Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Agent of the Empire 8: Hard Targets, Part 3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Agentempire8c.jpg
Agent of the Empire 8:
Hard Targets, Part 3
Scenariusz: John Ostrander[1]
Ilustracje: Davidé Fabbri[1]
Kolory: Wes Dzioba[1]
Tusz:
Litery: Michael Heisler
Redakcja: Randy Stradley
Ilustracja na okładce: Stéphane Roux[1]
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
19 grudnia 2012[1]
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Agent Imperium
Zeszyt/Tom: 8 z 10
Poprzedni: Agent of the Empire 7: Hard Targets, Part 2
Następny: Agent of the Empire 9: Hard Targets, Part 4
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 3 BBY


Agent of the Empire 8: Hard Targets, Part 3 to ósmy numer serii komiksowej Agent Imperium i trzeci historii Hard Targets. Został wydany w USA 19 grudnia 2012 roku nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
A young boy—the heir to the title of Count Dooku—is kidnapped, and it's Jahan Cross to the rescue!

When the kidnapper turns out to be a sexy female spy with whom Cross has worked before, and when her motives turn out to have the boy's welfare at heart, Cross is faced with a decision: should he disobey his own orders from the Empire?

But first there's a little matter of breaking out of a supposedly inescapable prison . . .[1](Dark Horse Comics, 2012)

Streszczenie

Na pokładzie Windrunnera, porucznik Korso informuje Candrę Tymon, że piraci atakujący ich statek ogłosili poddanie się. Kobieta przyjmuje wiadomość, lecz nie do końca jest z niej zadowolona, gdyż jak mówi dystans między pojazdami jest zbyt mały, a biorąc pod uwagę bliską katastrofę Bloodskulla, są narażeni na uszkodzenia odłamkami. Kontynuując pyta rozmówcę gdzie znajduje się hrabia Dooku. W odpowiedzi słyszy, że młody władca został porwany przez Avecę Dunn i zabrany na pokład Bloodskulla. Dodatkowo dowiaduje się o statku desantowym wystrzelonym z pirackiej jednostki, lecz nie udało się ustalić kto był na pokładzie. Na koniec meldunku, Korso informuje o działaniach Jahana Crossa, który ruszył w ślad za porywaczką.

W tym samym czasie, agent Cross usiłuje odblokować dostęp do pozostałego na Bloodskullu, statku desantowego. Gdy mu się to udaje, wsiada do wnętrza maszyny i opuszcza większy statek. Tuż po bezpiecznej ewakuacji imperialnego na pirackim okręcie dochodzi do eksplozji, w wyniku której ulega on zniszczeniu. Jego ucieczkę zauważa Candra Tymon, która jednak nie może się z nim skontaktować w wyniku awarii systemów komunikacji na pokładzie Windrunnera. Nieoczekiwanie zjawia się Rodas Borgin z żądaniem uzyskania raportu na temat statusu porwanego chłopca. Szefowa ochrony rodu Dooku poprawia mężczyznę mówiąc, że ten chłopiec to jego hrabia, po czym informuje go, że w ślad za Dunn ruszył Jahan Cross. Dodaje też, że wysłannik Imperium jest ich jedyną nadzieją, gdyż przez awarię łączności nie są w stanie nawet wezwać wsparcia. Słysząc jej słowa, Borgin wyraża nadzieję, że Cross odniesie sukces. W porcie kosmicznym w mieście Carannia, lekki frachtowiec Starhaven nawiązuje połączenie z kontrolą lotów, prosząc o pozwolenie na niezwłoczny start, tłumacząc się posiadaniem na pokładzie chorego chłopca. W odpowiedzi dostaje polecenie, by oczekiwać na otrzymanie specjalnego pakietu kodów startowych. Nagle rozlega się hałas spowodowany strzałem z blastera, po czym do wnętrza statku wchodzi Jahan Cross. Imperialny podchodzi z wycelowaną bronią do Aveci Dunn i nakazuje jej zachowanie rozsądku, mówiąc, by nie próbowała opuścić planety. Kobieta używa jako tarczy nieprzytomnego hrabiego Dooku, oznajmiając, że jedynie musi dotrzeć do atmosfery. Słysząc jej słowa, agent oznajmia iż wie, że porywaczka nie skrzywdzi swojego celu, a następnie zadaje pytanie w jakim celu Bothańska Siatka Wywiadowcza chce przetrzymywać władcę Serenno. Vex uświadamia go, że nie zawsze pracuje dla Bothan, czasami zdarza się jej przyjęcie jakiegoś innego zlecenia, a to jest jednym z nich. Dodaje też, że by odlecieć z planety nie musi krzywdzić Brona, a wystarczy, że zabije Jahana. Imperialny wątpi w jej słowa, gdyż miała ku temu wiele okazji w przeszłości. Kobieta jest podobnego zdania względem jej samej, więc oznajmia, że znaleźli się w impasie. Cross chcąc pokazać jej, że się myli, strzela z blastera do paneli kontrolnych statku, powodując zwarcie.
Aveca Dunn zasłania się Bronem Dooku.
Vex jest zaskoczona, dlatego nazywa jego działania oszukiwaniem. Ten zaprzecza mówiąc, że oszukał ją jeszcze przed swoim przybyciem, gdyż w trakcie lotu do kosmoportu wezwał służby bezpieczeństwa, które pojawią się w przeciągu paru chwil. Jahan pyta o stan nieprzytomnego Dooku, na co dostaje w odpowiedzi, że chłopiec jest cały i zdrowy, lecz odurzony. Nieoczekiwanie, Aveca rzuca się na imperialnego chcąc zranić go przy pomocy noża zamontowanego na swoim blasterze. Mężczyzna unika ciosu, po czym błyskawicznie ją rozbraja nakazując poddanie się przed przybyciem stróżów prawa, by mogła uniknąć oskarżenia o porwanie hrabiego. Jedynym warunkiem wyjścia z sytuacji cało jest wyjawienie zleceniodawcy porwania. Vex stwierdza, że propozycja jest bardzo kusząca, lecz zmienia jej warunki oznajmiając, że wymogiem poznania jej mocodawcy będzie wyciągnięcie jej przez Crossa z więzienia, do którego zostanie wsadzona po swoim aresztowaniu. Imperialny mówi jej, że to może być poza jego możliwościami, lecz ona jest przekonana, że doskonale sobie z tym poradzi. Proponuje by przypieczętować umowę pocałunkiem, lecz Jahan odmawia mówiąc, że ostatnim razem gdy się pocałowali stracił przytomność na dziesięć godzin. Kobieta mówi mu, że docelowo miało to być dwa dni, lecz trucizna nie zadziałała jak należy. W tym momencie przy wejściu na Starhaven zjawiają się funkcjonariusze służby bezpieczeństwa. Wiedząc, że nie zostało dużo czasu, Jahan poleca Avece by wykonała trik z omdleniem i pozostała tak nawet w czasie pobytu w więzieniu, do czasu gdy po nią przybędzie. Kobieta spełnia jego prośbę, po czym Cross wychodzi na zewnątrz statku. Tam zostają w niego wycelowane blastery, a stróżowie prawa pytają gdzie znajduje się hrabia Dooku. Jahan przedstawia się nowo przybyłym oraz informuje ich o stanie sytuacji. Gdy służby dowiadują się, że ich rozmówca jest imperialnym, opuszczają broń, po czym zaczynają rozmowę na temat porywaczki. Porucznik Arkos Sovrit pyta agenta czy kobieta jest martwa, lecz ten zaprzecza, po czym zaleca by pozwolono mu przetransportować ją do najbliższej imperialnej placówki, gdzie będzie odseparowana. Jego rozmówca uważa, że nie będzie to konieczne, gdyż Dunn zostanie zabrana do więzienia Kolec, które zostało zbudowane, by przetrzymywać Jedi. Dodaje też, że kapitan Tymon będzie chciała z nim pomówić. Cross odpowiada, że nie będzie z tym problemu, gdyż będzie on na swoim promie gdzie ma zamiar się odświeżyć.

Jakiś czas później, na pokładzie promu typu Lambda, agent Cross rozmawia z szefową ochrony Tymon. Kobieta dziękuje mu za przysłanie holownika dla Windrunnera, dzięki czemu mogła dotrzeć do portu kosmicznego. Mężczyzna prosi by zwracała się do niego po imieniu oraz dodaje, że to była przyjemność pomóc w potrzebie. Candra stwierdza, że jak na dyplomatę jest bardzo dobrym wojownikiem, na co Jahan odpowiada jej, że zawdzięcza to wojskowemu treningowi. Gdy kończy wyjaśnienia, pyta o Brona Dooku. Jego rozmówczyni informuje go, że hrabia odzyskał przytomność i nic mu nie dolega, z wyjątkiem zaniku pamięci. Gdy to słyszy, imperialny prosi o dane na temat porywaczki. Tymon mówi, że kobieta jest nieprzytomna, czego nie potrafią wyjaśnić nawet droidy medyczne. Szpieg mówi jej, że zatrzymana jest znana Imperium z częstej współpracy z Bothanami oraz proponuje udostępnienie jej danych miejscowym służbom. Szefowa ochrony stwierdza, że może się to okazać użyteczne. Jahan przypomina jej, że po wszystkim mają wypić wspólnego drinka. Gdy rozmowa dobiega końca, imperialny używa kodu ecks, by skontaktować się z siedzibą Wywiadu Imperialnego i przebywającym tam Alessim Quonem. Gdy transmisja zostaje uzyskana, szpieg zauważa, że naukowiec pracuje nad nowym humandoidalnym droidem replikantem. Ten informuje go, że jednostka będzie się nazywać IL-SA oraz że będzie w pełni ukończonym modelem, łącznie z posiadaniem syntetycznej skóry. Na te słowa Jahan przypomina rozmówcy, że nie lubi gdy jego droidy wyglądają jak ludzie, lecz w odpowiedzi słyszy, że Sluissianin przygotowuje ten egzemplarz dla siebie, korzystając z własnego budżetu. Gdy Cross przyswaja te informacje, prosi Alessiego, by przeszukał bazy danych w poszukiwaniu informacji na temat więzienia Kolec. Naukowiec dziwi się, że agent nie nawiązał zwykłego połączenia oraz że rozmawia właśnie z nim, lecz po chwili dochodzi do wniosku, że nie chce on by jego działania były w pełni jawne. Quon postanawia pomóc Crossowi pod warunkiem wspólnego dotrzymania tajemnicy. On nie zdradzi operacji szpiega, a Jahan nie wspomni o budowanym droidzie. Gdy mężczyźni dochodzą do porozumienia, naukowiec wyszukuje plany więzienia, po czym dokonuje szczegółowego opisu każdego z poziomów obiektu. Zauważa, że na jego dnie znajduje się pojedyncza cela, dla specjalnych więźniów, przy której zawsze są strażnicy, gdy tylko jest ona używana. Gdy kończy opisywać budynek, pyta rozmówcę o jego plan działania. Ten stwierdza, że zamierza użyć przebrania i wejść do placówki tak jakby był tam już wcześniej, a następnie odciąć zasilanie, po czym improwizować. Po tych słowach, rozmowa imperialnych dobiega końca.

Jahan Cross i Aveca Dunn walczą w więzieniu Kolec.
Gdy Cross przygotowuje się do infiltracji, wyrusza na miejsce w przebraniu staruszka, który ma odebrać z placówki droidy do regularnej konserwacji. Wartownicy są zaskoczeni jego widokiem, gdyż wydanie sprzętu miało nastąpić dopiero w dniu jutrzejszym. Pytają nowo przybyłego, gdzie się podział dotychczasowy kierowca. Będąc w przebraniu, Cross informuje, że nie jest niańką Heinke'a i że jeśli to problem to może powiedzieć w centrali, by przysłali kogoś w następnym miesiącu. Gdy jednak to mówi, jego rozmówcy wpuszczają go do wnętrza więzienia. W środku, Jahan umieszcza detonatory termiczne w miejscu, które odpowiada za zasilanie, po czym udaje się do szatni personelu, gdzie spotyka jednego z pracowników. Mężczyzna jest zaskoczony jego widokiem, pyta go o powód wizyty, lecz wtedy zostaje zaatakowany i oszołomiony. Cross pozbywa się przebrania, po czym zabiera przeciwnikowi ciuchy i rusza wgłąb obiektu. W tym czasie w centrum dowodzenia Kolca, Candra Tymon pyta Gundrena o status więźnia. Mężczyzna informuje ją, że ta wciąż jest nieprzytomna. Dodaje też, że jeśli stan ten utrzyma się przez kolejną godzinę, użyją elektrowstrząsów, by ją ocucić.

Na najniższym poziomie więzienia, przy pojedynczej celi zjawia się Cross. Stojący tam wartownik jest zaskoczony jego wczesnym przybyciem. W tym momencie Jahan detonuje podłożone wcześniej ładunki wybuchowe co odcina zasilanie. W centrum dowodzenia Gundren nakazuje włączenie awaryjnych generatorów oraz nawiązanie połączenia ze strażnikiem pilnującym Vex. Przy celi kobiety, Cross atakuje mężczyznę strzegącego pomieszczenia, po czym uwalnia Avecę. Gdy to czyni, nadchodzi połączenie z centrali z pytaniem o status przetrzymywanej. Jahan odpowiada na nie, mówiąc, że kobieta wciąż przebywa w zamknięciu, po czym kończy transmisję. Następnie zwraca się do Dunn, by przebrała się w uniform pokonanego przez niego strażnika. Kobieta udaje zawstydzoną zdejmowaniem ubrania w jego obecności, po czym pyta jak zamierzają opuścić więzienie. Agent odpowiada jej, że przyczynił się do lekkiego chaosu, który ułatwi im wyjście.

W tym czasie, na więziennych poziomach wybuchają zamieszki, spowodowane brakiem zasilania. Wykorzystując powstałe zamieszanie, Cross i Dunn, przebrani za strażników, ruszają w górę obiektu. W centrum dowodzenia zostaje przywrócone zasilanie, przez co Gundren zleca uzyskanie obrazu z kamery na celę, w której powinna być porywaczka hrabiego Dooku. Nie czekając na to, Candra Tymon bierze karabin blasterowy i wyrusza na ogarnięte zamieszkami poziomy. W jednym z bloków więziennych Jahan i Aveca przedzierają się przez rzesze więźniów. Kobieta pyta mężczyznę jak zamierza dostać się na samą górę. Ten odpowiada jej, by znalazła nieprzytomnego strażnika lub stworzyła sobie jednego. Nieoczekiwanie pirat natyka się na Candrę, która natychmiast ją rozpoznaje. Szefowa ochrony nie wykonuje żadnego ruchu, gdyż zostaje oszołomiona przez Crossa. Zdobycie rannej osoby pozwala uciekającym na szybkie dotarcie na górne poziomy. Tam spotykają Gundrena, który widząc stan oszołomionej kobiety, nakazuje skorzystać transportującym ją ze specjalnego pojazdu, dzięki któremu będą mogli zabrać ją do centrum medycznego, skąd mają raportować o jej stanie zdrowia. Zgodnie z jego poleceniem, Cross i Dunn odwożą Tymon do lecznicy, po czym schodzą z widoku publicznego i łączą się w pocałunku. Mężczyzna pyta towarzyszki czy będzie w stanie opuścić planetę. Ta potwierdza, a następnie oznajmia że może przedłużyć swój pobyt, by pokazać mu głębię swojej wdzięczności. Jahan odrzuca ofertę, mówiąc że będzie to musiało zaczekać, po czym pyta o zleceniodawcę porwania Brona Dooku. Vex informuje go, że jest przecież mądrym człowiekiem i powinien się do tej pory domyśleć, że za wszystkim stoi Rodas Borgin.

Pocałunek Dunn i Crossa po udanej ucieczce.
Jakiś czas później, w posiadłości rodu Borginów Jahan zostaje zapytany przez Rodasa czy nie przemyślał swoich wcześniejszych działań. Mógł pozostawić ratowanie Brona Dooku jemu, a on użyłby siły by go odbić i zabić jego porywaczkę, przez co zostałby ogłoszony regentem. Agent stwierdza, że gdyby był wtajemniczony w ten plan, mógłby współpracować. Otrzymuje za to cios w twarz. Borgin informuje go, by nie uważał się za równego jemu w inteligencji i prawach. Dodaje też, że nie ma konieczności wyjawiania swoich zamierzeń ani jemu, ani Imperium. Gdy kończy wypowiedź, nakazuje agentowi opuszczenie jego rezydencji.

Później, na pokładzie promu Jahana, trwa rozmowa pomiędzy nim, a Armandem Isardem. Dyrektor Wywiadu Imperialnego informuje podwładnego, że na Serenno wyruszyły Gwiezdne Niszczyciele, które będą stacjonować na orbicie planety, do czasu wyboru Borgina na regenta. Słysząc to, agent stwierdza, że będzie to przyczyną wybuchu wojny domowej, lecz w odpowiedzi dostaje tylko, że to nie jest dłużej ich zmartwieniem. Isard dodaje też, że w przeciągu trzydziestu dwóch godzin przybędą okręty, po czym Cross ma wrócić na Coruscant. Podsumowując pyta podwładnego czy zrozumiał, a gdy ten potwierdza, kończy połączenie.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Modele droidów

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Galeria

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Agent of the Empire 8: Hard Targets, Part 3.

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2012, 19 grudnia USA --- Dark Horse Comics 32 strony Druk (miękka) 2.99 USD

Przypisy

Linki zewnętrzne


Agent Imperium
[Pokaż/Ukryj]
Agentlogo.jpg

Żelazne zaćmienie‎: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Hard Targets: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Wydania zbiorcze:
Żelazne zaćmienie‎ - Hard Targets

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!