temat rozmowy, pytając czy to odpowiednia chwila na odbycie zapowiedzianej konwersacji. W związku z tym, Bail prosi obecną w sali Candrę Tymon, by opuściła pomieszczenie. W jej obronie staje hrabia, oznajmiając, że ufa jej całkowicie, lecz wicekról pozostaje nieugięty. W końcu Adan, prosi szefową ochrony, by wyszła na balkon, co kobieta niezwłocznie czyni. Gdy zostają sami, Organa stwierdza, że przyjaźnią się z Dooku od czasu, gdy wraz z matką przebywał na wygnaniu na Alderaanie. Jego rozmówca potwierdza ten fakty, lecz przypomina mu, że nie spotkali się by wspominać, a po to by omówić jakąś ważną sprawę. Przechodząc do sedna, wicekról stwierdza, że planeta Serenno od zawsze sprzeciwiała się sprawującym rządy, wykorzystując swoje bogactwa i potęgę. Słysząc początek jego wypowiedzi, Adan przypomina mu, że bunt zawsze miał swoją cenę, w szczególności po wojnach klonów. Tylko przez pobyt na Alderaanie, członkom jego rodziny udało się zachować tytuł hrabiego Serenno, co z kolei spowodowało, że pozostałe rody zaczęły darzyć ich mniejszym szacunkiem. Z jego przekonaniem nie zgadza się Organa, który stwierdza, że nazwisko Dooku wciąż wiele znaczy, dlatego oznajmia, że obecny reżim jest zbyt brutalny i dojdzie do wybuchu rebelii. Dooku nie chce słuchać szczegółów jego działań, lecz Bail wmawia mu, że nie może ignorować obecnych wydarzeń. Dodaje też, że zna szokujące szczegóły powstania Imperium i jest pewien, że Imperator nigdy nie poprzestanie na rozszerzaniu swoich wpływów. Hrabia odpowiada mu, że nie może on tak zakładać, gdy do pomieszczenia wchodzi Bron, zbudzony ze swego snu.

W tym samym czasie, będąc na balkonie, Candra Tymon zauważa laser karabinu snajperskiego, którego źródło znajduje się na dachu przeciwnego budynku. Zaalarmowana tym odkryciem, krzyczy do siedzącego we wnętrzu pałacu Dooku, by się schronił, lecz w trakcie jej słów następuje strzał w wyniku, którego władca Serenno pada martwy. Widząc śmierć ojca, Bron jest załamany, lecz natychmiast zajmuje się nim Organa. Tymczasem, szefowa ochrony rusza w pościg za zamachowcem i informuje wszystkie służby o dokonanym zabójstwie, po czym oznajmia, że ściga sprawcę zdarzenia, kierując się na północny-zachód. Zakuty w beskar'gam, strzelec ucieka z miejsca zbrodni. Po pewnym czasie zostaje ostrzelany przez Tymon, lecz jego pancerz odbija jej pociski. Mężczyzna odpowiada ogniem swojej przeciwniczce, po czym przy pomocy plecaka odrzutowego, ucieka. W trakcie lotu plecak zostaje uszkodzony jedną z błyskawic blasterowych, przez co zamachowcowi ledwo udaje się opuścić Alderę. Tuż za miastem, w wyniku awarii sprzętu, spada do zbiornika wodnego. Gdy wychodzi z wody, Cross ściąga z siebie zbroję i znika w pobliskim lesie.

Jahan Cross ostrzeliwany przez Candrę Tymon.
Niedługo potem, w pałacu królewskim do apartamentu imperialnego pukają służby bezpieczeństwa. Mężczyzna wychodzi do drzwi, po czym stojąc w szlafroku pyta co się stało, gdyż był w odświeżaczu. Funkcjonariusze informują go, że miał miejsce zamach na hrabiego Dooku, w wyniku którego poniósł on śmierć, dlatego przez wzgląd na bezpieczeństwo innych rezydentów budynku, sprawdzają każdą kwaterę. Dodają też, że proszą wszystkich, by zostali w łóżkach do świtu. Jahan wysłuchuje ich meldunku, a następnie stwierdza, że stała się prawdziwa tragedia. Po jego słowach, stróżowie prawa odchodzą.

Trzy dni później, w Pałacu Imperialnym na Coruscant, Ysanna Isard zostaje zaczepiona przez Jahana Crossa. Mężczyzna pyta kobietę czy była u swojego ojca oraz o przebieg jej ostatniej misji. Ta odpowiada mu, że złożyła już raport, a zdanie zakończyło się sukcesem, podobnie z resztą jak i jego. Isard pyta Crossa czy zabił hrabiego Dooku, co ten potwierdza, mówiąc, że jego cel był wrogiem Imperium. Jego wypowiedź wywołuje śmiech Ysanny, która mówi mu, że jest zbyt naiwny. Zlikwidowany przez niego władca Serenno, był neutralny, a nawet pro-imperialny, lecz ktoś z rządzonej przez niego planety był na tyle wpływowy i bogaty, by doprowadzić do jego śmierci. Na koniec agentka stwierdza, że jedyna różnica pomiędzy Crossem, a Bobą Fettem jest taka, że Jahan jest tańszy.

Armand Isard przyjmuje Crossa w swoim gabinecie.
Gdy jego rozmówczyni odchodzi, Cross udaje się do gabinetu Armanda Isarda. Na jego widok, Dyrektor Wywiadu Imperialnego chwali go za subtelne wykonanie zadania, po czym oznajmia, że ma dla niego kolejne. W związku ze śmiercią Adana Dooku, członkowie rodów Serenno spotkają się, by wybrać regenta dla Brona Dooku, który nie może samodzielnie sprawować rządów. Dyrektor informuje agenta, że zgodnie z interesem Imperium, nowym władcą powinien zostać wybrany członek rodu Borginów, Rodas. Dodaje też, że na Serenno przebywa ojciec Crossa, który reprezentuje Baila Organę, który tymczasowo opiekuje się młodym Dooku. Jahan mówi przełożonemu, że praca z ojcem, nie sprawi mu kłopotów, gdyż nie rozmawiają ze sobą od jakiegoś czasu. Isard podsumowuje, że chce widzieć zadanie ukończonym, po czym odmeldowuje podwładnego. Jahan zostaje na miejscu i pyta o szczegóły jego ostatniej misji. Mężczyzna pragnie dowiedzieć się czy słowa Ysanny były prawdą. Słysząc to, Armand dochodzi do wniosku, że musi zabezpieczyć w jakiś sposób swoje bazy danych przed dostępem córki, po czym mówi agentowi, że jego ciekawość jest nieuzasadniona. Zlecenie na władcę Serenno, było bardzo ważne dla kogoś kto stoi wysoko w imperialnej hierarchii. Jego wypowiedź spotyka się z reakcją Crossa, który dochodzi do wniosku, że takie zachowanie kojarzy mu się ze skorumpowaną Republiką. To wywołuje wściekłość Dyrektora, który rozkazuje szpiegowi, by nigdy więcej nie wyrażał podobnych poglądów w jego biurze. Kontynuuje mówiąc, że Cross ma przydzielane zadania, które ma podejmować i kończyć sukcesem, bez zadawania zbędnych pytań. Gdy kończy wypowiedź, pyta podwładnego czy zrozumiał jego słowa. Po chwili milczenia, Jahan potwierdza, że przyjął informacje do wiadomości, po czym wychodzi z gabinetu.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Galeria

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Agent of the Empire 6: Hard Targets, Part 1.

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2012, 17 października USA --- Dark Horse Comics 32 strony Druk (miękka) 2.99 USD

Przypisy

Linki zewnętrzne


Agent Imperium
[Pokaż/Ukryj]
Agentlogo.jpg

Żelazne zaćmienie‎: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Hard Targets: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Wydania zbiorcze:
Żelazne zaćmienie‎ - Hard Targets