Nova Stihl

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Nova Stihl.jpg
Nova Stihl
Data i miejsce śmierci: 0 BBY, Gwiazda Śmierci[1]
Rasa: Człowiek
Kolor skóry: Jasna
Przynależność: Imperium Galaktyczne
Profesja: Sierżant
Nova Stihl to imperialny sierżant. Był mistrzem Teräs Käsi w walce wręcz. W trakcie budowy Gwiazdy Śmierci pilnował więźniów na planecie Despayre, a później służył na stacji. Był wrażliwy na Moc.

Biografia

W roku 1 BBY Nova został przydzielony do pilnowania więźniów na planecie Despayre. W trakcie pobytu tam trenował ich podstaw samoobrony. Zaprzyjaźnił się z Zelosianem o imieniu Celot Ratua Dil, który pomagał mu w demonstracjach.

Kiedy przemoc na więziennej planecie się skończyła Stihl został przydzielony do garnizonu Gwiazdy Śmierci. W trakcie pobytu na niej nadal szkolił inne osoby walki wręcz. W kantynie Twarde Serce spotkał jej ochroniarza Roda, który natychmiast rozpoznał go jako mistrza walki wręcz.

W trakcie swojego pobytu na stacji sierżant miał koszmary, które obracały się wokół niego i innych ludzi, więc postanowił zgłosić się do doktora Kornella Divini. Divini odkrył, że Stihl miał w swoim organizmie ponad pięć tysięcy Midichlorianów na komórkę, przez co był wrażliwy na Moc. Sierżant ze względów na to wyczuł zniszczenie Despayre i Alderaana.

W trakcie pobytu w kantynie Stihl spotkał Memah Roothes, Roda, Teelę Karz, Atoura Ritena, Villiana Dance'a, Kornella Divini i Ratuę. W czasie rozmowy stwierdzili, że nie mogli być częścią Imperium, które zabija miliardy ludzi.

W pewnym momencie zabrzmiał alarm informujący o ucieczce więźniów z bloku więziennego AA 23. Stihl był dowódcą grupy, która miała ich schwytać. Gdy zobaczył pewnego mężczyznę i Wookieego, którzy gonili kilku szturmowców zaczął ich ścigać. [2] W pewnym momencie gonitwy Stihl poczuł błysk Mocy i pozwolił im uciec.

Gdy grupa postanowiła uciec ze stacji. Zaplanowali, że droid należący do Atoura Ritena wyda pozwolenie odlotu promu medycznego, którym mieli zamiar uciec. Jednak, gdy się okazało, że droid jest niesprawny Riten postanowił sam wydać pozwolenie, a reszta miała znaleźć transport. Kiedy przed wejściem do hangaru spotkali dwóch strażników Stihl i Rodo ogłuszyli ich. Przybyła następna grupa szturmowców, więc udawali, że obaj strażnicy zostali sparaliżowani przez gaz. Jednak grupka żołnierzy zdziwiła się, że siedmiu chirurgów zajmuje się dwoma żołnierzami. Wtedy Nova spojrzał na Roda, który zrozumiał o co mu chodzi. Stihl powiedział reszcie, że zajmą się nimi, a o oni mieli dotrzeć do promu. Gdy rozpoczęła się walka sierżant i wielkolud mieli przewagę, gdyż znajdowali się wśród strażników i istniało ryzyko, że trafią swoich. Kiedy przybywały posiłki Stihl wiedział, że przegrają, ponieważ szturmowcy zaczęli się oddalać. W pewnym momencie jeden z nich zastrzelił Roda od tyłu. Inny szturmowiec skierował lufę w stronę Novy. Wiedział, że nie odskoczy i został zastrzelony.

Przypisy

Źródła