Kornell Divini

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Kornell "Uli" Divini
Data i miejsce narodzin: 39 BBY
Miejsce pochodzenia: Tatooine
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Popielaty blond
Przynależność:
Kornell Divini, znany również jako Uli, był chirurgiem pochodzącym z Tatooine, żyjącym w czasach wojen klonów i czasach Imperium. Jego imię w języku Tuskenów znaczyło "dziecko".

Biografia

Divini skończył szkołę medyczną na Coruscant, którą ukończył z wyróżnieniem, a następnie udał się na staż na Alderaan. W czasie wojen klonów został powołany i wysłany na Drongar by zastąpić chirurga Zana Yanta. Stacjonując na planecie zaprzyjaźnił się z Barriss Offee, reporterem Denem Dhurem i pielęgniarką Tolk le Trene.

Po zakończeniu wojen klonów Uli chciał wrócić do domu. Z powodu braku lekarzy musiał jednak dalej służyć Imperium na czas nieokreślony, choć czas jego obowiązkowej służby dobiegł końca. W końcu został kapitanem w korpusie chirurgicznym Imperium. Został przeniesiony na fregatę medyczną na orbicie planety Despayre, gdzie budowano Gwiazdę Śmierci. Dostał do pomocy droida medycznego C-4ME-O. Po jakimś czasie znowu został przeniesiony, tym razem na pokład Gwiazdy Śmierci, do sektora N-jeden. C-4ME-O towarzyszył mu w nowym przydziale. Uli uznał ten przydział za nudny, a jego umiejętności chirurgiczne były rzadko potrzebne. Z tego powodu Uli zajął się rutynowymi procedur medycznych. Jednak był jednym z trzech lekarzy, którzy wykonywali operację na admirał Daali po tym, jak została ranna gdy Rebelianci zaatakowali jej okręt w drodze na Gwiazdę Śmierci.

Uli i reszta spiskowców ucieka.

Po zniszczeniu przez Gwiazdę Śmierci Alderaana Uli, razem z Celot Ratuą Dilem, Teelą Kaarz, Villian Dance, Memah Roothes, Rodem, Novą Stihlem i Atourem Ritenem postanowili uciec ze stacji bojowej przebrani za medyków i kradnąc prom medyczny. Grupa szczęśliwie uciekła tuż przed zniszczeniem Gwiazdy Śmierci, choć Riten, Stihl i Rodo zostali zmuszeni do pozostania, aby zapewnić pomyślne uruchomienie promu. Po wszystkim Uli poszedł za przykładem przyjaciół i postanowił dołączyć do Rebelii.

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Kornella Divini.