Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Mighella

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Mighella.jpg
Mighella
Data i miejsce śmierci: 33 BBY
Miejsce pochodzenia: Dathomira
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Żółte
Przynależność:
Mighella była Siostrą Nocy z Dathomiry, a także osobistym ochroniarzem Alexi Garyna, głowy Czarnego Słońca.

Biografia

Wczesne lata

Mighella była Siostrą Nocy, zabraną z Dathomiry przez Garyna - zamierzał on uczynić z niej swoją prywatną zabójczynię i osobistego ochroniarza. Należała do Czarnego Słońca, potężnej organizacji przestępczej, mającej wpływy w całej galaktyce. Posiadała duże umiejętności, przydatne w walce; używała wibromiecza, bardzo dobrze posługiwała się także Mocą, czerpiąc z potęgi ciemnej strony.

Starcie z Darthem Maulem i śmierć

W 33 BBY zagrożeniem dla Czarnego Słońca stał się lord Sithów, Darth Maul, który dostał misję zdestabilizowania organizacji. Po śmierci Darnady, pozostali przy życiu vigowie razem z Alexi Garynem i towarzyszącą mu Mighellą, zebrali się na planecie Ralltiir, czekając na zabójcę, który wkrótce się zjawił.

Kiedy Zabrak przybył, Mighella wyczuła zakłócenie Mocy. Nie wiedziała, kim jest zabójca, lecz była pewna, że to nie Jedi. Potężne siły ochronne nie zdołały zatrzymać Sitha, więc Garyn rzucił się do ucieczki, wplątując w pułapkę wszystkich vigów. Siostra Nocy chciała jednak zmierzyć się z tajemniczym przeciwnikiem i kazała uciekać swojemu mistrzowi, czekając na moście na Maula. Gdy rozpoczęła się walka, poraziła go błyskawicą Mocy. Była pewna, że nawet tak potężny adwersarz, jak zabrakański wojownik, nie będzie w stanie tego wytrzymać. Jednakże, ku jej wielkiemu zdziwieniu, Sith wstał mówiąc, że kobieta nie ma pojęcia, czym jest ciemna strona. Na chwilę przed śmiercią, Mighella zrozumiała, kim naprawdę był jej przeciwnik. Została zabita uderzeniem sai tok, zostając przecięta w pół. Alexi zginął wkrótce po niej.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!