Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Zeloci Nathemy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zeloci Nathemy.png
Zeloci Nathemy
Twórca/Twórcy Valkorion
Przywódca/Przywódcy Valkorion
Kwatera główna Nathema
Lokacja/Lokacje Sanitarium
Przynależność Wieczne ImperiumZeloci Nathemy to organizacja osób wrażliwych na Moc, założona przez imperatora Wiecznego Imperium Valkoriona, działająca na planecie Nathema.

Charakterystyka

Zeloci Nathemy byli potężni Mocą i podporządkowani swojemu panu. Wykorzystywani byli do przeprowadzania różnych rytuałów, a także do pilnowania Sanitarium. Zeloci dzięki codziennym rytuałom byli w stanie znieść okropną pustkę w Mocy jaka panowała na Nathemie. Jednak miało to też swoje wady, bowiem Zeloci tak bardzo byli przywiązani do Nathemy, że opuszczenie jej groziło popadnięciem w paranoję. Zeloci nosili z reguły czarne zbroje, które ukryte były pod czarnymi szatami, jednak istniał również biały wariant. Uzbrojeni byli w miecze świetlne o żółtym ostrzu.

Historia

Pojedynek Senyi Tirall z Zelotami Nathemy.

Kiedy do Sanitarium trafiła córka Valkoriona, Vaylin, Zeloci przeprowadzali na niej rytuał mający na celu uczynienie z niej potężnej użytkowniczki ciemnej strony Mocy, oraz organicznie jej możliwości i związanie z ojcem. Pewnego razu na Nathemę przyleciała matka Vaylin i żona Valkoriona, Senya Tirall, która nie mogła się pogodzić z utratą córki i postanowiła ją odbić. Kiedy wyprowadziła Vaylin z Sanitarium na jej drodze stanęła grupa Zelotów Nathemy. Senya odstawiła Vaylin na ziemię, gdyż wcześniej niosła ją na rękach, i stanęła z Zelotami do pojedynku. W końcu udało jej się pokonać rywali, jednak gdy chciała już uciekać to Vaylin nie chciała z nią pójść. Chwilę później zjawił się Valkorion w eskorcie Zelotów i zabrał Vaylin z powrotem do Sanitarium. W 3630 BBY Vaylin już jako dorosła kobieta i imperatorowa Wiecznego Imperium ponownie zjawiła się w Sanitarium w celu przeprowadzenia rytuału mającego na celu przywrócenie jej pełnię możliwości i odcięcie się spod wpływów Valkoriona. Podczas przeprowadzania rytuału obecni byli również Zeloci Nathemy. Jednak rytuał nie doszedł do końca jak planowano i wszyscy Zeloci, którzy znajdowali się wokół Vaylin zostali pozbawieni życia.

Źródła


Moc
[Pokaż/Ukryj]