Kandon Ark

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Kandon Ark
Data i miejsce śmierci: 3956 BBY, Taris
Rasa: Twi'lek
Kolor oczu: Szare
Kolor skóry: Zielony
Przynależność: Czarni Vulkarzy
Kandon Ark był zielonoskórym Twi'lekiem mieszkającym na planecie Taris w czasie trwania wojny domowej Jedi. Należał do jednego z dolnomiejskich gangów, Czarnych Vulkarów.

Biografia

Kandon był doradcą i zastępcą Brejika, przywódcy gangu Vulkarów. Po wykradzeniu akceleratora, opracowanego przez mechaników Ukrytych Beków, miał za zadanie strzec urządzenia.


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


W 3956 BBY z powodu starcia na orbicie planety ugrzęzło na jej powierzchni kilku republikańskich żołnierzy. Byli wśród nich Carth Onasi, cierpiący na zanik pamięci Revan oraz Jedi Bastila Shan.

Młoda Jedi została pojmana przez gang Vulkarów i wystawiona jako nagroda w nadchodzącym wyścigu śmigów. Carth i Revan, chcąc ją uwolnić, zaczęli współpracować z konkurencyjnym gangiem, Ukrytymi Bekami. Jego przywódca, Gadon Thek, zaoferował byłemu Jedi udział w wyścigu w zamian za przysługę. Revan miał włamać się do bazy Vulkarów i odzyskać skradziony przez nich prototypowy akcelerator. Po wejściu do bazy gangu, intruzi zaczęli przeczesywać pomieszczenie za pomieszczeniem, zabijając każdego opornego Vulkara. Po dotarciu do garażu znaleźli akcelerator, jednak był on strzeżony przez Kandona i jego ochroniarzy. Twi'lek jednak nie zaatakował Revana, ale zaproponował mu alternatywną ofertę, według której miał zacząć pracować dla Vulkarów. Revan odmówił, na co Ark zareagował wydaniem rozkazu zabicia intruzów. Rozpoczęła się walka, w czasie której polegli wszyscy Vulkarzy. Później Revan wziął akcelerator i oddalił się z bazy.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Alternatywy

Kandon jest postacią z gry Knights of the Old Republic. Gracz sterujący głównym bohaterem może inaczej rozwiązać wątek z akceleratorem. W alternatywnej opcji można przyjąć ofertę Arka i zacząć pracować dla Vulkarów. Wówczas zadaniem gracza staje się zabicie Gadona Theka i jego Beków w ich bazie. Takie rozwiązanie nie jest jednak zgodne z porządkiem Legend.

Źródła